Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért néz mindenki ufo-nak,...

Miért néz mindenki ufo-nak, mert együtt alszunk a kisfiunkkal és kötődően neveljük?

Figyelt kérdés
Hordoztam is sokáig, igény szerint kapott cicit, sosem hagytam sírni, mindig az ő igényei szerint játszottunk, olvastunk, gyurmáztunk, stb, sosem erőltettem rá semmit, de nem is hagytam, hogy hisztizzen. Teljesen kiegyensúlyozott kisfiú, szívesen eljátszik egyedül is, de ismerősökkel is elvan órákig. Most, hogy jön a kistestvér, egyre többen kérdezik, hogy hol fog aludni, lesz-e babakocsija, stb. és amikor elmondom, hogy mik a terveim, úgy néznek rám, mint aki nem erről a földről jött. Miért?? tényleg olyan furcsa hozzáállás ez?
2011. dec. 3. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a kötődően nevelés nem egyenlő a gyerek teljes kiszolgálásával.

Mik a terveid? Lehet, hogy alapvetően a jövőbeli terveid miatt néznek ufo-nak.

2011. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Én is imádom a kislányom, sokat játszom vele, igény szerint cicizik, de nem kapom ki rögtön az ágyból, ha felsír. Nálunk a baba a saját ágyában alszik a kis szobácskájában. Megjegyzem nálunk ez bevált és nagyon szereti az ágyát. Napközben is ,megnyugszik ha ott van és elnézelődik, vizsgálgatja a kezeit. A kötődő nevelés nem egyenlő azzal, hogy állandóan ölben hordozzuk a babát és velünk alszik. Neki is jobb, ha nem így nevelik. Ismerek én olyat aki a 8 éves lányával együtt alszik. Én az első válaszolóval értek együtt. Amúgy pontosan mi a terved?
2011. dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

S kikkel beszélgetsz?

Mikor babát vártam senki sem kérdezte, hogy lesz-e babakocsija és hol fog aludni? Örültek, hogy babát várok és gratuláltak. Nem faggattak, de mondjuk én sem kötöttem semmit az orrukra. (Bár extra terveim nem is voltak.)


Amúgy a kötődő neveléssel kapcsolatban egyesek képesek átesni a ló túloldalára, lehet ezt gondolják rólad is.

De különben miért foglalkoztat más véleménye, ha te ennyire elhatároztad a dolgot?

Ha pedig kiegyensúlyozottnak látod a fiad, akkor nem is értem min aggódsz.

Különben meg akárhogy is neveled, úgyis lesz olyan, aki ufónak néz majd.

2011. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj senkivel! Csináld úgy, ahogy nektek a legjobb!
2011. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes dolog,mert a lányomat így neveltem ahogy Te a fiadat.Mert ezt igényelte.Velem aludt,igény szerinti szoptatás,nem hagytam sírni...

Megszületett a fiam,és ő teljesen az ellentéte a lányomnak.Nem fogadta el a cicit,a kórházban a csecsemőssel 3 napig birkóztunk vele,de hiába,nem ment.Kezdetektől tápszeres.Ha nem fáj semmije nem szereti,ha sokáig húzgálom a kezembe.Első perctől a kiságyába alszik,játszani marad mellettem,de ott nem tud elaludni.Imádja a babakocsit,míg a lányom kifeszítette magát belőle,kézbe kellett még a védőnőhöz is menni vele.

Sorolhatnám.

Akinek csak ilyen vagy olyan gyereke van,meg sem tudja érteni a másik oldalt.És nem kellene pálcát törni sem a másik feje fölött.Úgyis gyereke válogatja...

2011. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont! Én is örültem, hogy az első gyerekem milyen szépen alszik a kiságyban, tuti anyuka vagyok. Aztán úgy döntött, nem alszik benne tovább. Hetekig harcoltunk, aztán közénk vettem. Később kapott heverőt (1 évesen), de átjárt éjjelente, ha nyűgje volt. Igen, közben volt házaséletünk, sőt jött tesó is :D Most a nagy már egyedül alszik, este melléfekszik valamelyikünk, nekünk ez nem fáradság. Nem várom el, hogy egyedül elaludjon, mesélek neki :)

A pici most épp szereti a kiságyat, elalszik egyedül. Nem én neveltem ilyenné, ő ilyen! De voltak időszakok, amikor közünk aludt. Hasfájós, kevés volt a tejem, 2 óránként evett éjjel stb. Igy volt jobb. Hol érdekel, ki mit mond :D Én pl. viszont nem igazán hordoztam a fiam, mert utálta a kötöttséget. Ez van. A kislánynál majd megint megpróbálom. Aztán vagy szereti vagy nem :D

2011. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolóval (7-es) teljesen egyetértek. Természetesen a gyermek igényeit kell figyelni, nem pedig azt, hogy egy-egy elv mit mond. Nem fogom magam mellett altatni, ha nem igényli, nem fogom csak azért szoptatni, hogy nekem jobb legyen.

Aki kérdezte, hogy mi a terv. Ugyanaz, mint a fiamnál volt, figyelni az igényeit és reagálni rájuk. Úgy, ahogy ez neki jó. Ha sír, megnyugtatni, ha éhes, megetetni, ha anya kell neki, akkor anya ott van, stb. És ez nem egyenlő azzal, hogy 'kiszolgálom' a gyereket, mert nem egy 10 évesről beszélünk, hanem egy újszülöttről, akit igenis ki kell szolgálni, mert magatehetetlen és rám lesz utalva.


Aki azt kérdezte, hogy ki kérdezősködik: más anyukák a játszótéren, akik szintén babát várnak, anyós, sógornő, anyukám. Őket érdekli, hogy hol lesz a kiságy, mikor vesszük meg (38. hétben vagyok) és nem értik, mi az a baby-bay, pedig pl. bölcső régen is volt.

NEkem sincsenek extra terveim, úgy gondolom, nem is működne így a dolog, de amikor mondom pl. hogy nem szeretném, hogy cukros vízzel tömjék tele a babám hasát az első napokban a kórházban, hanem jó lenne, ha szülés után azonnal cicizhetne, akkor is sokan nagyokat néztek, mert hogy a cukros víz az kell. És még van egy pár ilyesmi...


Köszi a választ mindenkinek, mind hasznos volt.

2011. dec. 3. 14:46
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben jött még egy válasz (8-as), de ő is leírta a lényeget. :)
2011. dec. 3. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!