Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mikor jön a mikulás?...

Nálatok mikor jön a mikulás? Hisz a reggel munkanap, hogy oldjátok meg, hogy együtt legyen, apával a család?

Figyelt kérdés
Igaz az én kislányom még csak 1 éves, így neki mindegy ha csak 6.-án du jön meg a csomag, de ugye elvileg reggel kéne a csizmában lennie a csomagnak...Akinél nagyobbak a gyerekek, hogy oldjátok meg apával legyetek a csomagátadásnál?:)
2011. dec. 1. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy együtt ébresztjük a gyereket reggel, oviba indulás előtt. És a csomag reggelere a csizmájában lesz. :)
2011. dec. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kicsik addig ugye mindegy nekik.


Amikor már nagyobbak, de még hisznek benne, akkor a gyerekkoromból hozottakat szeretném valamilyen formában alkalmazni. Miszerint: A mikuláscsomagot a mikulás hozza. Tehát benne a cipőben és az élet zajlik normál hétköznapok szerint. És egyszer csak megtalálja a gyerkőc. Emlékszem Anyuék 5-én este dugták a csizmánkba az ajándékot, de szegényeknek esélyük sem volt olyan korán kelni, hogy lássák az arcunkat amikor megtaláljuk. Aztán változtattak és az esti fürdés idején rejtették a cipőbe, hogy láthassák az örömünket.

2011. dec. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
5.-én du. jött mindíg. Így esti vacsi, rituálé előtt még van idő bohóckodni, játszani a játékokkal.
2011. dec. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk most vasárnap reggel jön a Mikulás. Picik még (3 és 2 évesek), nem ismerik a naptárat. A nagyobbnak hétfőn lesz Mikulás az oviban, az otthonit előbb szerettem volna. És azért hétvégén, hogy legyen ideje "örülni" neki, ne csak az legyen, hogy "itt a csomag, de most indulj öltözni, mert megyünk oviba".
2011. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is az 5.-e estét szoktuk inkább választani. Így mindketten látjuk apával a hatást, és nem kell Őket reggel elrángatni a csomag mellől, mert indulás van.
2011. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 5-én estefelé jön. Így volt ez az én gyerekkoromban is, és pont az általad említett okok miatt döntöttünk mi is úgy, hogy 5-én este fog jönni.

A reggelek mindig olyan rohanósak, főleg majd iskolás korban lesznek azok, olyankor nem fér bele hogy még ott szöszöljenek az ajándékokkal.

Íg előző este lehet nagy izgalommal cipőt pucolni, ablakba kitenni, várakozni, aztán amikor odacsempészi valahogy a cseles Mikulás a csomagot, még bőven van idő, lehetőség örvendezni :)

2011. dec. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ez érdekesen alakul mivel a mi télapónk undok és csak egy pici virgácsot és pici csokit hoz, 6.-án reggel mikor felébred az ablakban van. nemhogy apa, még én sem vagyok ott :D de hát ezért a jelképes valamiért nem is kerítünk nagy feneket neki :)

5.-én van a szülinapja, sok lenne 2 nap a flancolásból, 5.-én meg ugye mégse jöhet a mikulás egyből a torta után :)

2011. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!