Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet összefüggés a fogzás és...

Lehet összefüggés a fogzás és a szülői ágyba kéredzkedés között?

Figyelt kérdés

15 hónapos a lányom, szerintem jönnek a rágófogai, és mostanában éjjel egy óra körül mindig felébred, nyűglődik, és mindig az a vége hogy a mi ágyunkban alszik tovább, mert másképp nem nyugszik meg. De ott szépen alszik tovább. Én nagyon félek hogy ezzel végleg átszokik a mi ágyunkba. Vagy ez csak a fogzás ideje alatt lesz így?

Amúgy mindig a saját ágyában altatom, ott simán elalszik, sosem a miénkben.


2010. okt. 10. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet összefüggés. Nálunk ha alsó fogak jönnek, 1 hétig mindig a szobájában melléfekve kell megvárnom, amíg elalszik, é utána teszem be az ágyikójába (1,5 éves). Az első ilyennél én is féltem, hogy erre rászoktatom, de ahogy elmúlt a fájdalom, már ő kérte be magát az ágyába este. Úgyhogy azóta nem csinálok belőle ügyet, ha kéri, hogy maradjak maradok, úgysem tart tovább
2010. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egy hétnél a dolog. Legalábbis nálunk.

De ha eddig szépen aludt a kislányod, valami biztos van a háttérben. Fogzás, vagy szeparációs szorongás...

2010. okt. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szintén zenész...:)

az én 13 hós fiam is ezt csinálja egy ideje.

éjfél után megébred és addig nem nyugszik, amíg nincs kettőnk között.

Ma vettem észre, hogy felül (hátul- nem tudom melyik)félig kibújt egyik foga, s talán jön a többi

szerintem a fog a ludas...

2010. okt. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

LEHET!!!!

Kisfiamnak ha töri át az ínyét a fog, akkor hiába adok fájdalomcsillapítót (persze kap, nem szenvedtetem), csak rajtam tud megnyugodni. Áttörte az ínyét akkor másnap nyugodtan alszik a saját ágyában,saját szobájában.

2010. okt. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Reménykedek, hogy nem fog átszokni a mi ágyunkba. Jobb lenne ha tényleg a foga miatt csinálná, és nem a szeparációs szorongás miatt. Nem is tudom mi ilyenkor a jó megoldás szeparációs szorongás esetén, hozzam át hozzánk, vagy inkább virrasszak az ágya mellett míg el nem alszik. Jó érzés hogy ott alszik mellettünk, de azért nem szeretném ha iskolás koráig velünk aludna.

2010. okt. 12. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk most 4 hónapig az éjszakák 90%-át a mi ágyunkban töltötte!Viszont ahogy kijött a két nyavajás fog,és túl volt a szeparációs szorongáson már újra a saját ágyában van!Kitartás!Nálunk mondjuk imádja az ágyát,és mindig visszavágyik oda!Külön szobában is van!Csak ha nyűgje van akkor akar velünk aludni!
2010. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy kicsit megnyugtattál. :-) Nálunk is már elég régóta tart ez az állapot. Amúgy az én lányom is szereti az ágyát, ha elálmosodik egyből szalad oda és mászna be.
2010. okt. 12. 14:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 17 hónapos,ugyan ezt "játsza" velünk!

Elaltatom a saját ágyában,majd éjszaka felsír én nem alszik vissza,csak ha a saját ágyunkba viszem kettőnk közé.

Foga miatt lehet,mert most viszonylag fogzási szünet van a jelek alapján és békésen alszik a saját ágyában.

2010. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos lányom is ezt műveli 3 hete.Ma úgy láttam, hogy egy kicsit duzzadt az ínye.Én is csak reménykedek, hogy a foga miatt van.

Egyik éjjel már arra ébredtem, hogy esek le az ágyról.Ő és apa úgy elterpeszkednek, hogy nekem oldalsó vigyázállásban kell aludnom.

2010. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!