Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy megy a születés utáni...

Hogy megy a születés utáni apasági?

Figyelt kérdés

Páromnál név változtatás van és nem lesznek kész az iratai mire a kicsi születik, mivel már akármikor jöhet..


Így elsőnek az én nevemen lesz, de aztán meg fogjuk változtatni a nevét az apáéra!


Kell majd apasági nyilatkozat vagy elég be vezetni az anyakönyvi kivonatába??



2023. máj. 16. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Házas vagy?

Akkor a házasságnál kellett megegyezés, ha nem ugyanaz a nevetek. Hívd fel ahol házasodtatok, vagy helyei önkormányzat anyakönyvvezetőjét a névváltoztatásról. Mert lehet így új megállapodás kell a gyerekre.


Ha nem vagy házas, akkor születés után kell apait tenni.

Ha most tesztek apait (a baba születése előtt), miközben most változik a párod neve, akkor a névvált már fizetős lesz.

2023. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, és most nem is tudunk apaságit csináltatni mert nincs meg a páromnak a végleges személyi igazolványa ami nagyon kéne hozzá..
2023. máj. 16. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs apasagi nyilatkozat a gyerek szuletese előtt, akkor utána kell megtenni. Anélkül nincs mit bevezetni az anyakönyvi kivonatba
2023. máj. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1 hetet túlvittem a kislányomat, így megjött a személyi és az iratok is így 30-án megcsináltuk az apaságit, 31-én császároztak 😁

Köszönöm

dec. 19. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!