Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent hogy az apának...

Mit jelent hogy az apának joga beleszólni a gyerek lakcímébe? Pl ha már nem is voltak együtt születéskor se, de apasági van, ő most kitalálhatná, hogy bevágja, hogy ott kell lakni a közelében a gyerekkel?

Figyelt kérdés

nincs bírósági ítélet, semmi, mert szülésnél nem laktunk együtt, nem voltunk élettársak, sem házasok, automatikusan egyedülállóként vállaltam(amiről szintén nincs semmilyen papír..de gondolom a lakcímm bizonyítja, hogy ő nincs itt, mi sem ott)

apasági meg lett írva és ennyi.

láthatási joga van azt gondolom.

de ha egyszercsak kedve tartja, mondhatná azt, hogy a gyereknek a közelében kellene élnie?


2014. okt. 4. 13:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
sőt kérheti azt is hogy nála legyen a gyerek(mert mondjuk nincs munkám)?
2014. okt. 4. 13:18
 2/16 anonim ***** válasza:
Hat jol ertem, nem bolt gyermeklhelyezesi per. Addig pont annyi joga van az gyerekhez, mint neked. Tehat mindenbe beleszólhat.m
2014. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

és ha mondjuk fogná a gyereket kivinné akár Unión kívülre is, mert megteheti ezek szerint..de szóval utólag én meg kérjem vissza?

oda-vissza ráncigálható egy gyerek?

2014. okt. 4. 13:32
 4/16 A kérdező kommentje:

vagy hol lehet ennek utánakérdezni hivatalosan?


(de amúgy zt olvastam ha a perrel nálam is lenne elhelyezve, akkor is van joga beleszólni a lakcímbe.vagy csak a lakcímváltoztatásba? tehát ha alapból nálam lakik..szóval lehet ez együtt élőkr vonatkozik, ahol esetleg válás után megmondható, hogy mondjuk anya a gyerekkel nem költözhet el ide-oda, ha az apának nem tetszik..)

2014. okt. 4. 13:35
 5/16 anonim ***** válasza:
Gyermekelhelyezesi pert kell indítani. Ez a hivatalos útja. Amennyibe nyersz, o lathatasra lesz jogosult, nem költöztetheti el a gyereket. A gyermek sorsat érintő lényeges kérdésekbe -ilyen pl a lakcím- mindig joga lesz beleszólni,
2014. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
akkor nincs értelme per indításának se, tekintve hogy utána is beleszólhat..
2014. okt. 4. 13:45
 7/16 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne ertelem. Sok helyen nem kerik a masik szulo alairasat, de nagyon nagy problemaid lesznek, ha nincs nalad elhelyezve a gyerek, mert konkretan semmit nem tudsz csinalni apuka nelkul.
2014. okt. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A bíróságon kérj gyermekelhelyezést, ugyanis most nélküle egy útlevelet se csináltathatsz a gyereknek.

Ha meg lesz a határozat, akkor azzal már egyedül is jogosult leszel rá, nem kell apukát elővarázsolni valahonnan és a kedvére bízni, hogy megjelenik-e.

Továbbá lehet, hogy lesz olyan helyzet (beiratkozás esetleg), ahol jól jön. Ettől függetlenül persze beleszólhat bizonyos dolgokba, de nem kötelezhet pl. arra, hogy te mondjuk Pécsett élj, ha Budapesten van a munkád és az életed, amúgy meg előtte a csemetéjét meg se látogatta...

2014. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bármikor indíthat gyermekelhelyezésit bármelyikőtök, de EU-n kívülre csak akkor viheti, ha van útlevele, amihez a te beleegyezésed is szükséges. De miért kellett az apaságit megíratnod vele? Annyi gyerektartást fizet, hogy megéri 18 éven át minden hülyeséghez az engedélyéért kuncsorogni?
2014. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

nem fizet abszolut gyerektartást én meg megígértem, hogy nem követelem az államtól, amit rajta behajtanának

apasági csak a gyerek neve miatt kellett, nem akartam hogy megbélyegezzen mindenki, mintha felcsináltak volna (a környezetem eléggé régimódi)


gyermekelhelyezési per miatt a gyámügyre menjek, vagy hova?

2014. okt. 6. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!