Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás megkezdésénél...

Hozzátáplálás megkezdésénél hány napig tanácsos csak egyfélét adni? És egy nap hány alkalommal?

Figyelt kérdés
Ugy tudom, pár napig jobb, ha mindig csak egyfélét adok a babának, pl. csak almát, hogy megszokja az izét. De meddig?
2010. okt. 10. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt mondta a védőnő, hogy 5 napig csak egy félét adjak, mert ha allergiás rá, akkor annyi idő alatt kijön. Azt, hogy hányszor, arra még nem tértün ki, mert még nem aktuális, de azt mondta, hogy az elején csak eltolom vele az etetést, tehát gondolom minden evés előtt 1-2 kanállal az elején.
2010. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ahogy írod: pár napig.

én úgy 3-4 naponta adtam új ételt, először ugye gyümölcsöket, és első alkalommal a levét csak. vagyis legelőször: 2-3 kiskanál almalé. másnap 2-3 kiskanál almalé+püré, 3. nap reszelt alma, 4. nap reszelt barack leve...

egy nap csak egyszer adj neki enni, a többi étkezés legyen anyatej/tápszer. ha már egy étkezést kiváltottál, vagyis csak kaját eszik, akkor kezdhetsz el egy második étkezést kiváltani. én a tízóraival kezdtem, neked is ezt javaslom, mert így ha görcsöl tőle a hasa vagy hasmenést okoz, az délutánra, estére lecseng, nem éjjel szenvedtek. másodikra én az ebédet váltottam ki, majd az uzsit, félig-meddig.

jó étvágyat a picurnak!

2010. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Még várom a többit...
2010. okt. 10. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
A védőnő szerint napi egyszer egy hétig. Egy babaszakácskönyben meg azt olvastam, hogy 3 napig. Én nem mindent adtam 1 hétig, nem volt itthon minden anp pl. körte. De 4-5 napig min.
2010. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!