Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik pontról pontra...

Hogyan zajlik pontról pontra a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy 4 hónapos kortól lehet adni almát, őszibarackot, répát és burgonyát. Kislányom tápszeres és ezért szeretném elkezdeni a hozzátáplálást, de nem tudom, hogy kell a mennyiséget növelni. Leírnátok pontosan, hogy kell? pl. első nap 2 kanál alma és 150ml tápi, 2. nap 4 kanál alma és 30ml-vel kevesebb tápi, 3. nap 8 kanál alma és 60ml-vel kevesebb tápszer. Majd 4. nap 2 kanál barack és 150ml tápszer, stb. Egy etetés alkalmával 150ml tápszert eszik meg és napi 5x-6x eszik kb.
2011. nov. 12. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól mert tápszeres, ne kezdd el a hpzzátáplálást 4 hónaposan! Várj még vele 1 hónapot!

Az almákat jól írtad, de utána rakhatsz az almába egy kis barackot , és a 8 kanálnyi almához 2 barack. + a tápszer.

2011. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi így kezdtük:


Az első napokban csak almalevet adtam neki, egy-két kanállal. Utána ugyanúgy kapta a tápszert, mint eddig.

Mikor már elfogadta és ízlett is neki az alma, akkor almapürét kapott (üvegreszelőn lereszeltem - azért nem fémen, mert ott hamar oxidálódik az alma).

Pár kanál almával is beérte és után megint itta a tápszert (annyit adtam neki amennyit elfogadott, nem csökkentettem a mennyiséget egyből, hanem figyeltem mennyit fogad el belőle, és csak akkor adtam neki kevesebb tápszert a gyümölcs utána, amikor már látszódott egyfajta rendszer az étkezésében).

Másodjára őszibarackot kapott, szintén csak pár kanállal.


Később kapott pl. krumplit, de azt úgy vezettem be hogy almához kevertem neki. Először mondjuk 20 gramm almához 20 gramm krumplit.


Szóval a lényeg, hogy nem csökkentettem napról napra egyből a tápszert, mert pl. az alma nem telítette őt el nagyon, így utána képes volt még meginni annyi tápszert majdnem mint előtte. Persze amikor már nem csak falatkákat evett, hanem rendes adagokat, akkor csökkent utána a tápszerigénye is.


Pl. 5 hónaposan evett 4 kanál almát és megivott 150 ml tápszert.

6 hónaposan pedig már megevett 100 gramm gyümölcsöt vagy zöldséget és utána kb. 40-50 ml tápszert ivott.

7 hónaposan elhagyta a nappali tápszereket (egy gyümölcs vagy zöldség adagja 160-200 gramm volt), és étkezések után már csak vizet fogadott el.

2011. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!