Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 napja alig akar aludni 5...

3 napja alig akar aludni 5 hetes kisfiam. Mi lehet a gond vmit rosszul csinálok? Szopik +tápszert is kap, gondolom ez eléggé megzavarhatja. éjszaka 2 óránként felkelt enni, gondolom gyenge lehet a tejem és kevés, szegénykém nem non lakik jól.

Figyelt kérdés
mostanában hason akar aludni szinte mindig,csak nem tom engedjem e neki igy mikor elalszik várok és megforditom neh. vmi baja legyen, mert ugye nem szabad hason aludnia.kicsit hasfájós is sokat pukizik, kakilással is erölködik vettünk neki espumisan cseppet, ettől most könnyebben pukizik azt vettem észre.nem tudom mi lehet a gond,de már non aggódom és ha holnap is ezt csinálja elviszem orvoshoz mert nem normális dolognak tartom h egy 5 hetes kisfiú szinte egész nap ne aludjon csak 2*3* fél órát, éjjel meg 2 óránként felébred. eddig nem volt ez most nem tudom mi lehet a baj??????? non el vok már keseredve és már kezdek non fizikailag is kimerülni
2008. dec. 29. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Valószinű a poci miatt nem tud aludni szegényke. Szerintem hagyd nyugodtam hason aludni,lehet jobban tud,nyomja a pocit ha ugy fekszik és talán tovább tud aludni.Az én kislányom ma 9hetes lejétől kezdve sokat alszik hason,ő is hasfájos...minden jót
2008. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eszedbe jutott már hogy lehet hogy nem is az éhség miatt ébred kétóránként??? Az hogy gyenge a tejed jó nagy marhaság, minden anyának tökéletesen jó teje van. Én a fiamat 1 hónapig éjjel is óránként szoptattam, mert állandóan szopni akart, nagyon nehezen alkalmazkodott a születése után a külvilághoz, csak a cicin érezte magát biztonságban. A hasfájás sok kisfiút kínoz az enyémet 3,5 hónapig gyötörte pedig csak anyatejes volt. Az én fiaim nappal szinte semmit sem aludtak, a kisebb is beérte születésétől kezdve napi 3x fél órával és slussz. Most 8 hónapos és nappal kétszer szundít 20 percet, éjjel még mindig 2x kel szopni.

Attól hogy egy kisbaba még nem "mintababa" (eszik-alszik ), nem kell rögtön arra gondolni hogy biztos nem elég a tej, azonnal tömjük meg tápszerrel. ( a tápszeres babák nagytöbbsége ráadásul még székrekedéssel is küszködik )

A baba ébredhet azért mert szopni akar, mert fáj a pocakja, mert hiányzik neki az anyukája teste, illata, és nem utolsósorban az életfunkcióik fenntartása miatt is gyakran ébrednek a babák. ( magát a bölcsőhalált előzik meg hogy spontán ébrednek )

Ha hason szeret aludni akkor fektesd hasra, én nem altatom hason a fiaimat, viszont ha úgy alszanak el, akkor mikor jól bealudtak akkor megfordítom őket.

A kisebbik fiam nagyon nyugtalanul alaudt, neki vettem tönkölypelyva babapárnát, na azon aztán csodajókat aludt éjjel.

Szerintem gondolkozz el, és értékeld át a teendőidet, ami pedig a legfontosabb hogy a babáddal foglalkozz és ismerd meg. Ha sokat és igényszerint és gyakran szoptatsz, akkor meglehet hogy a tápszert is elhagyhatjátok, hidd el sokkal jobb és könnyebb lesz ha csak szoptatsz majd. Kérj segítséget, keresd meg Shneiderné Diószegi Esztert a Nők Lapja Café honlapján nagyon sokat tud segíteni, nemcsak a szopiban hanem a babák "megértésében" is.


Boldog babázást!

2008. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én már az elejétől úgy csináltam,hogy éjszaka csak egy pici sólámpát kapcsoltam,gyors peluscsere és szopizás,nem beszélek hozzá. Sok baba azért kel fel,mert azt hiszik akkor is lehet "játszani". A tejeddel meg minden redben. nem baj ha óránként szopik,majd leszokik róla. A 6. héttől nagy lesz a változás!!
2008. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kitartás! Megfog változni! 8hetes a kisbabám és én is ezt csináltam mint te! Be fog állni minden! Az előttem szolóknak is tök igazuk van! Nem biztos,hogy éhség miatt van!!!!!! A tejed pedig elég!!!!!!
2008. dec. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volta gond, de kezd megoldódni.Szoptasd bátran óránként.Volt, hogy a lányom másfél óráig szopott, majd újra felébred egy óra múlva és megint cicit kért.Ez ment egy hétig éjjel nappal.Most vagyunk hat hetesek, mostanra állt le ezzel.Nehéz nekik, ha rendetlenkedik a pocijuk.A hason alvást én úgy oldom meg, hogy nappal hagyom a hasán aludni, mert gyakran meg tudom nézni, éjjel pedig a hátán altatom.Ne add föl, én is úgy nézek ki, mint egy zombi:), de majd alszunk kicsit többet.Sok boldogságot.
2008. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam ma 6 hetes,és az első perctől hason altatom /leszámítva az első 3 napot a kórházban/

Nekem is szólt a védőnő,hogy nem szabadna,mert .....,de így nyugodtabban alszik,többször ránézek éjszaka.

Ő sem alszik napközben sokat,csak ha kocsival,vagy babakocsival megyünk valahova.

Így éjszaka nincs problémánk,van úgy,hogy 6 órát alszik egyfolytában,és én sem voltam még idáig ezért kialvatlan.

Pedig van egy 4 éves nagyfiam is,aki lefáraszt... :)


De minden baba más

2008. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!