Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barati korben Down-szindromas...

Barati korben Down-szindromas baba szuletett. Mit illik/nem illik kerdezni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy nem illik pl. Down-osnak, Down-korosnak hivni, hanem Down-szindromasnak, de ilyen alapveto dolgok is erdekelnenek, hogy mit nem szabad esetleg kerdezni, ami banto lehet, vagy mi az, ami viszont jol esik. Megkerdezhetem pl., hogy hogyan derult ki, es mik a kilatasok? Vagy ez banto, illetve nem is tudjak megmondani?

2023. máj. 24. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Én semmit nem kérdeznék ezzel kapcsolatban, ha akarnak róla beszélni, szóbahozzák.

Ezek a kérdések szerintem illetlenek lennének. A szindróma egy állapot. Nem tudni, mennyire lesz súlyos állapotú, mennyire lesz fejleszthető, ráadásul egy csomó kísérőbetegsége is lehet.


Én azt kérdezném, hogy vannak.

2023. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ mennyire közeli a barátság, de én sem igazán hoznám szóba, majd ők elmondják, amit akarnak ezzel kapcsolatban.
2023. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Én nem kérdeznék semmi ilyet, csak ha ők hozzák szóba.
2023. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Én is azt kérdezném, hogy hogy vannak, hogy telnek a napjaik stb.
2023. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Az én fiatalabbik testvérem Downos. Nyugodtan kérdezz, barátoktól ez nem illetlen. Anyukámnak még jól szokott esni, hogy érdeklődnek.

Tőlünk újszülött korában leginkább teljesen általános dolgokat kérdezgettek, hogy megtudják, ugyanúgy viselkedik e, mint a többi baba.

Sokszor szóba jöttek a kezelések, fejlesztések, van e segítségünk, hogy bírják anyáék stb, még az is, hogy milyen fejlesztő játékoknak örülnénk ajándék gyanánt.

Felejtsd el azt a butaságot, hogy ma már semmit nem "szabad" kérdezni.

Az én húgom most 4 éves.

2023. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

#5

Te magatokból indultál ki. Minden eset más. Akit szüléskor ver pofán a valóság, és talán csak pár hetes a baba, idejük sem volt feldolgozni a dolgot, nem feltétlen reagálnak úgy, mint akivel mondjuk 1 év múlva beszél erről az ember.

Vagy aki tudatosan hord ki egy Down babát.

2023. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ha közeli barátság, kérdezz nyugodtan bármit. Sajnos ez egy gyakori betegség, de nem haláleset történt, vagy valami illetlenség, hogy kínos lenne kérdezni.
2023. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Koszi. Es ha most tudtak nemreg meg, akkor lehet mar kerdezni, hogy vannak, vagy meg jobb lenne hagyni oket?
2023. máj. 24. 20:02
 9/17 harebell ***** válasza:
79%

Ha csak futó beszélgetés, elég annyi, hogy hogy vannak, esetleg hogy tudsz-e valamiben segíteni, van-e szükségük valamire.


A szindrómával kapcsolatban én csak akkor kérdeznék, ha volt valamennyi idejük feldolgozni és ha van lehetőség rendes, leülős beszélgetésre. Persze ez attól is függ, milyen szoros a barátság.

2023. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Derjaderja ***** válasza:
73%

Én semmiképp nem céloznék vagy kérdeznèk a betegségekre.

Szerintem a legjobb kérdés a "hogy vagy?" abból úgyis kiderül, miről akar beszélni.

Én amúgy a világ összes kérdését utálom, nemhogy ha még a gyerekem valamilyen betegségére vonatkozna....

2023. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!