Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik az 5 és fél...

Miért nem alszik az 5 és fél hónapos babám éjjel?

Figyelt kérdés

3 hete, hogy éjjel nagyon rosszul alszik a babám, rengetegetszer felébred, folyton csak vergődik az ágyban és nagyon nyugtalanul alszik. Forgolódik és keresi a helyét, aminek mindig sírás lesz a vége és szopizás.

Valószínű, hogy közrejátszodhat a fogzás is, mert most bújt ki az első foga és ha jól láttam, még 2 most készül kibújni.

Meddig fog eltartani ez a nyugtalan alvás? Eddig 2x kelt éjjel, 2 órakor és 6 órakor, de a mostani óránkénti kelés kikészit.

Nálatok is volt hasonló helyzet?



2023. máj. 26. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem alvási regresszió. Az én fiam is egy időben ezt csinálta, a fogai sem jöttek még akkor, hát sokára lett jobb, de most 10honaposan azért már sokkal jobban alszik.
2023. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a fogzás lehet, illetve az alvási regresszió is. Nálunk az alábbi dolgok váltak: vagy a feleségem vele aludt a baba ágyba (elég nagy ehhez), vagy velünk aludt. Így a feleségemnek nem kellett teljesen felébrednie, hanem csak félálomba odaadta neki a cicit, és a kicsi sem kelt fel. A másik dolog, hogy olyan rágókát adtunk neki amiben víz van, és azt lehűtöttük a hütőbe, ez sokszor megnyugtatta. Ha ordít a fájadalomtól, mi Nurofent kúpott adtunk neki.

Néha az is segített, ha ringattuk éjjel, mikor már fizikailag nem bírt több anyatejet enni. Ilyenkor én vettem át a stafétát, és fél óra-vagy két órát is az ölembe van. Ilyenkor általában aludt, csak nem olyan jól, de tudtam úgy ringatni hogy ne keljen fel, én meg közben tv-ztem, hogy ne unjam szét magam.

2023. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyan ez van nálunk is óránként kel.

Kicsi még éhes zomjas melege van 100 dolog lehet

2023. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálja, épp jön a foga. Mi az alvási regressziót észre sem vettük. Este adok neki egy adag Nurofent, ezen kívül túlélek. Sokat szeret ilyenkor kézben lenni, és gyorsabban is tudom letenni, ha kiveszem és megringatom ilyenkor kicsit, aztán visszateszem, amikor alszik. Nálunk is pont 3 hete tart, kijött már egy fog, de látom, hogy jön egy másik is. Nálunk a fog áttörése után 1-2 nappal úgy alszik, mintha mi se történt volna, addig ilyen szenvedős.
2023. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vigyázzatok, a múltkori ilyen kérdésnél megjöttek a dr. gyakori anyák és leszóltak, hogy a regresszió nem létezik. 😅🙈 Kérdező, szerintem is az. Mi is belekezdtünk 3,5-4 hó között, lassan 5 hónapos, ismét szépen alszik éjjel.
2023. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 2,5 éves koráig volt ez.

Amúgy lehet valami nagymozgásos fejlődéstől, fogzástól, idegrendszeri éréstől, fronttól, (nálunk később a beszédfejlődésnél is előjött) meg mindentől amitől csak lehet.:)

2023. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tápszeres próbáld meg sinlaccal sűríteni neki, 1-2 teáskanál is elég, lehet éhes, növekedési ugrás is lehet, meg bármi. Nézd a hőmérsékletet, nekünk az szokott még az ellenség lenni, hogy túl melege van vagy fázik. Vagy próbáld ki dologellel kenni neki, hátha a foga fáj.. sajnos ez ilyen találgatós/túlélős időszak
2023. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!