Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós gyerekem csak tápszert...

9 hós gyerekem csak tápszert enne! Mit tegyek? NAGYON el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

4 hónapos volt mikor kapott gyümölcsöt, 5 hónaposan főzeléket. Régen jobban ette a kanalas ételeket mostanában viszont egyáltalán nem fogad el semmit. Ha beteszem a szájába ő kiköpi és magába keni, kész küzdelem az egész...közben meg mindkettőnk tiszta kaja lesz...

Próbáltam gyümölcsöt, főzeléket de semelyiket nem eszi.Még egyedül a kenyérhéjat és a bulátát szopogatja, de azokkal is inkább csak mocskolódik. Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom mi tévő legyek. Gondoltam arra is hogy nem adok neki napközben tápot, hátha akkor délután már rendesen megeszi a főzeléket, gyümit. (tejpéppel is próbálkoztam azt sem eszi). Ráadásul úgy érzem nálunk korai dackorszak is van..nagyon öntudatos és érti hogy ha azt mondom valamire hogy nem de azért is azt csinálja...megy mindenfele és mindig olyan dolgot kezd csinálni amit nem engedhetek..erre jön a hiszti....azt hiszem kezdek elfáradni ettől...ma már 2. napja hogy nincs sok türelmem hozzá..Ma reggel is próbálkoztam Banánnal, málnás tejpéppel de minkettő felesleges volt...és közben tudom hogy tápból meg simán megenne 210-240-et is....az valahogy IMÁDJA..na de nem adhatok neki egyfolytában azt mert igy is kis duci. Mit ajánlanátok mit tegyek? Saját tapasztalat esetleg??

(amúgy ha eszünk mindenbe belecsíp, úgy csinál mintha nagyon szeretne enni de rájöttem hogy pár falat abból is elég neki, a többi idő a "disznólkodásról" szólna amit meg nem engedek neki.


2010. okt. 11. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is nyugi!:-) Tudom, mit érzel! Ezen én is többször átestem. A fiam imádja a tápszert. Kb. ennyi idős volt amikor semmit nem evett meg, csak itta a tejet(tápszert), Próbálkoztam mindennel semmit nem akart elfogadni, a dokinak szóltam, azt mondta ne aggódjak, ha iszik, akkor jó. Aztán elkezdett megint enni, magától. Most 13 hónapos, és eszik rendesen, ha neki tetszik az étel, de ha nem szimpatikus nem kéri, és inkább az én tányéromból mazsolázik. Az asztalnál való csúnya evés pedig elmúlik, legalábbis nálunk sokat javult. Kitartás! Egyszer majd megtanul enni:-)
2010. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Először is kitartás, tuti elmulik. Nálunk már látszik az alagut vége! Holnap lesz 10 hónapos és kb 1,5hónapig csináltuk ezt. Néhány napja ott tartottam, hogy nem főzök tovább neki külön hanem adok az enyémből. Nem a legjobb ötlet, de ez jutott eszembe. Szépen leültünk és elkezdtünk enni. Én az enyémet és néha megkináltam az ő tányérjábol néha az enyémből. Nem evett sokat, de nem is eröltettem neki. Másnap ugyan ez. És igy néhány napig. Amit megevett annyi volt és nem probáltam eröltetni. Nem adtam mást. Addig akár 4 féle kaját is csináltam már kinomban. Tegnap tiszta ideg voltam, mert nem itthon voltunk ebédkor és nem tudtam mi lesz. Adtam neki a kaját és közben szinte nem is figyeltem, hogy hogyan viselkedik. Probáltam ugy tenni, mint akit nem érdekel, hogy mennyit eszik és megevett majdnem két üveg kaját!!!! Szoval szerintem probálj ne görcsölni és inkább ráhagyni a dolgot. Ha nem eszik akkor mond neki, hogy a következő kajánál fog csak kapni. Nincs nasi, buláta stb.

Nekünk bevállt ez a módszer.

Ja és itt ajánlotta egy anyuka :)

2010. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járunk, már majdnem 14 hónapos a lányom. Szintén 5 hónaposan még javában ette a kanalasat, aztán egy ideje szinte semmi sem kell. Nincs kedvence, amit egyszer megeszik lehet hogy többet nem fogja, de a tápszer bármikor megy. Próbálom nem túlaggódni, most az a menetrend, hogy minden étkezéskor leültetem magam mellé és darabosat kóstolgat vagy csak játszik (szerintem hagyni kell disznólkodni, így is ismerkedik az ételekkel), de a főzeléket gyümölcsöt tápszerbe keverem és cumisüveggel adom neki. Időnként megpróbálunk újra kanalazni, de az általában katasztrófa. Nem érdekli, akkor sem ha éhes, nem nyitja ki a száját, vagy kiüti a kezemből, feszeng a székben. Nem erőltetem, remélem majd változik, vagy átáll a darabosra. Szerintem ne aggódj, annyiféle gyerek van, lényeg hogy ne legyen nagy feszültség az etetés. Nekem is mondták hogy napközben ne adjak egyáltalán tápot, de akkor meg tök nyűgös mert éhes, az se megoldás.
2010. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Remélem hamarosan vissza áll a rendszer nála...ma megpróbálom cumisüvegből adni neki a főzeléket...kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá!


Igen...nálunk is ez van hogy ha nem kap tápot tiszta nyűgös majd egyszer csak elkezd ordítani ameddig nem kapja meg !


Köszönöm!

2010. okt. 12. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!