Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tartott nálatok a...

Meddig tartott nálatok a rózsaszín ködös, babaillatos időszak?

Figyelt kérdés

4 hetes a babánk, sokszor kb. nem tudom elhinni, hogy tényleg a miénk, hogy itt van.

Ijesztgettek itt is, a való életben is, hogy "na majd megtudom, ha megszületik", de azóta csak sokkal jobb minden... Mintha az életünk értelmet nyert volna, vagy nem tudom. Ne értsetek félre, korábban is tartalmas, eseménydús mindennapjaink voltak, de ez most más. Annyira jól telnek a napjaink, nem vagyok ideges, nem stresszelek feleslegesen, kb. a nyugalom szigete lett az otthonunk, mióta hazajöttünk hárman a kórházból.



Csak közben az agyamban ott van néha, hogy ez meddig fog tartani, mikor jön az a pokol, amiről sokan beszéltek, hogy majd én is visszasírom a régi életünket. Néha ezen elgondolkozom, de aztán visszatérek a jelenbe és úgy vagyok vele, hogy élvezzük ki ezt, amíg tart.


2023. jún. 4. 09:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
11 éve tart. Majd meglátjuk meddig.
2023. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Akkor nem izgulok, hogy egyik napról a másikra elmúlik! :D
2023. jún. 4. 09:47
 3/34 anonim ***** válasza:
89%

Soha nem volt ilyen.

Az első: Besárgult, nem gyarapodott, reflux, mindent összehányt, úszott a lakás, hasfájás, izomtónuszavar, fejlesztések....

A második: megszületett, látszólag happy minden, szoptatás megy, kaja bent marad, hízik, erre 3 hetes korában kórház, vesemedencegyulladás...

2023. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%
De cuki vagy. Lehet, hogy szerencséd lesz de négy hét oh. Majd ha fájni kezd a pocak hat hetesen, aztán jön a fogzàs stb.
2023. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk 3 hónapig tartott <3

Utána jött a reflux, alvás borulás,fogcsírák,mozgás,fogzás...

Most 10 hónapos, az előző 7 hónapot csak túléltem, de élvezet nem sok volt ilyen minimális alvás mellett :(


Hátha neked szerencséd lesz!

2023. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%

De jó hogy ilyen is van, jó volt olvasni. Aranyosak vagytok, örüljetek egymásnak továbbra is, remélem minden ilyen gördülékeny marad nálatok.

Nálunk az első két órát leszámítva nem volt ilyen harmonikus boldogság, azonnal jöttek a problémák csőstül, és néhány kisebb nyugis időszakot kivéve azóta is folyamatosan tart. Most 16 éves...

2023. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%

Elsőnél 2 hétig, aztán hasfájás, reflux, nem alvás, vígasztalhatatlan sírás. 2. babánál 3 napig, onnantól 10 percet nem aludt ágyban és babakocsiban is csak addig, amíg toltuk. Rengeteget sírt.

Sok sok évvel később 3. baba most 7 hetes, még tart :D egész jó alvó és hasfájás se vészes, este van nehezebb 1-2 óra de ahhoz képest sokkal könnyebb, mint amire próbáltunk felkészülni lelkileg. :D

2023. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%

Szuper hogy így éled meg, kívánom hogy sokáig tartson!


Sajnos én nem voltam jó állapotban mentálisan és így ez kimaradt.

2023. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is tök jó, hogy így tudod megélni, ez nagyon pozitív, ha így fogod fel, szerintem legtöbb esetben a jó dolgokat fogod nézni a továbbiakban is, persze lesznek nehezebb napok, de annyi baj legyen! :)

Nekem személy szerint hatalmas koppanás volt az első 2-3 hónap, mindenen stresszeltem (pedig utólag visszagondolva nem kellett volna mert nem igazán volt miért), nem volt valami jó alvó sem a kisfiam, aztán ahogy nőtt, nekem úgy jött a rózsaszín köd. Most 15 hónapos, minden percet élvezek vele.

2023. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%
Én borzasztóan éltem meg az első 4 hónapot és elég realista vagyok, így nem is volt rószsaszín köd egyáltalán. Olyan 8 hónapos korában éreztem úgy először, most úgy megállítanám kicsit az időt, egy éves korában meg mindennap többször is. Megtanított folyamatosan a mában élni és visszahúzni a földre, hogy élvezzem, amíg lehet. Az elejét nem élveztem, tettem a dolgom, ez van. Mostmár viszont ha nem is rózsaszín köd, de hatalmas szerelem. Amolyan nagy szerelem, aki képes az érzelmek végleteibe repíteni akár egy órán belül is. :D
2023. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!