Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Masztitis-mellgyulladás, volt...

Masztitis-mellgyulladás, volt nektek? Kaptam rá antibiotikumot, tehetek még valamit az ügy érdekében, vagy ez rendbeteszi?

Figyelt kérdés
Azért ide irom mert tapasztalt anyukák válasza kéne,a szoptatás kat.ban nem kaptam választ.Ma kaptam gyógyszert,de még piros a mellem és fáj,elmulik magától?
2010. okt. 11. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
gondolom mondta a doki, hogy a leghatékonyabb gyógyír rá a gyakori fejés!
2010. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Doki az érdekes dolgot mondott,mivel van egy repedés a mellbimbómon azt mondta csak 5-10 percet szoptassak az érintett mellbol,ogy be irjon gyogyulni,igy viszont éhes a baba,mert neki egy mell legalább 20 perc.Amugy nem mondta hogy fejjem.
2010. okt. 11. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot kaptam, és borogattam. Szoptatás/fejés előtt meleg borogatást tettem rá, hogy könnyebben kiürüljenek az eldugult tejcsatornák. Párom masszírozta szét a csomókat, közben sírtam, mert olyan fájdalmat én még életemben nem éreztem. Aztán fejtem, masszíroztam, fejtem és masszíroztam, minél előbb eltűnjenek a csomók.

És közben még lázas is voltam. :(

2010. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

van mellszívód? Azzal hatékonyan tudod fejni, plusz fejés közben lehet masszírozni, úgy könnyebben gyógyul. A repedt mellbimbóra pedig a legjobb ha szoptatás/fejés után bekened anyatejjel és hagyod megszáradni.

Kitartást, iszonyat fájdalmas tudom, de a fentiekkel hamar túl leszel rajta.

2010. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,én is egész nap bőgök...lázam is van plusz a fejem majd szét hasad,a kezem alig birom felemelni.Van mellszivómmilyen gyakran kell leszivni ha a baba olyan 2-3 óránként eszik?Kérdeztem a dokit,azt mondta nem szukséges borogatni...kicsit fura
2010. okt. 11. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Antibiotikum, lázcsillapító, garmastan kenőcs. Szoptatás fejés után hideg borogatás, előtte meleg. És én jó meleg vízben feküdve a kádban is fejtem. Kitartás.
2010. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag én úgy csináltam, hogy megszoptattam, tisztába tettem a babát, kicsit ringattam, majd letettem, és már kezdtem is hozzá a borogatás/masszírozás/fejéshez. Persze minden alkalommal úgy éreztem, kicsit kisebb lett a csomó. Következő szoptatásra megint bedurrant, úgyhogy kezdődött minden elölről.
2010. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi,ma már jobban érzem magam,bár a masszirozásra még nem volt időm,de ma nekikezdek.
2010. okt. 12. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!