Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kis lelki segitseget...

Egy kis lelki segitseget szeretnek kerni. 1 eves es 8 honapos kislany anyukaja vagyok. Szeretem a kislanyom de mar a csod szellen allok lelkileg, ti is voltatok igy?

Figyelt kérdés
2023. jún. 11. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudok segíteni, de ha megnyugtat nem vagy egyedül!

Kislányom 10 hónapos, aktív cicis, így max 1 órára mehetek el, ha éppen nagy nehezen valaki vigyáz rá.

Tök jó lenne pedig rendszeresem kimozdulni :/

Én ebbe égek ki....


Kitartást neked!

2023. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a probléma pontosan? Ha kifejted megpróbálok segíteni.

De szerintem a legtöbben éreztük már így - vagy hasonlóan - magunkat.

2023. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen korszak, de ezek sosem tartanak kibírhatatlanul sokáig. Nálunk nem volt olyan szörnyű időszak, ami 1 hónapnál tovább tartott. Ami sok, de egyszer vége van és utána tud egyet szusszanni az ember. Próbálj időnként kiszakadni, feltöltődni, úgy tovább lehet bírni.
2023. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Ismerős. 18 hós a fiam. Nemrég kezdte a bölcsit (külföld).

Mindig is akaratos volt, 3 hónapja tombol a dackorszak. (Volt már egy mini dackorszaka mielőtt elindult,6-9 hósan meg állandó nyűglődés).


Munkakeresés/helyi kötelezettségek miatt amúgy is muszáj volt bölcsibe mennie, de nekem kellett már a távollét tőle. Életem legnehezebb 1.5 éve, sokkal melósabb a fiam mint az összes rokon gyerek, és rájött idén a külföldre költözésünk is.

Amúgy a gyakori kimozdulást/kiszaladást tudom javasolni, mármint úgy hogy egyedül te elmész, de sokszor kinn könnyebb velük is.

Illetve nekem még mentálisan az segít ha határokat szabok: ha nem fogja a kezem, fetreng hisztizve a földön, szólok 3x, aztán be a babakocsiba és megyünk haza, nem érdekel. Ha ok nélkül hisztizik és tudom nem fáradt, nem éhes (vagy épp kaját csinálnék ami után aludna) megmondom hogy: értem hogy neked rossz, de anya nem tud most neked segíteni, majd gyere ha lenyugodtál, és van hogy otthagyom. Ha nem komoly, abbahagyja kb 30 mp alatt, ha eszkalálódik tudom hogy éhes/faradt, akkor belehúzok a dolgomba és igyekszem lerendezni őt hamar.

Ja és az is segített, hogy elfogadtam, fog hisztizni, sírni, ez van. Nincs 100 kezem, nem tudok varázsolni, van amit ki kell várni, ezt neki is megmondom.

De sok minden csak akkor állt össze, mikor nem volt már mindig itthon (és mikor láttam hogy a bölcsis nénik hogy kezelik).


Kitartást, ha úgy jobbnak látod, ne vedd magadra ezt a magyarországi stigmát hogy a bölcsi rossz, add be s menj vissza dolgozni felnőttek közé, és javulni fog a mentális egészséged, ezáltal a kapcsolatotok is.

2023. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így érzek, akkor jelzem a férjemnek, hogy szeretnék egy szabad estét/fél napot. Van hogy azt érzem szétrobbanok, ha nem távolodhatok el egy kicsit. Ilyenkor csak az segít, ha ténylegesen eltávolodom... Elmegyek egy masszázsra, vásárolni, moziba, barátnőzni, vagy amihez éppen kedvem van. Csak altatás után jövök ilyenkor haza, ez igazán jól kikapcsol, lenullázza a felfokozott/robbanás kész állapotom.
2023. jún. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!