Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is úgy érzi manapság a...

Más is úgy érzi manapság a lány babáknak jobban örülnek?

Figyelt kérdés

Régen lehet hogy úgy volt, hogy a fiúgyerek a minden, és a lányt semmibe vették, ezt is ugyanolyan rossznak tartom. Most viszont úgy érzem fordult a kocka. Nekem egy kisfiam van, az egész terhesség alatt az összes nagyszülő és barátnőm is annak szurkolt amíg ki nem derült a neme, hogy kislány legyen. Utána jöttek azzal, hogy na majd a második (pedig nem lesz második, ezt ők is tudják). Persze most már mindenki szereti a kisfiamat is, de akkor is rosszul esett ez nekem. A családban jelenleg úton van egy kislány baba, és mindenki el van ájulva, hogy végre egy kislány, és egyik barátnőm is terhes, aki kijelentette, hogy hála Istennek kislánya lesz, mert egy fiúval nem tudna mit kezdeni. Olyan furcsa ez nekem, nekem őszintén mindegy volt mi lesz a gyerekünk neme, és őszintén rosszul esik fiús anyukaként.


Csak én tapasztalatom ezt a környezetemben vagy más is érez így? Mi lehet ennek az oka?



2023. jún. 13. 13:49
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

28-as, csak kíváncsiságból, miért érezted úgy hogy nehezebb lesz egy kisfiúval? Az iskolás vagy tinikor miatt főleg? Mert attól én is tartok, szerintem egy fiú több bajba keveredhet, esetleg nagyobb eséllyel kerül rossz társaságba, lehet hogy a tanulásra is nehezebb motiválni. Nekem még picike a kisfiam, 2 éves, így nem tudom milyen lesz később, de eddig nem érzem úgy, hogy nehezebb lenne vele, mint egy kislánnyal. Mindenki azt szokta mondani milyen kis nyugodt, mosolygós gyerek, szerintem ennek nincs köze a nemhez.


Egyébként azt ugyanúgy nem értem, ha valaki megrögzötten fiút akar, látom azért ilyenre is van példa.

2023. jún. 13. 23:05
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj,én csak azt tudom,hogy nálunk most a második babánál(első kislány) egy egész rokonság szurkol a kisfiúért.😅

Szerintem ez teljesen emberfüggő.

Nekünk elsőre mindegy volt a neme,de most nagyon örülnénk egy fiúcskának.

Elvileg 2 hét és kiderül.

(Persze,ha kislány akkor is nagyon boldogok leszünk!)

2023. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, de általában a fiúk sokkal kezelhetetlenebbek kamaszkorban, meg amúgy sok férfi felnőttkorban letojja a szüleit (sajnos az egyik rokonom is ilyen, csak a pénzt követeli az anyjától, nem látogatja őt, stb) úgyhogy gondolom ezért jobb, ha lánya van valakinek, DE! tudom, hogy egyik sem garancia semmire.

Tudom, le leszek támadva, de én ezt tapasztaltam. 🤷

2023. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és igen, ahogy a kérdező is írja, "egy fiú több bajba keveredhet, esetleg nagyobb eséllyel kerül rossz társaságba, lehet hogy a tanulásra is nehezebb motiválni."
2023. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt vettem észre. Amikor kiderült kisfiú lesz anyám reakciója "nem baj" 😅 Persze, hogy nem, miért lenne baj?
2023. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen... Egyszer találkoztam egy nénivel. Kérdi, hogy (az ölemben a tetőtől talpig kékbe bugyolált fiam) fiú, vagy lány. Mondom fiú. Azt mondja, hááát... No nem baj. Mondom neki fiút akartunk. Hát azt a képet fotózni kellett volna, egy komplett belső monológ rá volt írva az elfancsalodott képére, hogy hogy a fenébe akarhat bárki fiút, hát hogy???
2023. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Esküszöm, meg vannak bolondulva az emberek...
2023. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!