Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is úgy érzi manapság a...

Más is úgy érzi manapság a lány babáknak jobban örülnek?

Figyelt kérdés

Régen lehet hogy úgy volt, hogy a fiúgyerek a minden, és a lányt semmibe vették, ezt is ugyanolyan rossznak tartom. Most viszont úgy érzem fordult a kocka. Nekem egy kisfiam van, az egész terhesség alatt az összes nagyszülő és barátnőm is annak szurkolt amíg ki nem derült a neme, hogy kislány legyen. Utána jöttek azzal, hogy na majd a második (pedig nem lesz második, ezt ők is tudják). Persze most már mindenki szereti a kisfiamat is, de akkor is rosszul esett ez nekem. A családban jelenleg úton van egy kislány baba, és mindenki el van ájulva, hogy végre egy kislány, és egyik barátnőm is terhes, aki kijelentette, hogy hála Istennek kislánya lesz, mert egy fiúval nem tudna mit kezdeni. Olyan furcsa ez nekem, nekem őszintén mindegy volt mi lesz a gyerekünk neme, és őszintén rosszul esik fiús anyukaként.


Csak én tapasztalatom ezt a környezetemben vagy más is érez így? Mi lehet ennek az oka?



2023. jún. 13. 13:49
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ezt vettem észre.

Kislányunk lett és anyósék és az én szüleim is ebben reménykedtek. Őszintén titokban én is.

Szarul esett volna, ha fiú lesz és hallgatom, hogy de kár hogy nem kislány. Sógornőmnek fia lett, örültek, de máshogy neki is.

2023. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
Barátunk családjában a második gyerek fiú lett, ott meg az van ajnározva.
2023. jún. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az első lány lett, ott is egyértelműen minden rokon azt akart jobban, aztán másodiknak meg ott csesztettek, hogy a második fiú legyen, jó? Persze, jó, nyugodtan adjátok le a rendelést, olyat és annyit szülök. Úgyhogy egy egyébként kislányt preferáló társaság is meg tud hülyülni, hogy legyen fiú.
2023. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem vettem észre. Itt is ha feltesz valaki egy nemre vonatkozó kérdést, a kislányos válaszolók vannak lepontozva.
2023. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy érdekes tényleg. Bár úgy nem gondolkoztam még ezen,de amikor még nem tudtuk milyen nemű lesz,nekem is minden ismerősöm,kollégám,család,hogy biztosan lány,tuti lány,lány legyen. Nekünk mindegy volt,örültünk,hogy összejött. Végül kislány,de azóta is fel vannak pörögve a rokonok. Nálunk is született fiú a családban,akinél szintén örültek,de ott is mondogatták,hogy tuti lány. Én nem tudom miért van ez egyébként,de lehet csak én látok bele sokat.
2023. jún. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%

Jól látod kérdező!

Én is kismama vagyok és benne vagyok egy babaváró fb csoportba, ahol vannak olyan anyukák akiknek kiderült hogy kisfiuk lesz és teljesen összeomlottak. Nyíltan le is írták, hogy nem tudnak így már örülni a terhességnek.

Számomra is megdöbbentő ez. Inkább örülnének, hogy sikerült és egészséges magzatot hordanak a szívük alatt.

Idióták...

2023. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 ABORG válasza:
17%
igen mert a lanyok ha szepek mehetnem social mediara influencernek es kereshetnek jo sokat
2023. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén, én is inkább kislányt szeretnék, de nyilván, ha kisfiam lesz, az nem fog változtatni azon, hogy mennyire szeretem (már most imádom, pedig csak 12 hetes). A férjemnek édesmindegy. Szerintem önmagában nincs is baj azzal, hogy ha a szülőpárnak vannak preferenciái. Normál esetben viszont a csalódás maximum kis ideig fog tartani, aztán ugyanúgy örülnek az ellenkező neműnek (aki meg nem örülne, az inkább fogadjon örökbe...). Azt is észrevettem, hogy a környezetemben lévő terhesek inkább kislányt szerettek volna. Mindnél kiderült, hogy kisfiú jön, egy-két napig kicsit csalódottak voltak, de aztán az élet ment tovább, és ugyanúgy szeretik a magzatot/már gyereket.

De amúgy szerintem ez környezetfüggő lehet. Valamikor olvastam egy bemondáson alapuló felmérést a nyugati világról, és nagyjából egyenlő arányban vágynak emberek fiú vagy lány gyermekre. De őszintén nem tudom, mennyire volt ez hiteles, meg mennyire aktuális még.


Viszont az elég gáz és tapintatlan, ha a környezet az orrod alá dörgölik, hogy azt szeretnék, hogy TE GYEREKED fiú/lány legyen, aztán játszák a mártírt, ha nem az lesz. Ez szerintem max a tesóktól elfogadható, főleg, ha kicsik. Nálunk szerencsére mély csönd van, ha van is preferenciájuk, senki nem tolja az arcunkba. Aki mond is valamit, az azt mondja, hogy legyen úgy, ahogy mi szeretnénk. Nekem ez jó, mert véletlenül sem akarom tudni, ha valaki csalódott lesz a saját gyerekek neme miatt. Az szépen nyelje le a békát, és fortyogjon magában.

2023. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%

Hidd el, sosem lesz olyan, hogy mindenkinek jó legyen.

Terhes voltam az elsővel, azt hallgattam, első gyerek, fiúnak kell lennie...

Fiú lett.

Terhes lettem a 2.al, azt hallgattam, lánynak kell lennie..

Lány lett.


Azt hittem, itt teljesítettem, végre békénhagynak.

A nagy lószrt. Mikor jön a 3.? Meg egy fiú jó lenne....


És mikor mondom, nem, nem lesz 3., kapom a választ, hogy azt nem én dőntöm el....🤦‍♀️

2023. jún. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
94%

Nekem mind a három gyerkőcöm fiú,persze szerettem volna kislányt is,de nem ez az elsődleges nyilván, hanem az egészség.Szinte mindenki körülöttem sajnált amiért csak fiaim vannak, nem is egy megjegyezte,hogy mekkora szívás?? Visszakérdeztem és a 3 lány ott meg nincs fiú az is szívás?? Aztán csak úgy kínjában mondogatta jaj hát persze...


Mindegyik után, na majd a következő biztos lány lesz..

Tudnám masnak míert ilyen fontos,hogy milyen nemű a gyerekem 🤷‍♀️

2023. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!