Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktátok kiszedni,...

Hogy szoktátok kiszedni, kimosni a babák szeméből a szempillát? Hogy tudom ellenőrizni, hogy tuti nem került a szemébe, alá?

Figyelt kérdés
Több ilyen alkalom volt ma, hogy szempillát láttam a szemében. Legtöbbször pislogással kijött, ezért most is először többször megsimogattam az arcát a szeme mellett, hogy pislogjon. Utána még vizes zsepivel töröltem át párszor. Száraz zsepiért mentem, de mire visszaértem eltűnt. Igaz lassan 9 hónapos, forgattam a fejét, kezeit. Remélem kijött neki. Utána lehúztam kicsit a szeme alatt az arcát, de a szeme alatt sem volt semmi.

2023. jún. 14. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem mossuk ki sehogy, magatol kijon.
2023. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiamnam sokszor belement, nem próbálkoztam kiszedni. Majd kipislogja. Neki könnyebben is megy az alsó szemhéja alá, mert, az apjától örökölten, kicsit ázsiai beütésű a szeme. Nem is látni az alsó szemhéján a szempilláit.

Olvastam olyat, akinek az anyja kiskorában ezzel maradandó problémát okozott a szemében.

2023. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Akkor jól szoktam csinálni. Most ha nem látni a szeme alatt, akkor valószínűleg kijött? Dörgölte a szemét. Vagy érdemes megnézetni? Ha igen,akkor szemészet, sürgősségi? Hogy működik ez?

Azóta nem dörgöli a szemét, játszik, ahogy szokott.

2023. jún. 14. 14:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha belemegy. Neked is ki szokott jönni. Nem érdemes piszkálni mert még te kened bele a bacit ezzel.Akkor kell orvos ha begyullad.
2023. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Álljál már le! Neked lett már bajod attól, hogy belement a szempilla a szemedbe? Hagyd már békén szerencsétlent.
2023. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell és nem is szabad semmit csinálni, mert csak mélyebbre megy, ha törölgeted.
2023. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Korábban sem szoktam törölgetni neki. Viszont most dörgölte azt a szemét. Ezért próbáltam vízzel segíteni neki. Látom, hogy hülyeség volt, csak nem akartam, hogy szenvedjen, ha esetleg bökte neki és azért dörgölte. Remélem nem lesz baj ebből és a jövőben ugyanúgy nem próbálom kitörölni, ahogy korábban.


Köszönöm a normális válaszokat! Hasznos volt.

5-ös válaszoló, ha normális stílusban nem tudsz egy kérdéshez írni, akkor inkább lépj tovább! Vagy nincs gyereked vagy leszarod, ha baja van. Őszintén sajnálom... Dörgölte a szemét és láttam rajta, hogy zavarja, ezért próbáltam segíteni.

2023. jún. 14. 15:41
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
5-os vagyok és elárulom neked hogyha böki a szemét valami akkor ordít, mint az állat és nemcsak dorgoli a szemét, ebből láthatod, hogy van gyerekem, de van annyi eszem, hogy nem rohanok vele az ügyeletre azért mert szempilla ment a szemébe.
2023. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kijon magatol.amugy soha nem nezegetem a szemet van-e benne szempilla

Eddigeg nem is vettem eszre,hogy valaha is belement volna neki.

2023. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Apukának mindkét szemét műteni kell nagy valószínűséggel hályog miatt. Egyikre ősszel van már időpont kérve. Erre való hajlamot örökölhetett, mert anyukája családjában szinte mindenkinek van probléma a szemükkel.

Nem tudom, hogy a pici mit örökölt, tehát a szem nekünk nagyon fontos. Nem azért kérdeztem itt, hogy bunkó kioktatást kapjak, hanem anyukák normális hangnemben leírt véleményét. Teljesen normális stílusban kérdeztem én is szerintem, ezt a normális hangnemet vártam vissza. Ha valami nem tetszik, meg lehet fogalmazni normális módon vagy tovább lehet görgetni.

Ezen az oldalon a többség a kérdésekkel biztosan segítségre, tanácsra vágyik.

2023. jún. 14. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!