Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy látom, hogy a babám feje...

Úgy látom, hogy a babám feje mindig az egyik irányba billenve áll. Picit csak, de nekem nem tetszik. Hová, milyen orvoshoz kéne elvinnem aki ellenőrizné hogy rendben van-e vele minden?

Figyelt kérdés
6 hónapos, kitámasztva ül, egyedül még nem
2012. okt. 2. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem szabad kitámasztva ültetni. A gonddal pedig neurológust keress fel.
2012. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornászhoz vidd el,az én babámnál is ez volt, 5 alkalom után teljesen helyre jött,az egyik nyaki oldalán az izom kötöttebb volt.Mondjuk mi hamarabb észrevettük,(2 hónapos volt)lehet ezért kellett csak ennyi alkalom.Nekünk azt mondta a Dévény tornás,minél később vittük volna annál tovább tartott vna a "kikezelése"

off:egyébként a neurológus az idegrendszerrel foglalkozik,aminek ehhez semmi köze,és minden baba először kitámasztva ül.így a természetes.

2012. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnek is igaza van. Neurológiai oka is lehet. A gyerekdoki nem mond semmit? Nem küldött el vizsgálatra?
2012. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még csak ma vettem észre ahogy tükör előtt játszottunk. Holnap viszem dokihoz 6 hós státuszra.

Védőnéni telefonon neurologust emlegetett,de nyilván majd a doki mondja meg,merre irányít. A gyógytornásznak is utána néztem, de beutaló kell oda is.

Jajjdeizgulok!:(

2012. okt. 2. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a Dévény kezelés az, ami segítene rajta.Igaz, hogy nem egészen ugyanaz a probléma, Mi 3 hónaposan kezdtük (az egyik kezét nem úgy használta, és leginkább a bal oldalt preferálta), és mi is először a neurológushoz vittük (csak időt pazaroltunk vele...)utána mentünk az intézetbe ahol 4 kezelés után már látszott a javulás.Kiderült kötöttebb a jobb oldala.Beutalóval ingyenes, beutaló nélkül is megnézik, de az pénzbe kerül...azt hiszem. De természetesen, te döntöd el hogy megnézeted neurológussal vagy orvossal.
2012. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dévényeshez viszed ha rám hallgatsz.Neurológussal időt pocsékolsz.egyébként amit emlegetsz nem lehet hogy torticollis?Mióta van ez neki? Nem kell beutaló a gyógytornászhoz,Dévényeshez legalább is nem kell.Oda mész,megnézi,csak fizetsz érte....
2012. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Voltunk a dokinál, nem nagyon foglalkozott vele, azt mondta tornáztassam, illetve,hogy lehet hogy a szeme nem tökéletes még(?!), és azért tartja ferdén a fejét,de azt meg csak 1 éves kor után vizsgálják. Nem nyugtatott meg túlzottan! :)

Aztán voltunk babaúszáson, és ott megmutattam a konduktor oktatónak,és azt mondta látja, de nagyon picit csak, és tornával tényleg elmúlik majd. Azt mondta nem szükséges külön tornára járnunk vele,csak otthon forgassam a nyakát,meg mindig a másik oldalra tegyem az érdekes dolgokat.Meg hogy majd mutassam meg később is. Ő már jobban megnyugtatott:),főleg hogy nem úgy kezdte,hogy ááá nem is tartja ferdéééén...!

Szóval köszi a válaszokat, egyenlőre ennyi.

Ja Dévényest egyszerűen nem találtam Zalaegerszegen.

2012. okt. 9. 10:47
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne higyj nekik!nem értenek hozzá.nem lennék nyugodt a helyedben.ha ferdén tartja a fejét,deformálódhat az arca.Nem akarlak megijeszteni,de ez nem vicc.Babaúszáson kérdezted meg?Ez most komoly?Honnan tudja ő azt hogy mi a normális.Mégis otthon hogy tornásztatsz egy fél éves babát?Értesz hozzá?én tesi egyetemet végeztem,de én sem mernék egy ilyen dologhoz hozzákezdeni.lehet többet ártasz mint használsz.Keress Dévényest valahol,mert be fog állni a fejecskéje egy oldalra.az én babámat 6 hetesen vittük először,szintén ferde tartás miatt,azt mondta a háziorvos majd kinövi.nem hagytam annyiban mert nagyon zavart.Dévényes pár alkalom alatt helyrehozta,és tökéletes lett a tartása.egyébként egy 6 hós baba még jó hogy nem tud egyedül ülni.nem is kell.
2012. okt. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mint ahogy írtam is, a babaúszás oktató konduktor. Azért nem teljesen laikus! A torna pedig annyiból áll,hogy forgatni kell a fejét jobbra balra. Azért az megy nekem is.

És köszi a aggódást, de egy kedvesebb,kevésbé lekezelő stílus azért rád férne!

2012. okt. 10. 18:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Te tudod...nem az én gyerekem.
2012. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!