Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dilemmában vagyok az éjszakai...

Dilemmában vagyok az éjszakai szoptatásokat illetően 10 hónaposomnál. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos múlt, éjszaka még 3-4x szopizni akar, de ha fogzik, akár többször is cici kell. Ha nem kapja meg, sírni kezd. Cumisüveget, cumit kiköpi, ha próbálom erőltetni, rúgkapál, szóval, semmi értelme és nem is szívesen erőltetek ilyesmit. Tegnap, tegnapelőtt próbáltam, már hörögve, fuldokolva sírt. Na, ez nem nekem való. Mellettem alszik egyébként, már nehezen emelem ki a kiságyból, amit lejjebb kellett tenni, mert feltérdelt és kihajolgatott belőle. Szerintetek éhes lenne még? Van ennek bármennyi esélye is? Mert nyeli a tejet, mint kacsa a nokedlit, bár gyorsan végez vele. Nem ébred fel és ahogy végzett, alszik tovább. Néha vannak nehezebb éjjelek, amikor kéri a cicit, szopizik, majd kiköpi, sírni kezd, akkor újra a szájába adom, szopizik tovább, elalszik. 15 perc múlva újra kell neki. Ez gondolom, a fogzás vagy szeparációs szorongás miatt lehet. Ne mindig van így. De lehetséges-e az, hogy éhes? És normális-e, hogy hagyom szopizni éjjel is, amennyit akar? Az, hogy én élő halott vagyok már, meg se említem, hiszen 10 hónapja 3 óránál többet egybe még nem aludtam. Van-e esetleg valami kíméletes, bababarát módszer, amivel a szopik számát csökkenthetném, netán el is hagyhatnánk? Persze, ha fogzik, rendben van, de csak nem fogzik egyfolytában hónapokon át. Mit gondoltok, mit javasoltok? Nagyon szeretem Őt, de gyűjtenék már egy kis energiát éjszaka, hogy jobban bírjam a nappali futamokat (nemrég kezdett el mászni, úgyhogy megy a felfedezés, pakolás és ha nem lát, a sírás, de pár napja nagyon.) Előre is köszönöm az építő jellegű, toleráns hozzászólásokat.
2010. okt. 12. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

szia, hát az én hozzászólásom építő és toleráns lesz, de rövidtávú megoldást nem tudok. inkább leírom vigaszképpen, hogy nálunk mi volt. 10 hósan ugyanez, pontról pontra, amit leírsz, fogzás, szeparáció és mozgásfejlődés. én is hulla voltam. és az én hozzállásom is hasonló volt a tiédhez. hozzátartozik, hogy nagyon nehezn indult be nálunk a hozzátáplálás, nem tudom nálatok ez hogy van, de nálunk ennyi idősen csak a gyümölcsöt ette meg, abból is csak a banánt, a barackot meg az üveges szilvát. ezenkívül a sütőtököt, de csak az igazit, meg néha reszelt sajtot. ennyi,. szóval nálunk biztos bejátszott az is, hogy éhes. kb. 1 évesen kezdett el rendesebben enni, aztán szép fokozatosan szokott le a ciciről, mint evési forrásról. és 1 évesen elkezdtek ritkulni a felkelések is. tehát pl. nem 10x kelt, hanem csak 3x-4x. aztén 16 hónaposan megint javult a hylezet, már csak olyan 2x kelt, majd pedig kb. 2 hete most átalussza az éjszakát, csak 1x kel hajnalban 6 körül, és visszaéaszik még 7ig, miután cicit kapott. tejem már alig alig van, de elalvás előtt (nappal is) igényli még, meg mint írtam 1x hajnalban. ennyi a jó hír. a rossz, hogy most 22 hónapos lesz a kislányom, tehát eltartott egy darabig, de megértük! ez persze nem jelenti, hogy nálatok is ennyi ideig fog tartani, lehet, hogy rövidebb ideig, lehet, hogy tovább, de van remény!!

sztem nincs kíméletes mdszer, ha ennyire igényli babád, hogy semmi mást nem fogad el helyette, és fulladásig sír, ha nem kap. neked kell továbbra is kitartónak lenni. legalbbis nekem ez a vélemyénem. most utólag belegondolva, megérte, hogy ilyen kíméletesen értük el ezt, akármilyen zombi is voltam közben. amíg 2x aludt 1 nap, kb. 16 hónapos koráig, akkor 21x én aludtam vele, ez vmit segített.

kitatrást neked!

2010. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is 10 hónapos,ő már nem eszik éjjel.de felkel legalább 2x-3x,iszik,cumizik.mit kap estére?nálunk segített az,hogy az esti szopizás előtt fél-1 órával tejpépet adtam neki.igaz,a fiam inkább csak nyugi-cicnek vetette be éjjel.egyik nap úgy döntöttem,hogy elég volt.nem adtam neki oda,és nem reklamált.
2010. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, mi ugyanígy vagyunk, az én kisfiam 11 hónapos, én is vágynék már egy kiadós alvásra. Vannak jobb, rosszabb éjszakáink, de a jobb éjszakákon is legalább 2x felébred (így megvan a négy óra alvásom is egy hónapban kb. kétszer:-))Én is elkezdtem érdeklődni ismerősöknél, ki hogy volt vele. Tapasztalatok: ne aludjon melletted, ha lehet, külön szobában legyen, mert különben még akár két éves korában is így fog menni. Nálunk nincs lehetőség arra, hogy külön szobában legyen, én alszok vele egy szobában. Este szépen el is alszik magától az ágyában, de éjjel, ha felébred, magam mellé veszem én is. Kb. kétszer próbálkoztam a következővel:

ha éjjel kiveszem, megszoptatom, aztán visszateszem az ágyába, nem veszem magam mellé. Úgy láttam, hogy így többet alszik egyfolytában, kevesebbszer ébred. Mégis mindig visszaesek abba a hibába, hogy magam mellett hagyom, az az igazság, hogy nincs erőm kivárni, míg szopizik, aztán még egyszer felkelni, hogy visszategyem az ágyába, hanem én is bealszok mellette...lehet, hogy megérné egy-két éjszakát rászánni, hogy visszaszokjon az ágyába. Sok erőt, kitartást kívánok neked (azért jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel..)Üdv: egy másik "élő halott":-)

2010. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindhármatoknak! Az esti cicizés előtt én is próbáltam még etetni mással is, de nem segített. Sok helyen olvasom, hogy nem ettől függ az ébredés. Persze, ha éhség miatt ébredt volna eddig, akkor a plusz kaja biztos megoldotta volna. De nem ez a helyzet. Legutoljára bevetettem egy kis natur bio citromfű teát, azt lehet adni babáknak is. 2 éjszaka nyugodtabban aludt, pl. az első éjszaka 9-től majdnem éjfélig nem ébredt meg, míg máskor 9 és éjfél közt akár 2x is ébredt. De aztán a hatás eltűnt, hiába adtam neki. Úgyhogy ahogy írtátok, marad a türelmes kitartás. Minden elismerésem Nektek, szerintem egy anyánál nincs erősebb teremtés a földön. :)Szép napot Nektek!
2010. okt. 12. 13:07
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért még írhattok, ha van egyéb ötlet. Még ha nincs is univerzális megoldás, jó sorstársakra lelni egy nehézségben. :) Köszönöm!
2010. okt. 12. 13:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos. Még mindég kelünk 1-2x. Próbáltam neki vizet adni vagy teát, nem kell neki. Hagytam sírni is( ordított mint a sakál 20 percen keresztül) Már kékült a gyerek. Így adtam neki. Kb. 14 hós korától ébred csak 1-2x, de a második már hajnalba van.Előtte 3x is ébredt. Eszik rendesen, nem tudom éhes-e, néha rendesen szívja, néha csak cumizik egy kicsit rajta és alszik tovább. Amit én tanácsolok, én is ezt teszem, tettem. Ha aszik nappal sz@rd le a házimunkát és aludj vele. Eddig talán 3x aludta át az éjszakát, úgy hogy csak hajnalban ébredt. Már nagyon szeretnék aludni, de ő a legfontosabb. Kitartás nekünk.
2010. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom is 10 hós múlt :)

Nálunk az első fél év gyönyörű volt (az éjszakákat tekinteve is)12 hetesen már végig aludta!pont fél éves volt,mikor egyre többször ébredt...ÉS ez mindig így ment azóta!Most nálunk is fogzás szepi szorongás nagymozgás,minden zavarhatta....

Nálunk külön szobában alszik,de mikor olyan sokszor kelt én mindig átvittem mellém!Mindig úgy kísérleteztem,hogy "csak" rám van e szüksége,vagy cici kell,hogy amikor kiveszem az ágyából akkor ha csak megölel,akkor kb 10 perc séta és visszaalszik!Ha egyből (ugye még félálomban van)keres a szájával akkor cici!A fogára én adom napi 2* a chamomilla ch30-at így azok az ébredéseink rendeződtek,csak a hozzámbújás ami miatt kelt egy darabig még,de ebben az időben nem bíztam senkire 4 hónapja mindent együtt csinálunk!Nem vigyázott rá más!Éjjel így most ott tartunk,hogy enni kel 1*!Ha estére olyan fáradt hogy alig bír szopizni mert bealszik,akkor fél 12-fél 1 között kel!Ha este rendesen szopizik akkor akkor fél 5- fél 6 között kel és alszik 7-8 körülig!Nálunk ez vált be!

Viszont a nappali kajálásunk reggel cici,majd kb 1 óra múlva natúr jogi zabpehellyel és valamilyen babaitallal; majd déli alvás előtt cici majd 3 körül husis kaja,majd gyümi püré; majd olyan 6 körül megint cicit követel,és 7körül a husis kaja másik fele és megint gyümi utána!majd 8-kor fürcsi,és 3/4 9-9 körül cici alvás!

És általában napi kétszer sétálunk,szóval alig vagyunk itthon!Ő már itthon cipő nélkül elindult,de lent csak kézenfogva sétál (játszótéren mindig kijön a kocsiból)!

Szóval a durva 4 hónap után most itt tartunk!Próbáljátok ki a chamomillát,meg nálunk levendulás illatú olaj van a párásítóban (az is nyugtatós alvássegítős)

Kitartás!!!!!!

2010. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tanácsot nem tudok adni, de sorstársak vagyunk:) 10 hós múlt a fiam, együttalszunk, néha meglep egy-két majdnem átaludt éjszakával, de a legtöbbször x5-x6 ébred, és extrém esetben előfordul az is hogy, szó szerint egész éjjel a cicin lóg. Eddig soha nem zavart, nem éreztem tehernek, ellenkezőleg, de másfél hete sokszor kel éjjel, és úgy, hogy mire elaludnék, elkezd nyöszörögni és adnom kell a cicit, de mostanában nem tudok elaludni azonnal,csak ha ő már nyugodtan szuszog. Ergo nem alszok semmit gyakorlatilag :(( Nekem is megfordult a fejemben hogy valamilyen éjjeli praktikát kellene kipróbálni, de bízom benne hogy hamar megoldódik magától, és ez csak átmeneti. :) Kitartást kívánok nektek és jó babázást.
2010. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Sziasztok! Tanácsot adni azt sajnos én sem tudok! Én is éppen azon gondolkoztam,hogy mit adjak enni estére 10 hónapos fiamnak,hogy hajnalban ne kelljen fel enni! A válaszokat olvasva nem panaszkodhatok, mert az én fiam este 7 körül tejpépet kap, utána kb 8- 1/2 9 körül 90ml tápszert és alszik éjjel 3- fél 5-ig. Ha felkelt ismét 90ml tápszer és alszik reggel 7- fél 8-ig. Na persze azért éjfélig 3-4 szer kiugrat az ágyból cumit beadni.Néha az is előfordult,hogy két hétig is átaludta az éjszakát.Ha mással nem remélem azért ötletet tudtam adni. Na és persze kicsit megnyugodtam,hogy természetes még egy 10 hónaposnál is,hogy éjjel felébred.
2010. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek a válaszokat, kedves sorstársak! :)Ma többször is eszembe jutott, hogy bár a probléma nem oldódott meg, de tényleg jó tudni, hogy nem egyedül én küzdök ezzel a helyzettel. Sok mindent próbáltam már én is (homeopátia, citromfű tea, éneklés, ringatás, simogatás, hideg-meleg ellenőrzése, fogkenegetés géllel, hosszú séta a friss levegőn elalvás előtt, plusz kaja esti szopi előtt,cumi,stb.) Hát, akkor marad a reménykedés, meg a kitartás! A lejgobbakat kívánom Nektek és ha mégis találtok valami megoldást, ami beválik, osszátok meg velem akár privátban is. Köszi szépen! Örömteli babázós napokat Nektek!
2010. okt. 13. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!