Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapítás 18 hónaposomnál?

Lázcsillapítás 18 hónaposomnál?

Figyelt kérdés

Van itthon Nurofen kúp, Mexalen, pár szem Germicid C.

Pontosan hogy is csináljam?Adtam a Mexalenből, de nem hatott.Hűtőfürdőztem.Mikor és melyikből lehet adni ha felváltva akarom?Kétfélét vagy háromfélét használjak?

Vagy holnap szerezzek be inkább Panadol szuszpenziót?

Fogalmam sincs hány órának kell eltelnie 2 kúp között.


2011. márc. 17. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

ha magas láza van, és egy lázcsillapító nem viszi le, akkor egy másik fajta lázcsillapítót kaphat 2 óra múlva. egy fajtát általában 4 óránként lehet adni, nyilván ez nem azt jelenti, hogy a kétfélét tulajdonképpen 2 óránként kellene adni felváltva. milyen magas lázról van szó?

nálunk a panadol baby szirup és a nurofen szirup vált be együtt. ezen kívül hatásos a hűtőfürdő a lázcsillapítók mellé.

szerintem már 3 félét ne adj neki. ha kettőtől nem megy lejjebb a láza még úgysem, hogy hűtófürdőzöd is, akkor orvoshoz vinném, lehet, hogy szuriban hatékonyabb a lázcsillapító.

2011. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Nurofent és a Mexalen kúpot lehet adni felváltva, mert a két kúp hatóanyaga különbözik. Az egyik ibuprofen, a másik paracetamol tartalmú.

Egyesek szerint először a borogatást és a hűtőfürdőt kell megpróbálni, ha nem jársz sikerrel akkor adható egy kúp valamelyikből. Ha nem telt el még a 6 óra (általában két kúp között ennyinek kell eltelni, de napi szinten is maximalizálva van), akkor adhatsz a másik hatóanyagú kúpból. Tehát, ha adsz neki egy Nurofent, de már három óra múlva megint láza van, akkor adj neki egy Mexalent, majd, ha ismét lázas lesz akkor megint a Nurofent.Én eddig csak két félét használtam.

Én amúgy használok egy alternatív módszert: a talpacskákra egy-egy szelet krumplit rakok. Ráhúzok egy zoknit, hogy ne mozduljon el. Szokott használni :-)

2011. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó. Ezt a módszert még nem hallottam a krumplival, ha beválik, nagyon hálás leszek az ötletért. (ma egész nap lázas volt 3,5 évesem, 2-3 hetente az)Már szégyellek orvoshoz menni vele, mert olyan sokszor megyek vagy az egyikkel vagy a másikkal.
2011. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most lázas a babám én germicidet adok neki és 3 óra múlva nurofent,majd újra germicidet és így tovább !
2011. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 15 hónapos, a hosszú hétvégén volt lázas :(((

Panadolt, Nurofent és Noramidazophenit (remélem jól írom) váltogattam, ill. kétszer ment fenékben 39,5 főlé a láza, akkor hűtőfürdő+kúp volt.

Én 2 óránként mértem a lázát (éjjel csak ha felébredt, külön ezért máskor sem keltettem) és akkor csillapítottam, ha fenékben 38,5 fölé ment a hője. Vagyis kb. 4 óránként kapott lázcsillapítót.

Nagyon sokat kell ilyenkor itatni őket.

2011. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is ma lázasodott be, 17 hónapos.

Nurofen szuszpenziót kapott, utána elaludt, csuromvizesen ébredt szerencsére, vagyis kiizzadta, de 2 óra múlva megint felment neki (38,3), fürdettük. Lefekvés előtt adtunk neki Nurofent.

Ha magasabb lenne, akkor adnék kúpot 2 Nurofen között.


2 u.olyan fajtájú között 6 órának kell eltelnie, de közben adhatsz másikat.

Én inkább Nurofen szuszpenziót vennék a helyedben, nekünk a Panadol nem használt, ez viszont bevált.

2011. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

Sajna nálunk a Nurofen szuszpenzió nem használt.A Nuro kúpot felváltva adtam neki Mexalennel, közben hűtőfürdő.Ez bevált.

Jobbulást a beteg babóknak!

2011. márc. 18. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!