Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hisztiroham? Hogyan nyugtassam...

Hisztiroham? Hogyan nyugtassam meg? Többi lent...

Figyelt kérdés
Sziasztok, kislányom 2év 3hónapos, kb.1 hónapja borzasztóan hisztis. A játszótérről,hogy nem akar hazajönni megértem hisztizik sír de aztán megnyukszik(boltba soha nem hisztizik ha szeretne valamit elmagyarazom neki miért nem veszünk és haladunk tovább)viszont itthon kész borzalom 😔 ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné ordít,sír odavágja magát a földhöz, ültem már melette fél órát is,beszéltem hozzá próbáltam nyugtatni de még rosszabb volt,próbáltam már megmosni az arcát (nem öntöttem soha le vízzel) hagytam magára,hátha befejezi (nem zártam be sehova)az sem volt hatásos, mostanába elkezdte már a haját is tépni, mintha még idegesebb lenne ha megszeretném nyugtatni :( képes addíg ordítani míg be nem reked :( nyugtassatok meg,hogy nem csak én vagyok vele így,már teljesen tanácstalan vagyok,elvagyok keseredve hogy talán valamit én rontottam el 😔
2023. jún. 18. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Én fiam is csinál hasonlót 2 éves.

Én otthagyom pl a szobájában és egy idő után abba hagyja,vagy ha nem skkor megyek beültetem az ölembe és elterelem a figyelmét

Nem mindig jön össz ez se amugy olyankor imádkozok XD

Elvileg elkell terelni a figyelmüket valamivel

2023. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk ilyenkor nem válik be a logikus érvelés, magyarázat - ilyenkor a benne lévő feszültséget adja ki, amin semmi sem segít, csak a kivárás... Ha sima hiszti, akkor a magyarázat, elterelés működik a lányomnál, de ha nem, akkor egyszerűen várni kell. Néha megkérdezem, hogy kimenjek-e, és a válaszának megfelelően reagálok - előfordul, hogy ez kizökkenti, de általában nem. Ha nem, kimegyek (tárva-nyitva hagyom az ajtót), megmondom neki, hol leszek, hol talál, ha befejezte, aztán jön utánam, amikor akar. Kitartást, nálam a nagyobbnál ez körülbelül fél-háromnegyed évig tartott :D
2023. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam már énis felvenni az ölembe,sétalni vele hátha...de rúgdos kapálózik,csapkod 🙄 ha itthon a férjem és velem kezdi a hisztit nála megnyugszik, ha vele kezdi a hisztit éntudom megnyugtatni, aki "szigorúbb" azt nem szeretem valahogy így jön ki. Bölcsibe is áldott jó gyermek, keresztszüleinél is ha ottmarad ottsincs probléma,csak itthon. Már lassan félek egyedül maradni vele :( köszönöm a válaszokat,kitartást mindenkinek 😊
2023. jún. 18. 13:11
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Elkezdek játszani vele olyasmivel amit szeret. El kell egyszerűen terelni a figyelmét,máskor csak az segít ha ott hagyom és látványosan teszek veszek,akkor odajön kíváncsian 😅
2023. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Van amikor nem segít semmi, csak ki kell vàrni, mìg vègez.

Ez a fejlődès egy szüksèges lèpcsőfoka. Nem egyszerű korszak se a gyereknek se a szülőnek.

2023. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk az vált be, hogy arra bíztattam, folytassa csak, de hangosabban, még és még hangosabban, mert 3 utcával arrébb már nem hallják, pedig ennek a szomszédos kerületig kellene hallatszania. Egy darabig próbálta tényleg hangosabban, már vörösödött a feje, akkor ott hagytam (figyeltem, de ő nem látott) és mondtam, hogy ezt még gyakorolni kell, mert ez még semmi. Ezután max fél perccel dühből abbahagyta... Nem hittem volna, hogy ez egynél többször is műkődni fog, de végül kitartott a hisztikorszak végéig. 😂
2023. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a teljes mentális összeomlás van, én kivárom. Olyankor nem lát nem hall. De azt nem váltja ki nálunk csak úgy akármi, olyankor szinte biztos, hogy már álmos/éhes és túl sok program volt a napban. Olyankor kiadja a feszültséget, én mindig mondom neki, hogy nyugodtan, megvárom vele, és ha szeretné megölelem. Egy idő után hozzám szokott bújni, de neki kell kezdeményeznie, ha én próbálom, akkor lök el. Sajnos ez ilyen, bosszantó nekünk, de normális fejlődési folyamat.

Ha valami alku-hiszti van, akkor próbálok mérlegelni, vagy kompromisszumot kötni. Pl ha tépkedni akarja a virágokat, akkor azt nem hagyhatom, de keresek neki valami gazt helyette, ami szintén elég érdekes hozzá, hogy összetépje. Szóval a nem megfelelő viselkedést nem hagyom rá, de segítek neki mindig alternatívát találni. Azt vettem észre ez neki is segít, hogy ne ütközzön folyton falakba és tiltásokba, és így sokkal kevesebb hiszti van.

De a dackorszak szerintem mindenkinek nehéz.

2023. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lányomnál csak a kivárás segített. Magamhoz ölelni lehetetlenség volt. Vmikor sikerült elterelni játékkal a figyelmét, de nem mindig. Nagyon nehéz, de más lehetőség nem igazán kínálkozik.
2023. jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A leghasznosabb mondat, amit kaptam: a szülőnek nem feladata megakadályozni a hisztit. A szülőnek annyi a feladata, hogy elhordozza a gyerek rossz érzéseit. Mellette lenni, nem kell hozzá sokat beszélni, csak elismerni az érzéseit (azt amiért dühös, szomorú, csalódott), mert ez neki akkor tényleg a világvége. Ettől még, hogy elismered, ha a helyzet megkívánja határt is szabsz. Pl megértem, hogy csalódott vagy, amiért haza kell menni a játszótérről. Ez tényleg nagyon dühítő, mikor abba kell hagyni a játékot. Az a baj, hogy otthon meg kell főzni az ebédet.

És akkor itt jön a sírás meghallgatás - sírja ki magát, dühöngje ki magát, úgy hogy támogatólag ott vagy mellette.

Ettől nem fog megoldódni varázsütésre, de sokat teszel azért, hogy az érzelmi intelligenciája fejlődjön, hogy a nap folyamán egyre gyűlő frusztrációi okozta stressz ki tudjon jönni támogató közegben. Ezáltal a hisztik gyakorisága is tud ritkulni.


A 6-os leírása tök jól kezdődött, aztán írja, hogy magára hagyja.. Kár.

De az együtt üvöltés vagy az együtt párna csapkodás vagy egyéb olyan feszültséglevezető módszer, amivel nem tud kárt tenni semmiben, az jó lehet. De nem hagyjuk magára a gyereket a rossz érzéseivel. Épp elég sz.r neki amúgy is. A magárahagyással azt üzened, hogy így ebben az állapotban nem vagy szerethető/elfogadható.

2023. jún. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Azért hagytam magára, mert amíg látott, addig üvöltött, volt, hogy ájulásig, esetleg dühöngésig (tört, zúzott, harapott és ütött olyankor, de soha nem fejelt). Ez mondjuk az autizmus miatt is lehetett. Ha kiléptem a látóteréből, pl kiléptem az ajtó elé ahol ő már nem látott, akkor hamarabb, max fél perc alatt befejezte. Újraindult a rendszer és már nyoma sem volt a hisztinek. Ez csak a hisztiknél volt jó taktika. Az auti kiakadás más volt, ott fejelt engem vagy falat, de nem üvöltött. Akkor nem hagyhattam magára és nem is tettem, mert inkább bennem tegyen kárt, mint magában.

Eseménydús időszak volt...

2023. jún. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!