Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ereztetek mar ugy, hogy...

Ereztetek mar ugy, hogy csodot mondtatok anyakent? Nem tudom kezelni 15 honapos fiam hisztirohamait!

Figyelt kérdés

3napja kivagyok...folyton a siras kerulget,amikor alszik sirok is,mert olyankor csak gyonyorkodni tudok benne,hogy milyen szep,es okos,viszont mikor ebren van,pokol az eletunk.Semmi jatek nem erdekli,nem koti le,se mondoka,mese,zene.Az olemben 3mp-nel tobbet nem ul.Mindenre mutogat,hogy kell neki,ha megkapja eldobja,he nem kapja meg hisztizik,uvolt.Mindent kipakol,szettdobal,a tuzhely gombjait bekapcsolja,pedig millioszor elmondtam neki szepen,csunyan,hogy mit nem szabad,es erti is,mert amikor olyat csinal amit nem szabad,akkor integet a mutato ujjaval,ahogy en szoktam,es morog,megis csinalja,naponta 65x ugyanazt,mar a kezet is megegette,mitsem hasznal...Ma az udvaron voltunk,a kezem persze soha nem fogja,mert akaratos,es makacs,felbukott,lement a maz az orrarol kicsit.Ilyenkor persze magamat hibaztatom,mert en vagyok a hibas,szaranya vagyok,mert minel jobban probalom ovni,annal tobb baj eri,UTALOM MAGAM!!!

Nem tudok mit kezdeni az uj helyzettel,mindigis eleven volt,pici koratol,de ez egyre durvabb,nagyon makacs,hisztis lett.Naponta megpofoz,hajamat tepi,dobalozik a jatekaival,pedig nem utottem meg soha,es csaladon belul sem lat agressziot.Ez csak a korral jar?vagy mi ez?kinovi,elmulik?eletkori sajatossag?nyugtassatok meg,hogy nem marad ilyen.Mit csinalhatnek vele,ami esetleg lekoti,mindig probalok a kedveben jarni,es nem tudom mi az oka,hogy igy elhidegult tolem.

Azt is utalom,hogy most itt nektek,idegeneknek panaszkodom a gyerekemre,hisz mindennel jobban szeretem,de eskuszom kezdek felni tole,attol,hogy megutal,es nem tudom mi az oka.

Segitsetek legyszi!


2012. jan. 26. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dac korszak sajnos mé jo darabig tart.tűzhely gombokat vedd le, udvaron had szaladgáljon nem kell a kezét fogni

ha harap csip mar 3 szor elmondod nem szabad mert fáj és eltolod a kezét ha 4 szerre is csinálja lerakod a földre elmondod ha abbahagyta a hisztit akkor majd jöjjön utánad. pá perc roham s lehiggad!

2012. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a mi napjaink is igy telnek, vagyis inkabb mondhatom hogy van napjaba 6 8 hisztiroham

nehezen kezelem sokszor jon hogy megrazzam, de tehetetlen vagyok

otthagyom a foldon s kesz, mondom neki ha befejezte jojjon utannam

van hogy rogton nem sir utanna van hogy jobban hergeli magat


naponta legalabb 2 eros hisztiroham is van, a tobbi kibirhato, mar csak abban remenykedek hogy lassan valtozni fog, 16 hos kislany

2012. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Jaaaaaaaaaj. Hogy lennél már hibás emiatt. Miért lennél rossz anya!

Sajnállak, hogy ilyen hamar utol ért Titeket ez. Nálunk is voltak ilyen rosszabb időszakok. Persze minden gyerek más! Az én lányom nem szétdobált meg tűzhely gombot csavargatott, hanem kibírhatatlanul vinnyogott. Még most is.

Az, hogy elesik az udvaron, nem azon múlik, ki milyen jó anya. Elesik igen, mert 15 hónapos és még most tanulja a futást mászást ugrálást stb.

Felejtsd el az önmagad okolását!

Próbáld ki a rajzolást, festést, gyurmázást.



Szerintem kicsit Te merültél ki. Adj egy kis pihenőt magadnak. Feküdj be egy órára habfürdőzni vagy menj fodrászhoz, kozmetikába. egy jó kis futás is csodákat tesz vagy egyszerűen feküdj le aludni vele. Ne felejtsük, ők a mi energiánkból merítenek. Ha ideges vagy nyugtalan és a sírás kerülget, ő is olyan lesz.

üdv

2012. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szoval ezen at kell esni sajnos :((.Csak engem nagyon megvisel,foleg igy,hogy ismet terhes vagyok,es meg csak belegondolni sem merek,hogy mit fogok csilani egy kicsi,es egy pici babaval,mikor mindketto egyszerre ordit esetleg.Anyukam azt mondja legyek turelmes,de nem mindig sikerul,foleg,hogy ugye nekunk felnotteknek is vannak problemaink,foleg nekunk most egy csomo minden osszejott,es amugy is kivagyok mar idegileg nagyon,persze probalom a fiam elott nem mutatni,nehogy hatassal legyen ra.Jajjj muljon mar el ez az idoszak!!!...:(
2012. jan. 26. 13:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ez vigasztal, nálunk is 3 napja feje tetejére állt a világ. Igaz, az enyém még csak 4 hónapos, de a nyüglődés és a sírás szinte folyamatos. Nem tudok vele mit kezdeni, bármit csinálnék, egy percen belül dühösen sír. Lehet, hogy front van...
2012. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolso...azt el is felejtettem irni,hogy az en fiam is vinnyog egesz nap,mutogat,es: "e e e e e e" meg "i i i i" legjobban eves kozben borit ki,meg a kaja sem esik jol emiatt.
2012. jan. 26. 13:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Nincs túl sok játéka előszedve? (Legyen kevés a szeme előtt, úgy jobban tud dönteni, hogy mivel foglalkozzon.)

Lehet a konyhaajtót csukni? (Ha igen, inkább csukd be, hogy ne kelljen folyton konfrontálódni a tűzhelygombok miatt.)

Udvaron van olyan hely, ahol viszonylag kevés tereptárgy van, és nyugodtan el tudod engedni a kezét? Neki is szüksége van rá, hogy szabadnak érezze magát. Én ilyenkor az overálja kapucniját szoktam fogni, észre sem veszi, s én is nyugodt vagyok.


Az agressziója elmúlik, amiatt ne aggódj, ez most természetes fejlődési állomás. De ez nem azt jelenti, hogy rá kell hagyni! Mindig mondd el, hogy nem ütünk, mert az fáj.

2012. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolso,azaz 13:34-es,mert azota mar irtak :).
2012. jan. 26. 13:39
 9/11 anonim ***** válasza:

www.kismamablog.hu

(Ha esetleg nem ismered, vagy most épp nem gondoltál rá.)

2012. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az én fiam 2 éves és még mindig ilyen hisztiket csinál,és néha agrassziv.már régota tart hát kb.nálunk is ilynen 14-15 hos korban kezdödött.és ha valmiröl azota le is szokott,akkor jött más dolog,és csak egyre rosszabb.az én fiam azt lesi,mikor mérgesitsen fel és hogyan,ja és élvezi is.nekem még a függönyöket is letépi a csipeszröl,ha ö unatkozik,vagy ahhoz van kedve.szemétbe turkál,szekrénaekbe rámol,játékokat dobál,és még sorolhatnám.kész vagyok teljesen,erre nekem azt szokták mondani,h az elsö gyerek ilyen,a második már jobb lesz.
2012. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!