Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok amikor jön a...

Mit csináltok amikor jön a "hisztiroham"?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos és olyan nagy hisztiket levág,hogy csak pislogok:)

Ha valami nem úgy van ahogy ő akrja,akkor földhözvágja magát és hányásig képes sírni.Ha ölbe veszem,hogy elvegyem a figyelmét olyan szinten dobálja magát,hogy alig bírom tartani.


Más kérdés:

Apa itthon volt egy pár napot és teljesen hozzászoktatta ahoz,hogy mindig ölbe legyen a picurka.Most viszont egész nap egyedül vagyok a kicsivel és mindig csak ölbe jönne:(Ha nem veszem fel jön a "hisztiroham"Hogy szoktassam le erről?Ti mit csináltok ilyen helyzetben?


2011. nov. 8. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz vele :) fordíts hátat neki, kezdj el énekelni hangosan, kicsit táncolhatsz is :D ezzel eltereled a figyelmedet róla, és neki is a hisztiről :) de ha nem sikerül akkor se foglalkozz vele.


másrészt 14 hónapos! magyarázd el apának, hogy nem baba, nem picurka hanem már kisgyerek, a 2 lábán sétáljon és játszatok úgy, hogy egymással szemben legyetek :) pár nap alatt megszokja, hogy nincs ölben sétálás állandóan. de otthon egyikőtök se cipelje :)

2011. nov. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne ez engem is érdekelne!naponta hisztizik mindenért mutogat a szekrényre és ha nem kapja meg amire gondolt vagy egyéb elképzelése van és azt mondom nem, hisztirohamot kap nem kap levegőt majd visít és öklendezik majd földre ül vagy fekszik.nem jött be az arcon vízzel löttyintés sem nálunk..18 hós 1 hónapja kezdte el:(
2011. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Miénk 3 éves, de ilyenekre nem emlékszem. Persze hiszti volt, de földhözverés, meg hányásig tartó hiszti egyszer sem volt. Nem irigyellek benneteket.
2011. nov. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az én lányom még élvezné is ha lelocsolnám vízzel:))

Ma este pl.nem hiszti volt hanem rászóltam hogy ne kaparássza a festéket a falról,erre felállt az ágyra nézett rám teli szájjal vigyorgott és kaparta a falról a festéket:)Egyszerre meg tudtam volna enni és falrmászni tőle:)))

2011. nov. 8. 23:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lánykám ha rosszat csinál akkor néz rám és ráüt az egyik kezével a másikra és csinálja a hülyeséget tovább....(az előző 70%-os voltam)
2011. nov. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szintén 14 hónapos, hisztis kisasszonka anyukája vagyok

:-D.


Nálunk kb egy-két hete jött rá a drága,hogy őneki önálló akarata is lehetne akár ,nagyon tehetséges a hisztiben,a bátyustól pár éve ilyeneket nem láttam,ezért most csak nézek,hogy mi is ez és ráadásul ennyire korán...határozott jellemű lesz az már most látszik.

A lecke fel van adva rendesen nekem mint szülőnek.

2011. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 1 éves, már egy ideje "lázad", van hiszti is, olyankor egyszerűen odébb megyek és mással kezdek foglalkozni, és közben mondom neki, hogy "majd ha befejezted, lenyugodtál, folytatjuk". Általában ez be szokott válni. Persze ha földhöz veri magát, akkor az fáj, de ki is zökkenti legalább a hisztériából.

Azt vettem észre egyébként, hogy akkor jönnek ezek, ha nagyon fáradt vagy unatkozik... Egyszer már pl. a hideg vizes arcmosás is segített, utána el is aludt a drágám.

2011. nov. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele! Ha nem ér el nélad semmit, majd abbahagyja!

Okos párodnak üzenem, hogy ilyen nem csinálna, ha ő lenne otthon a gyerekkel már 14. hónapja!

De Te is hibás vagy. Meg kellett volna mondanod a párodnak, hogy ne babusgassa, mert ő visszamegy dolgozni, Te meg szívhatsz vele.

Az én gyerekem az első pillanattól egyedül alszik el, nem kell babusgatni. 4 hónapos lehetett kb, mikor a párom barátai (férj-feleség két gyerekkel) jöttek megnézni. A nő ölébe vette, és addig babusgatta míg el nem aludt. Mérges voltam, de nem akartam beszólni meg kivenni a kezéből. Hát meglett az eredménye. A következő három nap elalvás előtt olyan hisztit lenyomott, azt hittem, megfullad. 3 nap után állt vissza a rend!

Azóta kérlelhetetlenül rászólok mindenkire, nem fogdoshatják, lehet vele játszani, de babusgatni nem!

2011. nov. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen hányós még nem volt, de földhöz verdesős igen. Én szerencsére fel tudom kapni ilyenkor és addig szorítom magamhoz, amíg le nem nyugszik és beszélek közben hozzá. De ha nagyon eldurvulna a helyzet, akkor ruhástul be a hideg zuhany alá, attól szerintem egyből csönd lenne. Még nem próbáltam, de néha már megfordult a fejemben. :)
2011. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!