Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is korán kelő a babája?

Másnak is korán kelő a babája?

Figyelt kérdés

8 hónapos lesz, de már régóta van ez így, hogy alapból korán kel viszint mostanában 5:30-6 kor kel pedig nem fekszik korán. Mondjuk pici kora óta nem volt egy 8 ig alvó típus. De jó lenne, ha valamilyen csodával határos módon 7-8 vagy fél 9 ig aludna 😅


A napi rend fix bár nappali alvások katasztrófák, ha fejen állnék se akarna aludni többet 1x fél órát max 1 et alszik dél előtt majd délután szintén 1x 1 órát vagy felet. Ha ne adj isten 2 órát alszik egy huzamba akkor imába foglalom a nevét.


Egyébként 20-20:30 között alszik el tápszerrel nem gondolnám, hogy korán fektetem le, mert ez egy gyerek számára tök normális idő.



2023. jún. 20. 06:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2-ből 2 gyerekem korán kelő. 8 éve nem tudok hétvégén se 6-nál tovább aludni
2023. jún. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A lányom is ilyen volt. 5-6 között kelt, akármikor tettem is le este. De legalább este aludt általában 8-kor. Én már ennek örültem.
2023. jún. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szülése óta 5:30-kor kel úgy, hogy 9-fél 10 körül fekszik. 1 éves múlt. De nem adom fel a reményt, hogy egyszer fog még tovább aludni. :D
2023. jún. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Enyem 4-5 kozott kel. 19:30-20:00 kozott altatunk, de ha kesobb, akkor is igy kel.
2023. jún. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk nálunk 6:30 volt az, amikor korai volt, viszont előtte 7:30-8:00ig simán aludt, és mindig akkor állt át a korábbi kelésekre, amikor már nem igényelt annyi napközbeni alvást, onnan tudtam, hogy kipróbálhatjuk, hogy pl.3 helyett 2-t alszik, pont az elmúlt hetekben pedig a 2 helyett 1-et alszik, és újra visszaállt a szokásos reggeli ébredésekre.
2023. jún. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ket hetes koratol 5:30-6:30

Kozott keltem

Kell vinni a nagyot iskolaba,eselytelen,hogy tovabb alidjon szegenykem.

14 honapos,es ugy megszokta,hogy most mar magatol felkel,hetvegen is .nagyon ritka az olyan eset amikor fél hétnél tovabb alszik.

2023. jún. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekem is korán kelt, bezzeg mikor elkezdte az ovit, hirtelen akármeddig tudott volna aludni. Milyen érdekes 🤣
2023. jún. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló vàltozás pont ebben a korban, és nekem két dolog lehetett a hiba a hirtelen a szokásosnál is korábbi kelésnél:

-én szoptatom, és valószínűleg egyre kevesebb lett a tejem estére, de mivel úgy aludt el, ezért próbaképp se mértem rá soha... mióta este kap cumisüvegből lefejt tejet pótlásként a szopás előtt, azóta van, hogy 7 után ébred, pedig elkezdett már fél 5-re beállni

-az én kisfiam nappal is össze-vissza alszik sajnos (van, hogy csak 1x hajlandó aludni 1-2 órát, azt is babakocsiban), és ha egy rosszul alvós nap mèg kicsit meg is csúsztunk az elalvással, akkor pont még korábban kelt, túlpörögve mèg kevésbé tudott pihenni.

Bár nàlatok a leírásod alapján pici ezekre az esély, esetleg próbáld meg kicsit hamarabb letenni úgy, hogy esetleg emelsz a vacsiadagon, hátha...

2023. jún. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen (volt) a lányom.

Nappal 1órát sosem aludt. 8hónapisan neki 2x30perc volt a nappali alvás, cserébe 9kor aludt este és 6kor kelt.

Mindig 6kor kelt. Emellett ejjel is vagy 10x.


Elhagyta a 2 alvást (17hónaposan), azóta 1x45percet alszik kb nappal.

Este ugyan úgy 9kor aludt, 6kor kelt.


1 hete van itthon a nagy nyáriszüneten, azóta van az, hogy este 9ig udvaron vagyunk, utana még fürdés, majd az alvás. 10fele alszik el újabban a kicsi, igy 8ig alszik reggel. De mondom, kb 1 hete. 21hónapos lesz a hétvégén.

2023. jún. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2,5 éves, télen 4-5 között kel, nyáron 5-6 között. Mindegy, hogy este mikor fektetem.

Átalussza amúgy az éjszakát? Mert ha igen, akkor szerintem ez így nem annyira probléma.

2023. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!