Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ítél el mindenki,ha...

Miért ítél el mindenki,ha ráterelődik a gyerek témára a beszélgetés,és megmondom kerek perec,hogy azért is nem akarok gyereket,mert nem akarok miatta folyton felébredni?

Figyelt kérdés
Nagyon háklis vagyok,ha nem tudok megfelelő pihenést biztosítani magamnak, rányomja a bélyegét a napomra,és akkor agresszívabb,veszekedősebb is vagyok, ráadásul nem tudok úgy teljesíteni még a házimunkában sem. Nem tudnám megcsinálni,hogy ha minden nap sír éjjel a baba, akkor felkeljek hozzá,akár hányszor csak sír.. Ha tisztában vagyok ezzel,hogy nem tudnám emiatt vállalni,akkor miért kapom mégis az áldást,hogy csak ennyi a problémám,meg hogy ha mindenki így állna hozzá, kiveszne a magyar nemzet? Ki nem állhatom,hogy még a barátnőim is furcsán néznek rám emiatt. Hát nem saját alanyi jogom eldönteni,hogy mit tudok vállalni,vagy mit sem?
2023. jún. 23. 00:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen igazad van. Nagyon sz*r, hogy nem tudom kialudni magamat, hétvégén is 7kor kell kelni (és ez még Istenes,van akinek 5:30-kor már kel a gyerek). Az első hónapokban úgy éreztem, hogy meghalok, egy zombi voltam, olyan keveset aludtam.


Teljesen megértelek, ha emiatt nem akarod. Viszont az tény, hogy ha átlagos gyereked lenne, és kb átlagos ideig szoptatnád, akkor olyan másfél éves kortól talán már tudnál szépen aludni. De ez tök random, hogy adja a gép.


A te döntésed, senkinek semmi köze hozzá.


Én nem bántam meg a lányomat, imádom. Viszont mivel már tudom, milyen

2023. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

(véletlenül elküldtem)

... Ezért SEM lesz második gyerek.

2023. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De a barátaid letudod cserélni...
2023. jún. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem mindenkinek magánügye, hogy vállal-e gyereket.


De a te érved az, hogy “nem csinálom, mert az első pár év nehéz”. Próbálj mást mondani, mert ez tényleg ilyen “túl lusta vagyok ahhoz, hogy megcsináljak valamit, még akkor is, ha amúgy azt gondolom érdemes lenne” benyomást kelt bennem is.


Mármint ha valaki nem megy egyetemre, általában az is azt mondja, hogy nem érdekli vagy munka mellett kellene csinálnia (tehát neki nehezebb lenne, mint másoknak). Kevesen mondják azt, hogy nem megyek egyetemre, bár nagyon szeretnék, de tudom, hogy nem bírnám, és mellette a házimunkát sem tudnám otthon ellátni.

2023. jún. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Az a szánalmas, hogy ennyire megsértődsz azon, amit mások a te véleményedròl gondolnak. Te ezt gondolod, más meg mást. Vállald fel felnőtt módra és viseld el, hogyha egyeseknek nem tetszik.
2023. jún. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Van egy barátnőm, már 42 éves, nincs gyereke. Nem tudom miért nincs, nem mondja soha. Neked van túlzott közléskényszered. Senkit nem érdekel miért nem vallasz gyereket. Nem kell elmondanod, hogy azért mert szeretsz aludni. Egyébként tök hülye érv, nem minden gyerek kel éjjel. De mondom, bármi miatt nincs, nem kell elmondanod és probléma megoldva. Amúgy meg ha mindenki így gondolkodna és nem szülne, akkor valóban kiveszne a nemzet. Igaz állítás. Miért kell ezen megsértődni?
2023. jún. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Az enyem 4-5 kozott kel minden nap. Nem lesz masodik. 😄 Varom a napot, mikor vegre alszik majd legalabb 6-ig. En megertelek, sajat dontese mindenkinek, hogy mit vallal be.
2023. jún. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

40 leszek idén, 2 gyerekem van. A régi csoporttársak, baratok között 5 gyerektelen is van. Egyik se vergődik így, mint te. Konkrétan SOSE jön szóba, hogy hogy miért döntöttek így és az se, hogy döntés volt-e, vagy csak "kicsúsztak". Egyszerűen elfogadjuk, hogy ha eddig nem lett, valószínűleg már nem is lesz.

Viszont ha ide jönnének a gyereknevelés rovatba, hülyének nézném őket.

2023. jún. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ha valóban nem akarnál, nem lovagolnál ezen a témán, nem itt a gyerekneveles rovatba jönnel keseregni,hogy miert baj ha nem akarsz.

Mindenkinek maganügye akar-e, érdekes az én baráti körömben sosem jön szóba ha esetleg mégis senki nem ítél el senkit miert is tennénk semmi közünk ahhoz mit akar a másik, mondjuk nem is pörögnek a témán.

2023. jún. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Én úgy gondolom, hogy aki nagyon bizonygatja, miért nem akar gyereket, az tudat alatt nem biztos a döntésében.

Ismerek olyat, aki tényleg nem akar, soha nem bizonygatja, talán 1-2 alkalommal ha volt téma ez (kolléganő). Ekkor kb mindig csak mosolygott, hogy nem, és ennyi.

Az, hogy elkezdjen kérdéseket gyártani a neten erről, az kizárt.


Ugyanez a véleményem az olyanokról is, akik nem akarnak, elvileg utálják őket, de ide írogatnak.


Engem nem érdekel a foci vagy a horgászat, nem megyek oda olvasgatni meg kommentelni.

2023. jún. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!