Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposnak lányomnak mit...

9 hónaposnak lányomnak mit adjak enni?

Figyelt kérdés
Hajnali 5-kor szopizik, utána 9 körül eszik legközelebb, majd főzelék 13-kor, utána eszik 18-kor, és szopi 21-kor. A 9 órás és 18 órás étkezésre mit javasoltok? Üveges tejbegrízt, és natur joghurtot gyümivel szoktam adni, de ezeket már én is unom... Ötlet? Köszi.
2008. dec. 30. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
A kisfiam szintén 9 hónapos. Én szoktam neki adni babapiskótát összetörök, pici falatokra, ráöntök egy babajoghurtot, vagy Danonino-t... egy pici dobozos tejet én még rárakok, de nem mindig. És be a mikro-ba. Ettől jól megpuhul, összekeverem , és már hamizza is!
2008. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát ezt még véletlenül se add tele vannak cukorral, inkáb tejpép vagy főzelék éjszakára. Délelőttre pedig gyümölcsöt pl.banánt vagy bármit akár Sinlaccal keverve is.
2008. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi az a Sinlac, és hol tudom megvenni?
2008. dec. 30. 18:31
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
A babapiskóta nevében is benne van, hogy babának való... mitől ne lehetne adni? Én is szoktam neki adni. Banánt is persze, de a banán egyébként szintúgy cukros. Nincs ezzel semmi baj.
2008. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Tejpép, meg ilyen vackok... ugyan, hol voltak régen ilyenek, most úgy öszintén? Sok műanyag kaja. Én sosem adtam ilyeneket a lányaimnak, mégis felnőttek. Igaza lehet az első válaszolónak, de én rákérdeznék a védőnötöl is, hogy mit ajánl.
2008. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Óh, Drágám, azért van egy csöppnyi különbség a babapiskótában lévő mesterséges és a banánban lévő gyümölcscukor között!

Én a 9 órás etetésre gyümölcsöt adnék. A 18 órásira pedig tartalmasabbat. Párolt zöldséget rizzsel vagy husival. Tésztát ugyancsak husival, zöldséggel. Főzeléket (pl: brokkoliból), heti 1x adhatsz Neki pici májat mondjuk rizzsel vagy főzelékkel. Annyi variáció van!

Azaz igazság, hogy én üveges kaját csak akkor adtam Neki, mikor horgásztunk napokon át, akkor nem tudtam főzni. Ha otthon voltunk, mindig én készítettem.

2008. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Egy szem krumplit is megfőzök neki, összetöröm jól villával, és csirkemellet adok hozzá, jól ledarálva. Tápláló és laktató. Párolt répa is illik hozzá.
2008. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ajaj, már néha félek kérdést írni... Lányok! Én nem vitát akartam elindítani!!! Arra vagyok kíváncsi, ki hogyan csinálja. Ami hasznosnak bizonyul, azt kipróbálom. De könyörgöm, ne öljük egymást!
2008. dec. 30. 18:55
 9/12 anonim ***** válasza:

8,5hós a kisfiam. tápszeres sajna. de igy néz ki a kajarend:

reggel6-7körül tápszer. délelőtt 9-10körül gyümis kaja pl banán+tápszer+babapiskóta(a Müllereset találtam a legjobbnak). délben 12-13óra körül főzelék csirkehússal pl: krumpli+csirkemell+parilé, vagy sárgarépa+csirkemell+kicsi olivaolaj, vagy húslevesből srépa+krumpli+fehérrépa+húsleves leve+husi, vagy zöldborsó püré+csirkehusi és még vagy ezerféle variáció abból amit megeszik a lényeg hogy husos legyen. 3körül tápszer - ez attol függ mennyit sikerült egyen délben ez lehet hogy kimarad. 5-fél6 körül ha maradt a déli ebédből megkapja ha nem maradt akkor valami gyümi simán vagy babakekszel. lefekvés előtt kajál még egyszer tápszert. régebben a délutáni gyümi helyett tejpépet adtam - de sajna tejérzékeny lett és már nem lehet.

Remélem adtam ötletet. BUÉK

2008. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nem is adsz üvegeset, érdemes megnézni, ötletet lehet meriteni. :)

Az én fiam is tápszeres én délután is krumplis és/vagy husis kaját adok. Délelőtt valami gyümiset, ebéd főzelék. Reggel és lefekvés előtt meg tápszer. Sajnos van, még hogy éjjel is felkel és akkor is tápszert kap.

BUÉK

2008. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!