Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet adnál/adtál a...

Milyen nevet adnál/adtál a gyermekednek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra akik főleg külföldön élnek, hosszú távra terveznek.Én külföldön élek, alapból nem akarok magyar nevet adni itt kisem tudnák normálisan ejteni.

2023. jún. 25. 09:48
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

30!


Pedig kötelező. Sőt, a házasságkötést, valast is kell Magyarországon anyakönyveztetni

2023. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Egyébiránt bármilyen nevét adhat az adott országban született gyereknek. Pláne, hogy apuka adott ország allampolgara
2023. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Amugy engem is idegesit,hogy a nevemet -Tünde.-A szlovakok ugy ejtik,hogy Tunde...Naluk nincsen ü betü,es a szlovakok akik nem tudnak magyarul, u betűvel ejtik.

A viccesebb mar csak a lanykori vezeteknevem,csupa magyar,es a hivatalokban beletört a nyelvük mikor kimondták.

2023. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
De ha az apuka olasz állampolgár akkor is muszály otthon anyakönyveztetni? Adhatok neki bármilyen nevet ettől független?
2023. jún. 25. 20:55
 35/41 anonim ***** válasza:
73%

"Épeszű ember ki tud mondani bármilyen nevet."

Szép elgondolás, csak épp nem igaz. Angliában élő Gyöngyi nevű ismerősöm nevét pl. senki nem tudja kiejteni ott, valami "Dzsendzsi" sikerül, ha megpróbálják. Franciaországban élő Gyula nevű ismerősöm pedig rendszeresen "Madame Gyula X"-nek címezve kapja a hivatalos leveleit, azt hiszik, hogy a neve a Júlia valamilyen változata.

Én olyan nevet adnék, amit könnyen ki lehet mondani itt is, ott is, nem okoz ilyen fölösleges macerákat.

2023. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
na végre egy kommentelő aki érti mire akarok kitérni.Akinek él külföldön ismerőse vagy már ő maga élt kinn az tudja hogy bambák a külföldiek és nem tudják kiejteni ahogy kell a GY kifejezetten gondot okoz🤣
2023. jún. 25. 22:51
 37/41 anonim ***** válasza:
84%
Nem bambák, te észkombájn, csak a számukra szokatlan vagy ismeretlen hangok gondot okoznak nekik, ahogy nekünk is.
2023. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Éltem Olaszországban, Spanyolországban, Monacoban, és most Kanadában élek. Semmi gondom nem volt a nevemmel. A férjem pedig Zoltán, mindig azt mondják, hogy milyen cool név.


Az olasz exemmel pedig évekig éltünk Magyarországon, ő szinte minden magyar nevet ki tudott ejteni normálisan. Igaz, ő nem volt bamba, mint a te ismerőseid. De most őszintén, ha nem magyar nevet akarsz, akkor miért magyar oldalon érdeklődsz?


De segítek egy kicsit: Francesca, Luca, Matteo, Roberto, Maria, Giovanni, Antonio, Michele, Luigi, Filippo, Luisa, Antonella, Rossella, Benedetta, Agnese, Paolo, Nicoletta, Lucia, Marco, Caterina, etc. De talán apuka is tud ajánlani pár nevet, amit ő is ki tud ejteni.

2023. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Norina, Odett, Gilbert, Erik
2023. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

35!


Ki tudja mondani, csak nem a magyar nyelvnek megfelelően. A logikával élve ha egy francia Magyarországon akar élni, nevét kell hogy változtasson, mert az átlag magyar nem fogja tudni helyesen ejteni a Chantal vagy François nevét. Megegyszer, a magyarokon kívül senkinsem ilyen obszessziv a nevek kiejtésével kapcsolatban.

Gyula ismerősödnek üzenem, én is Dhr/Mvr vagyis úr/asszony megjelöléssel kapok leveleket, annak ellenére hoyg a nevem nemzetközi es egyértelműen női nev, ahogy a férjem is iyg kapja a neki szantakat. Hát nem is tudom, tán kellene egy pszichiáter hogy ezt feldolgozzák.



A kerdezonek meg:neked mi az anyanyelved? Tippelek, a magyar. Innentől te is bamba vagy, mert annak ellenére hogy nyilván azt képzeled, anyanyelvi szinten beszélsz angolul/olaszul/akármi nyelven, bizony te sem tudod pont uyg kiejteni az adott neveket, ahogy azt az adott nyelvben kell.

2023. jún. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!