Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet adnál/adtál a...

Milyen nevet adnál/adtál a gyermekednek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra akik főleg külföldön élnek, hosszú távra terveznek.Én külföldön élek, alapból nem akarok magyar nevet adni itt kisem tudnák normálisan ejteni.

2023. jún. 25. 09:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
50%
* ki sem
2023. jún. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Köszönjük az építő jellegű kommentedet.Biztosan azért nem szólt hozzá még senki sem, mert nem értették a kérdésem.
2023. jún. 25. 10:35
 3/41 anonim ***** válasza:
66%
A férjem nagyon szerette volna, ha az én nevemet kapja a lányunk (Noémi) de egyrészt szerettem volna neki saját nevet, másrészt ezt sosem tudják kimondani a külföldiek (voltam már Naomi, Nomi, Moni minden...). Így az Émi nevet választottuk, ami itthon ilyen módon írva anyakönyvezhető, másrészt Amy-ként mindenhol ki tudják ejteni :).
2023. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
27%

József!

Németországban Jozefnek lehet ejteni, és nagyon szép, bibliai jelentése van!

2023. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
54%
Olyan magyar nevet választanék, amit külföldön is könnyen ki lehet ejteni. Pl.: Anna, Petra, Nóra, stb. Ezzel fenntartva a lehetőséget, hogy ha mégis hazajönnénk,akkor itt se nézzék ufónak a gyereket. ;)
2023. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%
"Nemzetközi" nevet keresnék, amit majdnem mindenhol ki tudnak ejteni. Persze külföldön másként hallatszik ettöl függetlenül is, még a sima Anna, Maria, Petra, Nóra, Anita, Bea stb nevek esetében is, de sokkal kevésbé problémás, mint egy kifejezetten külföldön vagy Magyarországon ismert, gyakoribb nevet adni.
2023. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

"Én külföldön élek, alapból nem akarok magyar nevet adni itt kisem tudnák normálisan ejteni."


Hollandiában élek. Az ide telepedett magyaroknak kívül senki nem foglalkozik ilyen baromsaggal, hogy nem tudják majd kiejteni a gyerek nevét. A marokkói arab nevet ad, a török török nevet ad, a kínai kínait. Az Afrikai ismerősöm fél méter hosszú nevét is ki tudta ejteni, aki akarta, de a gyengébbek kedvéért volt beceneve, amin lehetett szólítani.

2023. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
82%

Auróra lett volna a gyerekem,ha lanynak szuletett volna.

Dominik lett volna ha a ferjemnek is tetszett volna ez a nev.

Vegul Erik lett a fiam.

A lanyom Lily lett volna,de aztan leszavaztuk megis,igy lett Kiara.

2023. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
56%

Nahát engem pont nem érdekelt, hogy hol mit tudnak kiejteni meg mit nem...

Hanselo Hunor lett, a Hanselo itt külföldön, Humornak meg a nagyszülők hívják ennyi

2023. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
62%

Evelin, Carmen (itthon is ki tudják mondani) Aisa, Lilia, Jennifer, Jessica, Jenett, Patricia


Jensen, Alex, Fernando


Hol élsz egyébként?

Tutira veszem hogy le leszek pontozva de ezek jutottak eszembe.

Vagy nem szempont hogy magyarisan is könnyen kiejtheto legyen?

2023. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!