Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tudja, hogy valami hangos...

Ha tudja, hogy valami hangos lesz előre becsukja a szemét, ez normális (8 hónapos)?

Figyelt kérdés

Úgy 5 hónapos korában figyeltem fel először erre, pelenkázásnál, mikor a kuka tetejét lecsuktam, mindig összehúzta a szemeit. Valahogy megtanulta, hogy hangos lesz.

Mikor készülünk becsukni a kocsiajtót, hűtőajtót, mikrót szintén ezt csinálja, a kezeit is emeli maga elé. De csak ezekben az ő általa hangosnak ismert szituációkban reagál előre.

Sógornőm poénból azt mondta, lehet, hogy szenzoros. De elgondolkodtatott a dolog.

Más ilyen tünete nincs. Nem sír àllandóan, jól alszik, szépen fejlődik.

Volt akinek a babája csinált ilyet? Vagy lehet ez vminek a jele?



2023. jún. 26. 20:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tehát nem a hangra rezzen össze, hanem figyeli a szituációt és előre bekészül, nem tudom másként megfogalmazni.
2023. jún. 26. 20:37
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez arra utal, hogy nagyon okos 😮
2023. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
A kisbabák nagy része frászt kap a hangos dolgoktól, ettől még nem lesz szenzoros. Az okossag nem tudom hogy jön ide utolsó válaszoló.
2023. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
30 vagyok, de én is ezt csinálom. Köszi se szenzoros, se beteg nem vagyok :)
2023. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez ugrott be, hogy okos. Ti. elég kicsi, de már most érti, hogy a kuka, kocsiajtó stb. hangos _lesz_. Nem csak a jelent tudja az agyával átfogni.
2023. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
+1 szavazat arra, hogy okos!
2023. jún. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó persze, hogy normális. Ügyesen kifigyelte. :)

Ugyan az én fiam csak a saját maga által keltett zajok előtt csukta be a szemét (pl valamit a földhöz ütött) de 10 éves, teljesen jól van, nincs semmi baja.

2023. jún. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is simán csak okos.
2023. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Túlhallást még érdemes észben tartani, talán már kizárható, és akkor marad a rafkó. Esetleg fél más dolgoktól is?
2023. jún. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Hát épp ma megyünk gyerekorvoshoz ezt a túlhallást még megkérdezem.

A szokványos dolgoktól fél/ijed csak meg pl.hangos turmixgép/botmixer, de ott csak a hirtelenség miatt inkább. Akkor felveszem megdajkálom. Tegnap odavittem a kávédarálóhoz miután megijedt tőle és "segített" lenyomni a tetejét, elindítottuk együtt, de akkor már nem félt tőle, csak ha nem látja honnan jön a zaj.

Porszívótól egyáltalán nem fél (már megszokta).

2023. jún. 27. 06:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!