Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tudja, hogy valami hangos...

Ha tudja, hogy valami hangos lesz előre becsukja a szemét, ez normális (8 hónapos)?

Figyelt kérdés

Úgy 5 hónapos korában figyeltem fel először erre, pelenkázásnál, mikor a kuka tetejét lecsuktam, mindig összehúzta a szemeit. Valahogy megtanulta, hogy hangos lesz.

Mikor készülünk becsukni a kocsiajtót, hűtőajtót, mikrót szintén ezt csinálja, a kezeit is emeli maga elé. De csak ezekben az ő általa hangosnak ismert szituációkban reagál előre.

Sógornőm poénból azt mondta, lehet, hogy szenzoros. De elgondolkodtatott a dolog.

Más ilyen tünete nincs. Nem sír àllandóan, jól alszik, szépen fejlődik.

Volt akinek a babája csinált ilyet? Vagy lehet ez vminek a jele?



2023. jún. 26. 20:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Borítékolhatóan semmi baja, max óvatosabb, az is elég stabil előjele a gógyis alaptípusnak. :)
2023. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
30 vagyok én is ezt csinálom, nem vagyok beteg :)
2023. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia, bocsi kicsit off, de a “segitett” lecsukni a tetejet azt ugy kell elkepzeni, h pl odanyul es probalja vagy mondod vagy odateszed a kezet? Csak azert kerdezem, mert kisfiamnak van olyan jatekat, hogy le kell csukni es nem is probalja igazan, a villanykapcsolot sem, pedig mutattam mar neki. Most nem tudom, hogy o nem csinalja e ezeket vagy ezt azert nem igy kell elkepzelni 8honaposan😀koszi
2023. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Neem ő. Én vittem oda, rátettem a kezem a kezére és együtt nyomtuk meg.

A villanykapcsolót most a héten kezdte megérteni, de még nem teljesen szerintem. A játék hinta nyomógombját már nyomkodja-de nem hiszem, hogy tudatosan kapcsolgatja. Viszont az érintő kijelzős lámpát azt nagyon érti már.


De tényleg napról-napra fedez fel vmi új dolgot. Lehet, hogy lassan megérti az összefüggéseket.

2023. júl. 6. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!