Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozókendőt érdemes...

Milyen hordozókendőt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Mindenki mást javasol. Tapasztalatokat szeretnék kérni. Liliputi vagy Nandu? Esetleg más? Meddig lehet ezeket használni? Jobb a kendő, mint a kenguru? (4 hetes a babám)
2010. okt. 12. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem nincs kendőm,nem vagyok benne otthon.De a legjobb állitólag a Zsömbi és a Liliputi. A Zsömbi egy francia kendő ami rugalmas szövött kendő és GYÖNYÖRŰ! Ha kendős lennék tuti vennék,mert 15-20kilóig is használhatod. (Kékbe sajnos nem láttam pedig az az én szinem:( csak zöldet és bordót...)

Kengurut ne vegyél,mert az nem jó a babusnak.

Nekem kötös engurum van,s csatosom lesz:) Most lesz fél éves hamarosan. Ha gondolod a mamami.hu oldalán regisztrálj s ott rengeteg hasznostanácsot is kaphatsz:)

2010. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kengurut ne vegyél, se olcsót, se drágát. nem jó se a csípőjének, se a gerincánek, se a te gerincednek. és ne hordozz kifelé, akkor se, ha a baba majd nézelődni szeretne. Ilyenkor már hátra kell tenni.


Újszülöttnek legérdemesebb rugalmas hordozókendőt venni, ezt az első pár hónapban tudod kihasználni. A legolcsóbb a Babaközelben és a Liliputi, a legdrágább a Je porte mon bebe (ez az eredeti francia neve, magyarul zsömbinek becézik). Bár ez is rugalmas, de a hordozóskor végéig ki tudod használni, mert nem nyúlik ki, ebben egyedülálló, szóval megéri az árát.

[link]


De vehetsz azonnal szövött kendőt is, ebből a legolcsóbb a Nandu, de ami olcsó és jó is, az az Amazonas Lollipopp vagy Amazonas Laguna. [link] Az én szívem vágya meg egy Ellevill Zara: [link] :-) Ugye, milyen szép? :-) A szövött kendőt megint csak ki tudod használni a hordozóskor végéig. A babád hamarabb lekívánkozik majd a földre, mint hogy egy jó kendő elrepedjen alatta.


Kismamát és Bóbitát NE VEGYÉL! :-(


Elölhordozáshoz kell a minimum 4,5 m, ennél rövidebbel nem tudsz elölkötéseket csinálni. A kendőméretet ne testalkatodhoz válassd, hanem kötésmódhoz. A batyu és a csípőkötés általában rövidebb kendőt igényel.


Itt sok tapasztalatot találhatsz:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kivárod a 3 hónapos kort, vehetsz mei tai-t is. Kötős kenguru. Könnyebb boldogulni vele, mint a kendővel, és nyáron nem is melegít annyira. Nekem Gremese van, de aukciós oldalon vettem, féláron.
2010. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Gremese van, és már bánom, hogy nem kendőztem a fiammal az első három hónapban. Féltem. Azt hittem, hogy hú de milyen bonyolult, pedig elég egyetlen kötést elsajátítani ahhoz, hogy addig is hordozhassuk a babát, amíg bele nem nő a mei tai-ba 3 hónapos kora körül. 7 hónapos volt, amikor először kendőbe kötöttem, hát... gyorsabban beletettem az elölkeresztbe, mint 3 hónapos korában a mei tai-ba. :-) Kényelmesebb is. Most már nábom, hogy nem ezzel kezdtem úhszülött korában, sok cipeléstől kíméltem meg volna magamat. Én csak biztatni tudlak, hogy ne ijedj meg, a neten rengeteg videó van, amiből könnyen és gyorsan megtanulhatsz néhány egyszerűbb kötést.
2010. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekünk nandu van, nagyon jó. egy fél napomba telt, mire megtanultam megkötni, pedig kb. egy perc, és kész is vagytok:)

szeretem, mert ha a városba megyünk, nem kell cipelnem a babakocsit a buszon, nem fázik meg a gyerekem és ha hirtelen tisztába kell tennem, és nincs más, letehetem a kendőre.

a kenguruval az volt a bajom, hogy a két vállpánton van a súly, a kendőnél meg sokkal jobban eloszlik. nem mindegy, hogy egy 8 kg-os mozgó hátizsákot cipelsz, vagy nem is érzed a súlyt, mert eloszlik.

ugyanakkor az első 3-4 hónapban jobban szerettem a kengurut, mert jobban tartotta az alvó baba fejét, a kendőt nekem sose sikerült úgy megkötni, hogy tartsa azt is. tudom, lehet, de nekem nem ment.

mi 5-6 hetes korától használtuk mindkettőt.

2010. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 13. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!