Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos kisfiam 3 hete csak...

6 honapos kisfiam 3 hete csak gyumolcsoket eszik, miket adjak neki egymas utan sorban?

Figyelt kérdés
pl;alma-o.barack-banan pep utan adhatok, spenotos-burg.fozeleket, vagy van vmi szabaly erre? tejpepet mikortol?
2010. okt. 13. 04:49
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan elkezdhetet a zöldségeket, de ne spenóttal kezd, hanem répa, krumpli, cékla, sütőtök variációkkal, ezeket lehet pl. almával is keverni, tehát zöldséget és gyümölcsöt együtt. a répa a cékla finom almával. először kostóltasd ezeket, ugyanúgy, mint a gyümölcsöt, de nem kell hetekig vacakolni, ha ízlik neki, akkor szépen fokozatosan emeld az adagokat. ne ijedj meg, ha pl. a krumplit nem eszi meg magában, keverd a többi zöldséggel. egyébként a krumpli jó sűrítő anyag, illetve a tesóm javasolta, aki bölcsödei gondozónő, hogy krumpli mindig legyen a főzelékben, a bölcsiben is kapnak tört formában szinte mindenhez.

nekem azt javasolta a doktornő, hogy a glutént 7 hónapos korig be kell vezetni. kb egy 1 hétig adtam neki a gyümölcshöz babakekszet (HIPP), majd amikor láttam, hogy nincs gond, el kezdtem rántást csinálni. igen muris volt az egy kávéskanál olajban az egy kávéskanál liszt, de meg lehet csinálni.

6 hónapos kortól javasolta a húst is, de mivel ti később kezdtétek a hozzátáplálást mint mi, ezért ezt inkább szakembertől kérdezd, én pár hétig még nem adnék neki, ha már szépen eszi a zöldségeket, kaphat húsos főzeléket, csirkehús a legideálisabb.

ha ezeket az alapzöldségeket megeszi, akkor adhatsz már neki cukkinit, tököt, brokkolit, borsót paszírozva, majd később, 7-8 hónapos kortól jöhet a sóska, spenót a csirkemáj, tojásmentes tészta...stb.

2010. okt. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja a tejpép. én nem kedvelem, de azt már adhatod neki egy evést ki lehet vele váltani. hogy melyiket érdemes, azt nem tudom, én egy-két alkalommal adtam a lányomnak, de szívesebben eszik szilárdat, utána egy kis babajoghurtot. most 9 hónapos
2010. okt. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszi szepen, es tejet tej termekeket ezzel mi ujsag? mikortol adhato?
2010. okt. 15. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:
tejtermékeket, mint sajtot, kefírt, joghurtot, túrót kb. 8 hónapos kortól lehet bevezetni, de vannak olyan babajoghurtok, desszertek, amik már tejalapúak. a tej, tejszín és tejföl bevezetéséről nagyon megoszlanak a vélemények, úgy tudom, hogy általános nézet, hogy 1 éves kora után bevezethető, ha nincs tejcukor allergiás a családban. de vannak szélsőségek, így ismerek olyan szülőt, aki a 2,5 éves gyerekének sem ad még tejet, más pedig nem várja meg az 1 évet....szóval ezt mindenki maga dönti el, illetve a babája, mert tőle is függ, hogy mit fogad el.
2010. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!