Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy az alig 3...

Normális, hogy az alig 3 hetes babám (aki 38+3 hetesen született) hason fekve kinyomja magát úgy, hogy tartja a fejét közben és át fordul a hasáról teljesen a hátára? Úgy tudtam, hogy ezt csak később csinálják..

Figyelt kérdés
2023. júl. 3. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Na majd itt jól leírják neked hogy ilyen olyan problémája van. Kisfiam is ilyen gyors volt és jelentem semmi baja. Ortopéd orvos és gyerekorvos se látott nála semmit. 7 hónaposan állt, 10 hónaposan elindult. 4 éves egészséges
2023. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is átfordult 2x 2-3 hetesen de véletlenül csinálta. Viszont mivel itt mindenki elkönyveli az ilyen babákat feszes izomzatúnak elvittem dévényre ahol közölték miután megnézték, hogy nincs semmi baja.


3. babám éppen nem fordul át, neki biztos feszes az izomzata de még doki a héten nézi meg. Na ő féloldalas, ha átbillenne az is azért lenne, mert csúnyán eldől hasalás közben, rendszeresen 45 fokban dől el balra és egyik oldalra háton fekve sem néz vagy ha igen, teljesen kitekeredik. Szerintem ha ilyesmit nem látsz a babádon, akkor nem kell aggódnod.

2023. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Azért szokták leírni, mert 90%-ban valóban feszesség okozza. Lehet, hogy a kérdező babája pont a másik 10-be tartozik, de ezt ne a gyik laikusai döntsék már el látatlanban.

Kérdező! A gyermekorvost kérdezd!

2023. júl. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

A 2. és 3. válaszolóval értek egyet.

Még annyit hozzátennék, hogy az 1 hónapos státuszon nekünk nézte a doktornő az ülésbe húzásnál, hogy hogy tartja a fejét, ott még épp korának megfelelő volt, nem tűnt kórosnak, a 2 hónaposon viszont már elküldött emiatt fejlődés neurológushoz.

Mint kiderült, ez a tünet (mármint hogy ilyenkor nem tartják a fejüket) feszes és laza izomzatú babáknál is előfordul, tehát az is sok mindent elárul majd. Nálunk feszes izomzathoz kapcsolódott, emelett az volt még gyanús, hogy mindig volt "kedvenc oldala". Annyit máris megtehetsz, hogy ezeket figyelgeted, ha mindig egy oldalra néz, akkor pl. pakolj több játékot a kiságy másik oldalára, ha pedig nem tűnik fel semmi ilyen, akkor inkább csak véletlen volt a fordulás :)

(Ezt gyorsaságnak nehezen hinném, azt inkább 1,5-2 hónapos kori forgásnál mondanám, ez a 3 hét tényleg nagyon korainak tünik tudatos mozgáshoz.)

2023. júl. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezt csinálta a fiam tiszta büszke voltam aztán szívtam mert az egész teste bevan feszülve (még mindig) és dévény tornászhoz kell járatnom (még mindig)...

Én a helyedben megnézetném de ha dévényhez is kell járnia akkor sem szabad beparázni az helyrehozza csak a pénztárcádnak fog fájni.

Nálunk ezen kívül még voltak jelek, pl a Ctartás, ráfeszült a cicire folyton hátra feszített a kis fejével ha felvettem.

2023. júl. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ezt csinálta a kicsi, plusz C tartás és kézben nem simult szépen rám, hanem feszítette magát hátra. 2-3 hetesen vettem észre, sajnos 2020 tavaszán a Covid miatt csak 8 hetesen került Dévény tornászhoz. 10 hónapos koráig hordtuk heti 2x. Ő feszes volt.

Kislányom pedig hipoton, ő pl. még 3 hónaposan se akarta hason emelni a fejét, őt emiatt kellett hordani.

2023. júl. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!