Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El esik a baba a kiságyban??

El esik a baba a kiságyban??

Figyelt kérdés

Sziasztok egy olyn problémaba ütközünk hogy a kislanyom elmúlt 7 honapos fel tud állni a kiságyban rácsos de le ülni vagy vissza engedni magát nem max néha sikerült eddig.

Ma ugy hátra dobta magát es be verte a fejét hogy durva volt nagyon.

Rácsvédőnk van fent de ugye az nem ér fel addig viszont mire megtanulja mit hogy kell felek hogy baja lesz a fejének 😔

Az ágyrol is le gurult pár napja egyutt aludtunk es hiaba ki tamasztottam át gurult azon is.

Mikor tanulja meg hogy ezeket nem lenne szabad?



2023. júl. 3. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pont 7 hónaposan került ki emiatt a kiságyból, nagyon alacsony leesés gátló ágyat kapott, előtte, amíg az el nem készült, sima matracon aludt a földön, amit kitámasztottam 2 oldalt. Nem tipikus, tudom, de a rácsos ágy nem vált be, és nem volt szétszedhető az a típus
2023. júl. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ágyban ilyen idősen én már csak úgy merném, ha köztem és a fal között lenne...

A kiságyban felállással ennyi idősen én is így voltam a családi krónikák szerint, anyukám azt sem tudta egy darabig, hogy miért üvöltök a kiságyban fekve, mert ő már csak azt látta, az állást nem :)

Ő állítása szerint gyakorolta velem, tanítgatta, hogy tudok lejjebb fogni a rácson, ahonnan már le tudom tenni a fenekem. Érdekes módon az én kisfiammal nem volt ilyen probléma, ő valahogy nem borult nagyokat, vissza tudott huppanni... pár esés után szerintem megtanulják, ösztönösen gömbölyödnek, ahogy védik a fejüket.

2023. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Elesik, leülni, visszaengedni, hátradobta, beverte, legurult, kitámasztottam, átgurult.


Bakker, mit fogsz te csinálni, amikor majd általános iskolában segítened kell neki a helyesírásban?

2023. júl. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

A vesszőket és az értelmes fogalmazást ("fel tud állni a kiságyban rácsos") nem hiányoltad? :)

Egyébként remélhetőleg a tanítók, tanárok értik a dolgukat, mert ha a szülőkre számítanak, akkor lesznek ennél nagyobb bajban is :)

2023. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 2x beverte a fejét a rácsba mert reggel felállt miután felkelt.

Utána többször nem.

Lassan megtanulta napközben hogy kapaszkodni kell, párszor elesett a szobában a földön, pedig én mentem utána, elkaptam ha tudtam (hiába mondta a védőnő hogy hagyjam elesni mert abból tanul, én szándékosan nem voltam erre képes).

Aztán elkezdett kapaszkodva hajolgatni mindenért, ebből lett a kapaszkodva leguggolás, leülés.

Most is állva ébreszt de már nem esik el.

A sztorim lényege hogy csak pár alkalom és nem fog többször elesni. Emiatt én nem vetném tűzre az amúgy biztonságos kiságyat.

Együtt alvásnál meg belül legyen a baba, esetleg fészekben. De én nyugodtabban alszom ha az ágyunk melletti kiságyban szuszog.

2023. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó 😀 tudok helyesen írni csak tudod vannak olyan emberek akik gyorsan pötyögnek és félre mennek a betűk , mellesleg ez nem az az oldal ahol a helyesírás a lényeg ha olyan helyre tévedek majd használok ékezetet és helyesen fogok írni ne aggodj :)


A tobbieknek koszonom a válaszokat holnap megpróbálom megmutatni neki hogyan is kellene leülni... de mennyire veszélyes ha be veri a fejét a rácsokba ? Nem kicsit veri be..remélem nem lesz baja 😔

2023. júl. 3. 23:40
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Dehogy tudsz te helyesen írni. Predesztinálod a gyerekedet arra, hogy rossz tanuló legyen, és semmire se vigye az életben.
2023. júl. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek olyan helyen aludt be, ahonnan legurulhat, akkor az ágy mellé a padlóra tettem párnákat. Ha leesik, arra huppan, nagy baja nem lesz. Aztán hamar ügyesednek.
2023. júl. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2 éves a foam kb most nem.veri be így a fejét.azt is azért mert soha nwn.aluddt a kiságyába.át fordul mindenen is..mai napig párnázom a földet neki
2023. júl. 4. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Fiam 15 honapos,kepzeld el,hogy ha szalad es leesik hanyszor koppan a feje.meg ugy kb mindene .

Tegnap mászva akart menni,megbillent,es a szajat verte be.a foga fel is sertette a szajat .

Ne parazz annyira.

Ha megis felsz akkor teritsél a kisagy oldalaira pokrócot

2023. júl. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!