Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg lelassítja a bébikomp...

Tényleg lelassítja a bébikomp a mozgásfejlődést?

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom a kérdést, csak két érdekes egybeesésről kérném a véleményeteket. A környezetemben van 2 anyuka is, aki 6 hósan beletette a kompba a babáját, mert már nem bírta állandóan ölben cipelni. Így a gyerkőcök eljutottak oda, ahova akartak, és ők is tudtak egy kicsit a dolgukkal haladni. Én el voltam képedve, hogy nem korai-e ez még, mert sokat olvastam arról, hogy lelassítja a mozgásfejlődést stb. 2-3 kompos hét után mindkét gyerek egyik napról a másikra mászott, kapaszkodva felállt. Az én kisfiam, aki most 7 hós soha nem ült kompban, mert féltettem és egyiket sem csinálja. Akkor most hogy van ez?
2010. okt. 13. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem a komp miatt mászott és állt fel a másik két baba, hanem mert a fejlődésük eljutott arra a szintre.


A fiam 7 hónapos, sosem látott még kompot (én sem) és már mászik, ül és próbál felállni. Szerintem nem ettől függ. Úgy gondolom, hogy nem szabad beleszólni a mozgásfejlődésbe, sem így, sem úgy. Se erőltetni nem szabad, se hátráltatni. A természetes közegben (jelen esetben a földön) kell hagyni a babát és mindent fog csinálni időben. A komp segíthet is és hátráltathat is.

2010. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a gyereknek a saját tempójában kell fejlődnie és mindenkinek a saját döntésére kell bízni, hogy szeretne-e kompot vagy nem. Az én fiam 6 hónaposan úgy gondolta, hogy feláll, majd 9 hónaposan elindult, nem használtunk kompot, valaki meg esküszik rá. Nem egyformák a gyerekek ahogy mi sem, halgass az ösztöneidre, általában bejönnek a megérzések.
2010. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Sokan mondják, hogy káros, árt a gerincének, stb... de azt senki nem mondhatja, hogy napi 2x 10-15 perc tönkreteszi az életét a gyereknek, és tolókocsis lesz.


Én akkor tettem már bele a kisfiamat, mikor a felállással próbálkozott, és ült. Én azt vettem észre, hogy a kompban kapaszkodás nélkül megállt teljesen teli talpon, mintha elfelejtette volna, hogy ő még gyakorlatilag nem tud állni. És onnantól kezdve rohamosan elkezdett magától felállni, majd a bútorokba kapaszkodva elindulni.

2010. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyik ismerösöm minkét gyereket kompoztatta a kislány nem mászott mert nem tudta hogyan kell sosem volt hason mert mindig sir.Nála kimaradt a mászás.viszont 9 hosan járt

A kisfiú ugyszintén kompozott de ő rá két hétre mászott 9 hosan felállt 10 hosan járt.

Ez egyéni nem gyorsit a mozgásfejlödésben szerintem tök felesleges én is vettem de mivel kisfim nem szerette nem használtuk.15 hos és ő is 10 hosan indult el mint a kompos baba.

Ha szeretnél neki venni akkor vegyél ha nem ne vegyél.

2010. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez oylan mint a kenguru- hordozókendő ellentét, sosem derül ki az igazság.

(Én nem raktam egyiket sem kompba és kengurut használtunk.)

2010. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen,ez igaz:sosem fog kiderülni a teljes igazság...Én majdnem 7 hónaposan beleraktam a kompba a fiamat,de ő akkor kapaszkodva már körbesétálta a kiságyat.És persze mindig csak rövid időre raktam bele.Sajnos a miénk eltört (tudom,ki tette,de nem fizettetem ki vele,hiszen úgysem vallaná be),így ez a komp-kérdés nálunk hamar tisztázva lett...Pedig most nagyon jól jönne,mert épp költözködünk,teljesen egyedül kell pakolnom,a kompban jöhetne utánam,de a szőnyegre nem tudom most lerakni,úgyhogy végigüvölti azt az időt,amíg pakolok...

Azt csak is te látod a piciden (meg esetleg egy gyógytornász,de ő nem tölt vele elég időt),hogy mennyire erős,mennyire fejlődik gyorsan.Én bele mertem rakni a fiamat,mert ő nagyon erős és nagyon gyors a mozgásfejlődése.5,5 hónaposan felállt,ekkor vártam még,hogy erősödjön,szokja picit a teste a terhelést,azután 7 hónaposan beleraktam.Egyébként imádta,mert azzal MINDENHOVA odaengedtem,míg négykézláb nem.Hallgass nyugodtan az ösztöneidre!

2010. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Azok a gyerkek állnak fel általában hamar,akiknek nincs elég terük kúszni-mászni,így felfelé "törnek".Szerintem a komp ilyen szempontból is káros.
2010. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon káros lehet ha kimarad a mászás.
2010. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utsó előtti vagyok.A sok nagyokosnak üzenem,aki lepontozott,hogy nem én találtam ki,hanem szakemberek mondják,de köszi:)
2010. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak a tapasztalat mást mutat, hiába állítják ezt a "szakemberek". Kisfiam 7 hónaposan felállt, ami szerintem korainak számít (ismerősi körben legalábbis igen). És világ életében szabadon volt engedve a 85 nm-es lakásban, soha nem volt korlátozva, hogy felfelé kellett volna "törnie".
2010. okt. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!