Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vezetgetni, vagy nem vezetgetn...

Vezetgetni, vagy nem vezetgetni? Olyanok válaszát várom elsősorban, akiknek már megy a gyermeke. Valóban hátráltatja a mozgásfejlődést, ha vezetgetjük, vagy éppen ellenkezőleg, segíti?

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hónapos kora körül döntött úgy, hogy megpróbálozik a kétlábon való közlekedéssel. Így aztán kézen fogott, és szépen lassan gyalogoltunk. Először csak pár lépést, majd egyre többet. Mindig annyit, amennyi neki jól esett. Soha nem erőltettem, rá bíztam, mennyi erő van benne. Nálunk segített, annyiban, hogy 9,5 hónaposan önállóan elkezdett menni. Szóval szerintem, lehet vezetgetni, de nem szabad erőltetni. Te látod a babádon, hogy mennyire erős, mennyire fejlett hozzá. Ha még nem érett meg erre a mozgásra, akkor inkább ha erőltesd, mert akkor káros lehet.
2009. nov. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok ismét. Annyit szerettem volna még hozzáfűzni, hogy én konzultáltam a védőnővel, mert kicsit korainak éreztem, hogy elindul a fiam, még ha csak vezetgetve is. Erre ő azt mondta, hogy nyugodtan hagyjam, sőt segítsem a fiam gyaloglását, mert ha visszafogom, esetleg nem akar majd elindulni
2009. nov. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kisfiam nyolc hónaposan állt fel, azóta megy a bútorok mellett meg minden mellett ahol meg tud kapaszkodni. mindenhol felhúzza magát és megáll.

most már tíz és fél hónapos, de hiába fogom meg hogy menjünk együtt úgy nem akarja, úgyhogy én nem erőltetem.

most kezdte hogy egy kicsit megáll úgy hogy elengedi amit éppen fog de még nem nagyon megy neki.

majd elindul ha akar, szerintem még nem vagyunk elkésve.

vannak olyan ismerőseim akinek a babája a felállás után csak három négy hónap múlva indultak el segítséggel.

2009. nov. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A vezetgetéssel egyedül az a gond, hogy nagyon rászoknak a babák. Egy-két alkalom és mindig hisztizni fog, hogy vezetgesd. Nekem ez a tapasztalatom. Nálunk is vezetgette néha apa és mama, tehát egy kicsit rászokott. De aztán - mivel velem volt egyedül itthon - rájött, hogy én aztán nem fogom vezetgetni és ölben hurcolászni. Meg is tanult magától menni 2-3 hét alatt, úgy, mint a "nagyok".
2009. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is keveset vezetgettem a babám.És hamar önállóan ment!Ennek csak most az a hátránya hogy az úttesten sem hajlandó megfogni a kezem.
2009. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi nem vezetgettük, 11 hónaposan lépett először, 12 hónaposan szaladt a labda után, stabilan.
2009. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az én babám már egyedül megy 7-8 lépést, és most kezdte el akarni, hogy vezetgessük. Viszont én azt vettem észre, hogy ha sokat vezetgetjük, egyáltalán nem megy egyedül. Szóval szerintem is lehet, hogy őt visszaveti a dolog (ezek szerint más babánál ettől még működhet). Ma nem voltunk hajlandóak vezetgetni, érdekes módon egész délelőtt felállt és lépegetett. Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 12. 13:36
 8/10 A kérdező kommentje:
ja, még annyit, hogy ő már 6 hónapja lépeget bútoroknál, és hetek óta feláll és álldogál egyedül. Nála talán az a célravezetőbb, ha maga megy.
2009. nov. 12. 13:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! én a kisfiammal csak akkor sétáltam kézen fogva(csak az egyik kezét kellett) amikor kint voltunk, bent a bútorokkal elvolt. Mikor kimentünk látott ezt-azt oda kellett menni, hogy megfogja és azt sem akarta, hogy vigyem. Úgyhogy mi kézenfogva sétálgattunk - nagyon aranyos volt. Rá egy kis időre mire 1 éves lett elindult egyedül utána már nem kellett fogni a kezét. Szerintem kára nem lesz belőle.
2009. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, kára biztos nem lesz belőle, de ahogy észrevettem és a válaszokból is kitűnik, minden gyereknél más válik be. Ő nem akar magától menni, ha van ki vezetgesse, így nála okosabbnak tűnik, ha hagyom, hogy maga fedezze fel az egyensúlyt, stb. Másnál pedig ezek szerint segítség, ha vezetgetik. köszönöm a választ.
2009. nov. 12. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!