Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lassú, kevés hízás tényleg...

A lassú, kevés hízás tényleg hátráltathatja a mozgásfejlődést? Okoz valamilyen testi vagy szellemi lemaradást?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos múlt. 3 és fél hónaposan duplázott, azóta kb. havi 200 g.Annak ellenére, hogy kapott tápszert, tejpépet, főzeléket, húst, gyümölcsöt, Sinlacot..Én szedem az Elevitet, és vasat.Pár napig Béres cseppet is kapott.Többször voltam ezzel orvosnál, holnap vérvétel lesz.Az orvos vashiányt vagy tejérzékenységet gyanít.Nagyon mozgékony baba, és hosszra viszont sokat nőtt.És én voltam ilyen baba koromban. Én se ettem, és híztam jobban.De már beleőrülök az aggodalomba!Fogytam is, és ma reggel is sírva ébredtem!A múlt héten sikerült 10 grammot felszednie..Szerintetek?
2011. márc. 29. 08:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha 3 hónaposan duplázott, akkor nem értem mi a baj?

Ha mozgékony, és hosszra nőtt, teljesen helyénvaló, hogy nem hízik.

4 kilóval született lányom csak havi fél kilóüt hízott, 6 hósan 6810 gramm volt, 8 hónaposan duplázott.

Semmit sem kapott anyatejen kívül 6 hónapig.



A tied mennyivel született és hány kiló most??

2011. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

előző

Az kimaradt, hogy 6 hósan felült, 6 hómapos 1 hetsen felállt, 7,5 hónaposan mászott és 11 hónaposan indult el.

És 6 hónaposan 72 cm-es volt

2011. márc. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Születési adatok: 2490 g, 47 cm ( időre született)

Most 6 hónapos, és 5610 g, és 64 cm volt 2 hete.

Csak mintha a mozgása megtorpant volna.4 hónaposan hasról hátra fordult, a másik irányt még most sem csinálja . Egy hajszál híja van csak, mert oldalról már az arcát is belefúrja a talajba, de a hátára gurul vissza.Megnyugtató, hogy ilyen ügyes volt a babád annak ellenére, hogy ő sem hízott túl sokat.

2011. márc. 29. 08:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Ki mondta neked, hogy ez kevés? Ne viccelj, ez tökéletes! 3,5 hónaposan megduplázta a születési súlyát... ez még a nagykönyvben írtaknál is gyorsabb hízás, hisz az "átlag baba" csupán 6 hónaposan teszi. Hogy utána lassult a hízása, az is normális, hisz ha nem így lenne, akkor 1 éves koruktra akár 20 kilósak is lehetnének a kicsik.. ez azért mégse lenne jó :) Az, hogy a duplázás után havi 200 grammokat hízik, szintén idális.

Mit paráztat az orvosotok? Nem is értem? Mit akar, egy elhízott csecsemőt?

Ahogy írod, mozgékony baba.. akkor hol is van lemaradva?

Miért kell minden kisbabának "bálnabébinek lennie"? Amíg valamennyicskét is nő havonta a súlya, a hossza is nő, kár idegesíteni magad!

Nem értem a doki hozzáállását.. persze, a vérvétel nem árt,legalább megnyugszol, de amíg hhízik a kicsi, minek..

Nem írod, memnnyi idősés mekkora a súlya, de abból, amit leírtál,mhogy mimindent kap enni, biztos lehetsz benne, hogy nem fog éhen halni :)

2011. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jaaj! Hát mi itt a gond? Tényleg sokat nőtt :) Eleve kicsi violt a súlya... Az enyém 2950 grammal, 48 centivel született, fél évesen ő 6420 gramm volt és 61 centi... Szóval a tiéd hosszúágban meg is előzte, a súlya is csupán annyival volt több, amennyivel a születésükkor különböztk, ja és hogy én nem adtam semmi fél éves koráig, anyatejen kívül... A dokim egyáltalán nem parázott, hogy kicsi lenne a lányom :)
2011. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben okozhat a lassú súlygyarapodás elmaradást a mozgás- vagy szellemi fejlődésben, ha felszívódási zavar, vagy ételallergia áll a hátterében. Ez azt jelenti, hogy ugyan rendesen eszik a gyerek, de a tápanyagok egy jelentős része emésztetlenül távozik a szervezetéből, így az agya nem kap kellő tápanyagot.

Ezt egy egyszerű székletvizsgálattal meg lehet állapítani. De Te magad is utána tudsz nézni valamilyen fokig. Figyeld meg a baba székletét. Ha állandóan híg, esetleg emésztetlen, akár felismerhető ételdarabokat talász benne, érdemes orvoshoz fordulni.

De aggódnod nem kell, rövid rávon nem okoz semmilyen elmaradást.

2011. márc. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja! Hogy még nem fordul körbe. Ez se a súlyon múlik :) Vannak mozgékonyabb és lustácskább babáűk. Egyik ismerősöm kisfia kis duci, de mindent korábban csinált, mint a kortársai, 10 hónaposan ment. Szóval nem ezen múlik. Majd, ha eljön az ideje, a babád izmai, csontjai megérnk rá, neki is menni fog.. lehet, hogy már ma vagy holnapmeglep azzal, hogy átfordul, ki tudja :)

Az unokahúgom gyereiei is madárcsontúak. 1 évesen se volatk öbb, mint 8 kiló... Mindhárom nagyon okos, mozgékony gyerek.. szóvak biztos, hogy nem a súlyon múlik.

A komoly, észrevétlen tejallergia, gluténérzékenység valóban okozhat szellemi elmaradást, de csaki akkor, ha azzt évekig nem veszik éázre vagy nem tartják be a diétát.

2011. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak addig volt híg a kaki, amíg csak szopott.Nem hiszem, hogy felszívódási zavar lenne, mert nem híg, és nincs hasmenése.Vittem az orvosnak székletmintát, és a lehetséges okok között meg se említette ezt.És remélem, hogy nem tejérzékeny, de hát semmi tünete!Nincs hasi görcs, kiütés, hasmenés..A tejpéptől és a tápszertől se volt semmi baja, pedig azok tehéntejből készülnek..És ez az elmaradás mit jelent pontosan? Ha mégis lenne? Mert olyan okos, értelmes kislány, és annyira féltem..
2011. márc. 29. 08:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Később tanulási nehézségeket okozhat. D: mint írtam, ez hosszú ideig tartó, nem kezelt, nem diétáztatott gyerekeknél fordul csak elő! Kár ezen parázni! Ha okos, ügyes (IGEN, A TIÉD AZ!), AKKOR KÁR SÍRNI,IDEGESKEDNI. Ja! A hozzátáplálás elején a legtöbb ételt szinte emésuztetlenül láthatjuk vissza a pelusban, ez normális, nem allergia. Sőt, vammak olyan élelmiszerek, amiket még a felnpőtt szervezete se tudja tökéletesen megemézteni..
2011. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én írtam a felszívódási zavart. Ennyi idősen még ne nagyon keress elmaradást. Csak azért írtam, mert kérdezted okozhat-e. Igen okozhat, de az hosszú folyamat.

Amúgy nálunk a hígabb (nem hasmenés, csak hígabb) székleten és a lassú súlygyarapodáson kívül nem volt más tünet. Sem görcs, sem puffadás, sem kiütés. Csak bennem a gyanú és a megérzés.Az orvos el is hajtott az aggodalmaimmal. Erre csak elvittem gasztroenterológushoz, és másfél éves korában derült ki a felszívódási zavar és a szójaallergia. Mielőtt bárki azzal jönne, hogy nem szabad a kicsiknek szóját adni, leírom, hogy szinte mindenben van. a péksütikben, felvágottakban, margarinokban, még a Túró Rudiban is.

Nálunk egyelőre nincs elmaradás, ahhoz nem elég súlyos az állapota. Gyógyszereket kap, hogy érjen a bélrendszere, és emésztőenzimeket, hogy gyarapodjon. Komoly bajt nagyfokú allergia, vagy felsz. zavar okozhat.

Amúgy nem hiszem, hogy nálatok is ez lenne a gond, csak hát ez is egy megvizsgálható lehetőség.

2011. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!