Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől eszik és iszik pár...

Mitől eszik és iszik pár napja ennyire keveset a babám? Mit tudnék tenni vele?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a meleg is kellemetlen neki és a felső két foga most bújt ki, de akkor is hatalmas változás ez nála. Alsó két foga úgy bújt ki, hogy kicsit volt csak nyűgösebb, de szinte észre se vettük. 9 és fél hónapos éppen.


Napközben 3 alkalommal evett eddig pürét és olykor darabosabbat. Emellett tápszerrel egészítem ki az étkezéseket. Folyadékot mindig is kevésbé akarta elfogadni, de pár kortyot ivott azért.


Pár napja viszont kb fele ennyi ételt tudok megetetni vele. Egyből sír, ha etetni akarom. Napközben sokáig eljátszik, nem sír, hogy éhes lenne. Nincs túletetve, nem is volt. Azt a kis mennyiséget is úgy eszi csak meg, hogy mindenféle dolgot a kezébe adok, csak úgy nyitja ki a száját.

Kedvenceit főzöm neki minden nap, amit eddig is szeretett.



2023. júl. 10. 21:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Tegnap meg ma folyadékot egyáltalán nem fogadott el, csak a tápszerben. Ez is kb 400 ml-t jelenthetett. Kevesellem nagyon ebben a melegben.
2023. júl. 10. 21:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld a vizet kistálkából kiskanállal.

Veseproblémás lányommal sokszor így éltük túl a napokat, amikor nem akart inni.

Nem tudsz így se nagy mennyiséget belediktálni,de a semminél több.

2023. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Általában vízzel próbálkozok cumisüvegből-itatópohárból-sima műanyag pohárból. Próbáltam már babáknak való gyümölcslevet, de azt sem jött be.

Ha elfogad valamit a tápszeren kívül, az többnyire műanyag pohárból a víz.

Szerencsére ma jobb volt az étvágya már és többször kortyolt is a vízből, amikor kínáltam.


Köszönöm a válaszodat. Legközelebb ezt a megoldást is kipróbálom. Remélem azért minden rendbe lesz a kislányoddal.

2023. júl. 11. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!