Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A GYES-t kinek érdemes igényel...

A GYES-t kinek érdemes igényelni, apának vagy anyának, mitől függ ez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ma már volt egy ilyen kérdés..
2010. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs sajnos már nincs időm végig olvasni az összes kérdést....
2010. okt. 13. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha mindketten dolgoznak, akkor teljesen mindegy ki igényli.

Ha egyiküknek rezeg a léc, és leépítés várhatja a munkahelyén, akkor érdemes annak igényleni, mert a gyest kapó védett.

Ha anyuka a második babát várja, és táppénzen szeretne lenni a szülésig, akkor apuka igényelje, mert a táppénz mellé nem jár.

Ha valamelyik szülőnek nincs munkaviszonya, igényelje ő, mert gyes alatt van biztosítása.

De ezeket leszámítva teljesen mindegy ki igényli. Jelenleg úgyis időkorlátozás nélkül lehet mellette dolgozni. Ha ezt megváltoztatják 4 órás határra, akkor az igényelje, akinek a munkahelye rugalmasabb.

2010. okt. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a 19.45-ös válaszát.
2010. okt. 13. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én visszamentem dolgozni, amikor a kisfiam 2 éves lett. Ill. betöltötte a 2.évét, akkor én már másnap megkezdtem kivenni a szabadságomat. Köv. hónapban (végre!) újra teherbe estem, ezért anyukám ment Gyesre, és dolgoztam 3 hónapot, most már táppénzen vagyok. Azért ment Gyesre anyukám, mert ő munkanélküli, így legalább nem kell fizetnie a Tb-t, a pénzt meg ide adja nekem.

Nekem azt mondták, hogy annak érdemesebb igényelni, akinek kevesebb a fizetése, mert így kevesebb lesz a levonás. Egyébként az is nagyon jó amit az előző válaszoló írt, hogy ahol létszámleépítés van, azt nem rúghatják ki aki gyesen van (csak ha az egész cég szűnik meg).

2010. okt. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszönöm.
2010. okt. 15. 09:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez ma már nem így van. Aki igényli az csak heti max. 30 órában dolgozhat.
2011. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!