Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba beszél?

5 hónapos baba beszél?

Figyelt kérdés
Ti láttatok már olyan babát, aki 6 hónaposan beszélt? Van egy ismerősöm, azt mondja, a babája már több mindent mond. Nekem ez kicsit hihetetlen. A lányom extrém korán kezdett beszélni, de 6 hónaposan gagyogott csak, meg utánozott.
2023. júl. 14. 07:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy. Az ismerősöd elmeroggyant versenymami.
2023. júl. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekem meg valaki azt mondta, hogy az ő gyereke 2 évesen könyveket olvasott és nem értette, miért nem hiszi el senki.
2023. júl. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Most nézem, a leírásban 6 hónapost írtam. De nemrég lett csak 5 hónapos.

Ennyi idősen maximum utánozza, amit hall, nem? Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ennyi idősen szavakat mond.

2023. júl. 14. 07:25
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem láttam, de:

"Kim Ungjong 1962-ben született Szöulban, mindkét szülője egyetemi tanár volt, így némi előnnyel indult a genetikai lottón, már ami az intelligenciát illeti. De arra a család sem számított, amit a kis Kim már pár évesen bemutatott: egyéves korában már írt és olvasott, ami még annál is nagyobb kunszt, mint ahogy elsőre gondoljuk, hiszen a koreai ábécé egy fokkal bonyolultabb a miénknél." 😀

Az én babám is beszélt ennyi idősen, mondta például, hogy baba, mama, oké :)

Viccet félretéve, nehezen tudom elképzelni, hogy ismerősöd nem viccelt (vagy hülye)... te nem szoktál találkozni a babával? Mit tapasztalsz?


U.i.: ha esetleg bebizonyosodna, hogy mégis beszél fél évesen, akkor jelezd mindenképp, légyszi, hogy legközelebb ne nézzek furán egy olyan anyukára, aki ezt állítja :)

2023. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Amikor találkoztunk, olyankor egy mukkot se szólt a pici.

Szerintem max utánozza amit mondanak neki, vagy esetleg bele akarja hallani. De gondoltam hátha más is hallott ilyen babáról, és csak nekem fura.

2023. júl. 14. 07:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5-6hónaposan mondogatta, hogy mama, mamamama, baba, babababa, nem nem nem. Szerintem még nem volt tudatos, csak ciklizált (szótagokat ismételgetett). Amúgy azt mondják korán beszélt, 10hónaposan kezett tudatosan szavakat, 1,5 évesen már rövid mondatokban (3-4 szavas mondatokban). De 5-6 hónaposan inkább volt ciklizálás volt nála, mint tudatos beszéd.
2023. júl. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is gagyogott egész hamar: mamma, babbba, neeemnemnem.

De ez csak ennyi, hangutánzó gagyogás.

2023. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom "azt mondogatta", hogy dedede, nennemnem, bababa ezt én veszem úgy, hogy beszélt..
2023. júl. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gagyognak, amibe mindenki beleért sok mindent, különösen az amúgy is gügyögő szavakat, mint a már említett baba, mama és társai. De ezek nem tudatosak, nem számítanak beszédnek.
2023. júl. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen baba, mama, hangutánzó szavakat mondanak maximum.
2023. júl. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!