Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14,5 hónapos fiam nem beszél...

14,5 hónapos fiam nem beszél és nem mutat semmire. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Más gond nincs vele, egyedül jár, kézzel eszik (kanállal nem próbálkozik). Semmire nem mutat rá, ha kérdezem, legfeljebb ránéz, de ahogy észrevettem, alig ért meg pár szót. Semmi mást nem tud, mint szótagokat ismételgetni, bár ha ismert szót hall (pl. lámpa), akkor "búg", mintha mondani akarná. Érti, ha hívom, jön is, illetve tapsol, de ennyiben kimerül a tudomány. :(
2014. dec. 19. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj. Nálunk a nagyobbak is itt tartottak ennyi idősen, ők is később kezdtek mutogatni, és kb. 2 és fél évesen kezdtek beszélni. Most meg okos, aktív, nagy dumás óvodások.
2014. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg ennyi idösen beszéd nagyon kevés van. Amit tudnak, hogy babababab, mamamama, tatatata ezek ilyen hangutánzások.

Berregni, vagy más bébis dolgokat mondani.


Ami viszont fontos, hogy felfigyel-e dolgokra? Pl kutya ugat és érdeklödik-e utánna, hogy ott van valami? elkezd a csipogo játék beszélni és arra fordul, felfigyel rá?

2014. dec. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem baj, ha máshogy kifejezi magát, például ha szomjas, akkor mutogat-e a poharára, vagy ráncigálja-e a ruhádat, ha szeretné hogy vele menj.
2014. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, minden zörejre felfigyel, a repülőt is nézi, érdeklődő, viszont nem mutogatja el, ha akar valamit, csak "nyekereg", mint akinek baja van. Ha nem tetszik neki valami, akkor "normális hisztis" sírással reagál, tehát szerintem az érzelmei rendben vannak, csak erősen lemaradottnak érzem, mert a nővérei ennyi idősen már sok-sok szót mondtak, rengeteg mindent megértettek (igaz, kb. másfél évesen indultak el egyedül, míg a fiam 10 hónaposan).
2014. dec. 19. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg, hogy az alapdolgokhoz (szomjas, éhes, pelus, stb...) megtanítasz neki pár jelet. Nem kell jelnyelvre, de ismerjen 5-10 jelet, hogy ne frusztrálja ha nem tudja kifejezni magát és így csökkenjen a hiszti száma.

Fiúk később kezdenek el beszélni szerintem nem gond.

Gyerekorvos mit mond? Szerintem nyugodtan kérdezz rá.

2014. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem a hisztit, még nem hisztis. :) Csak pl. ha beszorul egy játék valahová, vagy elgurul, és nem éri el, akkor morog és nyüszít, mint egy kis méregzsák. Még nem kérdeztem rá az orvosnál, nem voltunk nála az utolsó oltás óta, de ha a 15 hónapos szuriig sem alakul valami, akkor mindenképpen szólok, úgyis lesz előtte egy státuszvizsgálat a védőnőnél. Köszönöm mindenkinek a választ!
2014. dec. 19. 21:39
 7/9 A kérdező kommentje:
(Elírtam, bocsánat, az egyéves státuszon voltunk természetesen, de akkor még nem gondoltam, hogy esetleg baj lehet, nem is kérdezett semmit ezzel kapcsolatban.)
2014. dec. 19. 21:41
 8/9 anonim válasza:

Kedves kérdező, írtam privát üzenetet, de feltenném a kérdésemet itt is: Történt december óta előre lépés nálatok? Az én fiamra a kérdésedben szereplő dolgok jellemzőek, és többen kezdenek riogatni autizmus gyanúval.

Előre is köszönöm a válaszod!

2015. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A privát levelekre válasz: a fiam hamarosan betölti a hármat, és sajnos autista. Nem beszél, nem mutogat, nem szobatiszta. Ha akar valamit, a kezünket tolja a kívánt dolog felé. A simogatást nem mindig tűri el, nem igényli. Kezet fog, röviden a szemünkbe is néz, de együtt játszani nemigen lehet vele. Fejlesztésre járunk (ami most szünetel a nyári szünet miatt). Ennyi a történet eddig.
2016. szept. 5. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!