Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 honapos babam nem "beszel"....

5 honapos babam nem "beszel". Nagy baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2-3 honaposan a zenelo-forgohoz gagyogott eloszor, aztan perszor hozzam is. Sosem "beszelt" sokat, de nehany hete teljesen abbahagyta, aggodom e miatt. Jol hall, ez tuti. "Bugni/turbekolni" szokott, sikogat, kacag, nyuszog. De nem gugyog. Kisebb berregeseget is tud. Mozgasa, ertelme eleg fejlett szerintem. Szuletesetol sokat eneklek es beszelek, mondokazok, meg meset is olvasok, sot mar gagyogok is neki, hatha ez motivalja - de nem. Kerdezek, de nem "valaszol". A jatekoknak sem "mondja".
2014. márc. 26. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem mondja: berreg, kacag és sikong.
2014. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezen aggódok én is, az én fiam nemsokára már 6 hónapos lesz, és ő sem gügyög, csak bürrög, sikongat, kacag, de talán valami elindult nála, már néha he-zik, meg mintha akarna gügyögni, kíváncsi leszek a fél éves státuszon mit mondanak. Bár ahogy forogni is egyik pillanatról a másikra tanult meg, úgy lehet, hogy holnap reggel felkel és be nem áll a szája.
2014. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem kuka csecsemő volt. Nem gőgicséltek, sikitani most sem tudnak. A fiam kétéves korára hatalmas szókinccsel beszélt, a lånyom most kettő, ő inkább átlagosnak mondható. Max három szavas mondatokban beszél.
2014. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én emlékszem, hogy nálunk is volt ilyen, hogy elkezdett gügyögni, csinálta pár napig, aztán egy csomó ideig meg sem "szólalt". Úgyhogy szerintem ez teljesen természetes, kipróbálta, megunta, majd fogja megint csinálni, ne aggódj!

Elfogulatlanság nélkül mondhatom, hogy én kislányomnál nagyobb dumagép nem sok van :)

2014. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, koszi!
2014. márc. 26. 23:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányom sosem gagyogott..csak sikongatott..aggódtam nagyon..20 hónapos kora óta be nem áll a szája..egész nap beszél..mindent mond.

Szóval ne aggódj:)

2014. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!