Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos a babam. Cumit nem...

1 hónapos a babam. Cumit nem adtam neki, az ujjat sem szopizza. Később meg elkezdheti ? Azt szeretnem elkerülni.

Figyelt kérdés
2023. júl. 14. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Persze hogy elkezdheti. Tesóm lanya 2 évesen kezdte el.

De nem törvényszerű hogy ujjszopós lesz

2023. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem igényelte és így nem is cumizott, később se, ujját se.


Én az ujjamat sokáig, suliig, így próbáltam ezt elkerulni.

2023. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy elkezdheti, ez milyen kerdes? Az egyik ismerosom 14 evesen is szopta az ujjat, ovodas koraban kezdte.
2023. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

1 hónap még semmi.


Amúgy meg inkább a cumi, mint az ujj.

Nekem nem adtak cumit, és általános iskola elsőben is még szoptam az ujjam, mert az mindig nálam volt... Mástól meg simán csak elvették a cumit és kész.

2023. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Elkezdheti mèg, de nem biztos, hogy elkezdi. Èn semmikèpp nem adtam volna a gyerekemnek cumit, szerintem nagyon karos szokàs. Az ujjàt ha szopja a gyerek, akkor amint màsra hasznàlja a kezèt, nem lesz ideje szopni. Aki mèg nagyobb koràban sem hagyja abba, ott lelki gond szokott hattérben lenni.
2023. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos. Cumit sosem fogadta el, mert nem értette mit kell vele csinálni. Ujját nem találta még meg szerencsére. Szóval létezik, hogy egy baba nem igényli egyiket sem.
2023. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Egyik gyerekem sem cumizott és az ujjukat sem szopták.
2023. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Miért is "karos" szokás a cumi?

Illene alátámasztani tudományos szempontból is.

2023. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

A cumi késlelteti a beszédfejlődést, torzítja a fogsort. Kisbabánál lerövidíti a mellen töltött időt.

Ezek a legfőbb ellenérvek.

Fertőzés forrása lehet, ha nem megfelelően tisztítják. Mikroműanyagot nyel belőle a gyerek.

Nagyon szèpen köszönöm, hogy kiemelted a válaszom leglényegesebb részét, a kifelejtett ékezetet!

2023. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem is az első nem cumis az ujjat sem találta meg. Karos a cumi de akkor már inkább a cumi kint az ujja én is nagyon sokáig cumiztam az ujjam.
2023. júl. 14. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!