Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vezettétek be a darabos...

Hogy vezettétek be a darabos ételeket, és mikor?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam,szeretném bevezetni neki a darabosabb ételt, nincs még foga. Tegnap adtam neki banándarabokat, de nem rágta, hanem lenyelte egyben. Mondták, hogy adjak neki pufit, babakekszet stb, de ezekután nem merek már semmit, mert félek hogy megfullad :( Direkt előtte eszünk, ő is utánozza a rágó mozdulatot, mégsem rág.
2023. júl. 18. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne falaznyit adj neki, hanem ujjnyi hosszú és vastag darabokat kb., amit a markába tud fogni és tudja csócsálni. Előbb-utóbb ráérez. Én azért a babakekszel még várnék.

Puha gyümölcsök, pufi, párolt zöldségek és ha ezeket érzi, akkor jöhet picit keményebb.

2023. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 honapisan kezdtük, pürekkel. 6honapisan a püréktől ökölődött, nem fogadta el. Villával törtem, úgy ette mint a csuda.

7hónaposan kapott darabokat. Nem falatkákat,azt simán félrenyeli. Nahyobb darabokat, amiket meg tud fogni, csócsálni.

2023. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A darabosat mi is 9 hónaposan kezdtük, amikor stabilan ült. Én is nagyon puha dolgokkal kezdtem, szájban olvadós pufi, banán, kis kenyérbél-falatok. Kezdetben próbálkoztam a nagyobb, megfogható darabokkal, de nálunk meg azzal volt a baj, hogy az egészet betömte a szájába és attól fuldokolt, nem csócsálta. Gondolom babája is válogatja, de amúgy a józan ész nekem is azt diktálná, hogy inkább nagyobb darabokat adj először, ahogy az 1-2-es válaszoló írja, hátha beválik. Bár nem BLW-ztünk, azért sokat olvasgattam a témában, amikor még nem tudtam, hogy a püré vagy BLW lesz-e a mi utunk (végül püré lett). Egy youtube videóban láttam a tippet, hogy együnk együtt, úgy, hogy a baba lássa, te hogy eszel, és nyugodtan túlozd el a rágást hanghatásokkal. Nagyon vicces így enni, de leutánoznak a babák amúgy, segíthet ráérezni a rágás folyamatára.
2023. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3# Jogos. Nálunk eleinte az ujjnyi darabok markolásával volt gond, összenyomta őket, majd felidegesítette, hogy lepottyan mire a szájához ér. De szép lassan ráéreznek, nagyon ügyesek a babák és lehet kísérletezni kinél mi jön be. Az eltúlzott rágást hanghatásokkal is csináltuk. A hanghatás a falat bekapásánál, majd rágáskezdésnél "hammmmnyammnyamm" volt. Így lett nálunk az evés "hammmamm". A szomszéd kissrác meg zsigerből csámcsog, mert az apja ezt nagyította fel mindig. :'D Úgyhogy azért csak óvatosan. :D

1 voltam

2023. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lassan 7 hónapos és gyümőkcsöt már kapott a kezébe, nem igazan jön be neki a püré
2023. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat🤗
2023. júl. 18. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!