Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vezettetek be a darabos...

Koncsik szilva kérdése:

Hogyan vezettetek be a darabos ételeket?

Figyelt kérdés
Kisfiam mar lassan 8 hónapos es akármikor picit darabos ételt akarok neki adni elkezd oklendezni, ugy hogy meg azt is kihannya amit előtte evett. Se kenyér héját se kekszet semmit nem tudok neki adni mert fuldoklik tőle. Más is volt már így? Ha igen akkor hogy csináltatok ?

#Darabosételek
2017. febr. 19. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém kiköpte. Semmi gond, ne erőltesd, időnként próbáld meg! Kb 2-3 hetente próbálkoztam vele és 9 hónapos elmúlt, mégha ügyetlenül is, de evett magától kézzel, ami a szájába került, azt szépen megette. De nem keksszel meg kenyérrel próbálkoznék, én almát kockáztam és pároltam puhára vagy banánkarikát adtam vagy bármilyen zöldséget, eleinte inkább ezeket kapta csak.
2017. febr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor meg várok egy hónapot azért mielőtt adok a kezébe banánt vagy valamit, attól igazából ugy felek hogy nem fullad majd meg tőle ?

Ma meg próbálok neki babapiskotat adni hat ha az jobb lesz, mert az állítólag szétmalik a szájában.. szegény ugy néz minket, meg szeret amugy ilyeneket ragcsalni, csak hat szegény nem tud vele kit kezdeni meg

2017. febr. 19. 14:30
 3/7 anonim ***** válasza:
A banánt össze tudja nyomni a nyelvével, rágni se kell hozzá.
2017. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom.. de mivel meg nem evett nem fog tőle oklendezni meg meg fulladni?
2017. febr. 19. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:

8 honaposnak valo üveges bebiételt utánoztam le.

El elvétve van benne pár mikro méretű darabka.

Első kanálnál volt csak öklendezés, utána már gyerekjáték volt az egész.

2017. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*és minden nap növeltem picit a darabkák memnyiségét
2017. febr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, h. hány foga van a kicsidnek.

A keksz, kenyér héja - szerintem - elsőre kemény.

Elsőre puhább szilárd ételekkel próbálkoztam (3 nagyobb gyerkőcöm van).

A bébiételek krémes, pépes állagában néhány főtt tészta, zöldség, husi v. haldarab szerintem optimális kezdés.

Sokszor csináltam házilag bio-bébiételt, amiben tényleg csak néhány hozzávaló volt - szerették.

Ezenkívül adtam még nekik később bulátát, kölesgolyót - próbáltam ipari szemét mentesen kibekkelni az első néhány évüket, később a pufi/ kruki (puffasztott 'kukoricakígyók') is előkerült (főleg ismerősöknél), de már abból is van sótlan.

Jó még a nagyobb reszelővel reszelt alma magában v. kekszmorzsával kikeverve. Túró (mikor már adhatod kisfiadnak) tojássárgájával, finomra reszelt répával elkeverve (pl. uzsira, tízóraira), főtt tészta, főtt burgonya valamilyen mártással, aprított csirke-/ pulykamellel. Zöldborsó püré, úgy hogy csak részben mixeled, és marad benne egész borsó is. Jó próbálkozást!

2017. febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!