Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor és hogyan vezettétek be...

Mikor és hogyan vezettétek be a darabos ételeket, ha pürével kezdetek?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kisfiam, már nem szoktam mindent turmixolni, van, hogy csak villával töröm össze a főzeléket vagy adtam kis darabokban banánt.


De nem tudom, mikor lehetne áttérni a kenyérkockára, tésztára - pl. penne - egész darabokban?


Még nincs foga.



2021. dec. 13. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamból kiindulva bármikor. Mi is pürével kezdtünk. Aztan 6,5 hónaposan ellopta a krumplimat. És betolta. Adj a kezébe egy kiflit és hadd majszoljon.
2021. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8-9 hónapos kor között már kevésbé turmixoltam a kajákat, inkább villával törtem össze. Tízóraira, uzsonnára babapiskótát, kiflit, banánt adtam a kezébe, azt eláztatta rágcsálás közben. Kenyérkockától sokáig öklendezett, volt vagy 10 hónapos, mire neki lehetett adni simán. A tésztát is villával nyomkodtam össze, de kellett rá valami szósz, hogy jobban csússzon. Sokáig elöl volt még a garatreflexe, mi szenvedtünk a darabos kajával sokáig :/
2021. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kukot ( van sótlan is)

Banánt adtam neki

Majd sütőtököt csak úgy

Aztán répàt ccsak főve


Aztán innen kb mindent


Tésztát felcsipedte.. kanállal is megette 8-9 hónaposan



A pürèben a darabokat, mint egy klasszik főzelék vagy mint a boltiban azt csak azután ette meg, miután a darabosat külön is..



Mádik gyerek meg utálta a pürét, blw-zett inkább..

Tehát mindent, ami puha kapott..répa, krumpli brokkoli… stb

2021. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi hamarabb rátértünk inkább a darabosra a püréset nem szerette, nem ette olyan szívesen

8-9 hónap között

2021. dec. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két fiam van. Az első 1 éves koráig nem tudott mit kezdeni a szilárd ételekkel, nem tudott tudatosan kimért harapást harapni, mindent azonnal nyelt és folyton nagyobb volt a falat és megakadt a torkán. Nála sokáig tartott az önálló falatozás.

A második fiam most 10 hónapos. Ő is túl nagyokat harap, neki is vettem már ki kaját a torkából.....

Szerintem csináld azt amit én (meg sokan mások): Próbálhatod nyugodtan a falatokat már most is, csak mindenképp TE mérd ki neki. Például a kenyérből ne a héját add neki oda, hanem te csipegess neki a tányérjára apró falatokat, amiket ha esetleg egyben nyelne le, akkor se legyen gond. A kisebbik fiam így simán megeszi a kenyeret, sonkát, banánt, répát mindent. (Amúgy a fő étkezése még neki is villával tört, de a rizs meg a bulgur, ilyenek ugye egyben vannak már neki) A lényeg, hogy pici legyen a falat, ne Ő akarjon harapni. És majd idővel a harapással is meg lehet próbálkozni ha úgy látod, hogy tudja mennyit kell, hogy ne legyen belőle gond.

2021. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!