Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Együtt vagy külön mossátok a...

Együtt vagy külön mossátok a babaruhákat a többitől?

Figyelt kérdés

én együtt, mert össze se jönne egy mosásnyi a pici ruhákból. de a doki néni leszidott miatta. pedig szerintem nem attól lesz baja, hogy a pólómat együtt mosom a ruhájával.


3 hónapos


2010. okt. 14. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8 hónapos koráig mostam külön, mert elég érzékeny volt a bőre. Azóta együtt mosom a miénkkel.
2010. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet együtt mosni, csak nem apa olajos pólójával, hanem pl az én pólómmal simán kimosom
2010. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
én külön mosom!
2010. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én a baba ruhákat mindig kézzel mostam.Annak a pár darabnak feleslegesnek tartottam beindítani a gépet,de csak 1éves korától mostam a mienkel együtt.
2010. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem mindig összejött egy adag gyerekruha - pedig 5.2kg-ós a mosógép. (biztos sok ruhánk is van mondjuk) De pl. a mi fehérneműinket vagy világosabb dolgokat volt és van is, hogy beleteszem - amúgy más mosószert és öblítőt használok a gyerek ruháihoz, de igazából, úgy vélem nem számíthat annyira. (11 hós fiú mamája)
2010. okt. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4hósak vagyunk, de külön mosom. ugyanazzal a mósószerrel, öblítővel, csak kevesebbet rakok bele. nekünk mindíg összejön 1-1 adag. én baba ruhákat is színeset, fehéret, sötétet külön mosok. sok ruhánk van, így mindíg összevárok egy egész mosást :)
2010. okt. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én mindig együtt mostam a mi ruhánkkal, bár a férjem nem szerel autót, vagy dolgozik a földeken:) Most 8,5 hós a babánk és soha semmi baja nem volt. Annyi csak, hogy nem rakunk annyi mosószert, meg Sensitiv öblítőt használunk. Abból is kevesebbet, mint előtte. Miért kellene külön mosni? A babánk 2 hós kora óta MINDENT a szájába vesz, többek között a mi ruhánkat is, meg a sajátját is. Amióta mászik, megy a fal mellett, bútorok mellett, még csak be sem lehet korlátozni sehova. Minden nap feltakarítok, de steril környezetet így sem tudok neki biztosítani, nem is akarok. Sűrűn megmosom a kezét, arcát...ennyi. Egy egészséges nem beteges csecsemőnek ilyentől nem lehet baja, legfeljebb, ha allergiás az öblítőre..., de akkor meg mindegy, hogy mivel mosod össze a ruháit. A Sensitive öblítő nem szokott gondot okozni és a mi ruháinkra is jó.

Ha koraszülött, vagy beteges baba lenne, akkor biztos másképpen gondolnám, de így úgy gondolom felesleges külön mosni, ha a földön csúszik utána.

2010. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én külön mosom, lassan, de összejön annyi, ha meg nem, akkor fél mosást indítok el. Neki más mosószert és öblítőt használok. aztán mindjárt jön a tesó és már több isl esz a ruha :)
2010. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen felesleges külön mosni,mindig együtt mostam és semmi baja.7 hós
2010. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Együtt. Én úgy döntöttem, együtt mosom, és ha gond lesz a bőrükkel, majd külön választom. Nem lett gond.

Az én doktornőm is azt mondta, hogy minimum 3 hónapos korig jó lenne külön mosni, de én nem foglalkoztam ezzel...

2010. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!