Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud a 22 hónapos gyermek...

Miket tud a 22 hónapos gyermeketek?

Figyelt kérdés

Mindig úgy érzem, hogy le vagyunk maradva főleg a szellemi fejlődésben. 13 kg, 88 cm, örökmozgó fiu, egész nap ügyködik, futkározik, autózik, labdázik, viszont a kismotorra nem hajlandó raulni, ertelmszeruen hajtani sem tudja.

2nyelvu gyerek (férjem angol) angolul már mondja a színeket, számol 10 ig, és egész nap beszél valamit de egyszerűen nem ertem meg, magyarul meg semmit nem mond- holott én magyarul beszelek hozza, és kb egész nap velem van. Elég hisztis gyermek, öltözködni utál, ha mennenk bicajozni azelott is visít, és nem akar beülni az ulesbe… meg cicis, és az étvágya sem túl jó, volt egy idoszak mikor szépen evett kanallal, villaval de mintha vissza fejlődött volna. Amúgy cuki, mindenkire ra mosolyog, huncutkodik, de nagyon nehezen hallgat rám. Pl ha fut és rakialtok hogy állj! nem áll meg, kevés kérést teljesít, de eltudja mutogatni hogy mire van szuksege, mit csinálna szívesen. Bilit látni se akarja, ha nincs rajta pelus inkább visszatartja, csak pelusba pisil/ kakil. Szóval gond ha nem csinalja amire kérem, és hogy meg nem beszél? Gondolom a színeket és a számokat a mesében hallja, és onnan tudja.


2023. júl. 20. 14:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%
És kávéivás alatt tanult meg számolni? Vagy minden nap hosszú útra mentek, így tudja a színeket megtanulni? És hogy nem tudod, milyen meséket néz? Csak úgy odarakod a képernyő elé, hogy no fiam, nézd, amit dob a gép? Jaja, itt vagy... és mondjuk láthatóan eszedbe sem jut, hogy mesét inkább olvass annak a szerencsétlen gyereknek, ha már a verbális képességei gyengébbnek tűnnek egyelőre.
2023. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Kerdezo,nem kellett volna irnod h a mesebol tanulta.

Most csak olyan valaszok fognak jonni,hogy a teve karos meg ilyesmik.

2023. júl. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A motorozást engedd el, nem minden gyerek van oda erte, az enyem sem 21 honapos.
2023. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Az én gyerekem most lesz 2 éves, ugyanilyen. A kismotort leszámítva, azt imádja, és általában eszik kanállal, bár sokszor kézzel egyszerűbb. A beszéd a kétnyelvű gyereknél később indul be.
2023. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
30%
22 hónapos, még beszélnie se kell tudni, 1 nyelven se.
2023. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
Nincs lemaradva, de ha le lenne, az se lenne baj. Az átlagos gyerek mint olyan nem létezik, egyéni gyerekek vannak, saját fejlődési ütemmel. Semmi abnormálisat nem írtál a sajátodról, szóval nyugi, egyél egy snickerst.
2023. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%

2021 szeptember vége...

Lanyom 10kg és kb 78-9 cm.

Futkározik egész nap. Motrozik, most a futóbicó az új kb 1 hete.

Ő is szófogadatlan, direkt az ellenkezőjét csinálja annak amit kérek.

Szobatiszta kb 1 hónapja nappalra

Imád enni, festeni, rajzolni. Igazi örökmozgó.

Beszélni... háááát. Kb 10 szót tud. De megért mindent, elmagyaráz/mutogat mindent. Megérteti magát.


Ja és szokott mesét nézni is 🤦‍♀️😅

2023. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
11#-es. Nem úgy sikerült a napod,ahogy vártad? Komolyan ennyire boldogtalan emberek járnak ide... Biztos káros az a kis mese azért fejlődik ilyen jól a gyereke. Gondolom bosszantó lehet ez neked valamiért. Az fel se merült már egyből,hogy a szülőktől tanulta az angol szavakat. :D
2023. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
11 -es, minden este magyar mesét OLVASOK neki, amit cicizes kozben szépen végig is hallgat. Az apjaval együtt, ő is jó hallgató 🤣
2023. júl. 20. 22:17
 20/23 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem is normális a korához képest. Játszótéren vagy valahol látja a többieket motorozni? Hátha utánozná. Nem szükséges az egészséges fejlődéséhez, de plusz egy játék.


Ami a tévét illeti, én úgy értettem, tudod, mit néz, és látott számolós mesét, de attól még nem biztos, hogy onnan tanulta. Lehet, hogy máshonnan.


Mindenesetre nézz utána a tv hatásainak, és úgy dönts, hogy engeded-e. Az, hogy "tv-ztem és itt vagyok", nem jó érv. Ha csak a gyerekek 10%-ának árt, engednéd? A logikád szerint 10-ből 9 szülő ebben az esetben simán.

2023. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!