Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud a 22 hónapos gyermek...

Miket tud a 22 hónapos gyermeketek?

Figyelt kérdés

Mindig úgy érzem, hogy le vagyunk maradva főleg a szellemi fejlődésben. 13 kg, 88 cm, örökmozgó fiu, egész nap ügyködik, futkározik, autózik, labdázik, viszont a kismotorra nem hajlandó raulni, ertelmszeruen hajtani sem tudja.

2nyelvu gyerek (férjem angol) angolul már mondja a színeket, számol 10 ig, és egész nap beszél valamit de egyszerűen nem ertem meg, magyarul meg semmit nem mond- holott én magyarul beszelek hozza, és kb egész nap velem van. Elég hisztis gyermek, öltözködni utál, ha mennenk bicajozni azelott is visít, és nem akar beülni az ulesbe… meg cicis, és az étvágya sem túl jó, volt egy idoszak mikor szépen evett kanallal, villaval de mintha vissza fejlődött volna. Amúgy cuki, mindenkire ra mosolyog, huncutkodik, de nagyon nehezen hallgat rám. Pl ha fut és rakialtok hogy állj! nem áll meg, kevés kérést teljesít, de eltudja mutogatni hogy mire van szuksege, mit csinálna szívesen. Bilit látni se akarja, ha nincs rajta pelus inkább visszatartja, csak pelusba pisil/ kakil. Szóval gond ha nem csinalja amire kérem, és hogy meg nem beszél? Gondolom a színeket és a számokat a mesében hallja, és onnan tudja.


2023. júl. 20. 14:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első mondatodra reagálnék: neked kell visszavenni a parázásból.

Az meg a lehető legkárosabb, hogy mások gyerekéhez akarod mérni.

2023. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
70%
Meg írta a Harry Potter folytatását...
2023. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem úgy tűnik, hogy szellemileg le lenne maradva. Amiket írsz, tök normális dolgok (minden gyerek utál öltözködni, valamint 22 hónaposan nem baj, ha nem szobatiszta..).

Az én fiam ugyan picivel fiatalabb (18 hónapos), de a saját babanyelvén kívül nem beszél szinte semmit. Szintén kétnyelvű. A tiéd mondja a színeket, számokat, ez tök jó! Gondolom, ti a férjeddel angolul beszéltek, így ezt a nyelvet gyakrabban hallja?

2023. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%

"Gondolom a színeket és a számokat a mesében hallja, és onnan tudja."

Már bocs, de mi az, hogy gondold?!

2023. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

4 uur isteeen nezi a tevet,a meset,pokolban fog elegni anyuka 🤦

Ugy gondolj,hogy neki megfelel ha engedi a gyereket itt ott meset nezni . .ehhez neked mi kozod??

2023. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

"Keeedves" négyeske...

1. Ha engedem, akkor minimum tudom, hogy mit néz.

2. Nem arról van szó, hogy ne nézzen mesét, korántsem. De marhára nem mindegy, mennyit van egy 22 hónapos a képernyő előtt. Már pedig ebből a "gondolom"-ból nem sok jóra lehet következtetni

2023. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
5-ös, a 4-esnek nem az a baja, hogy tévét néz esetleg a gyerek (bár ha tényleg ilyen a beszédkészsége, ahogy írja, akkor sürgősen le kéne vele állni), hanem hogy "gondolja"... pedig állítólag vele van állandóan. Akkor mi az, hogy "gondolja"?
2023. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
73%
zoknit kötött, elmosogat , nyitott egy kft-t számlázgat,sikkaszt...
2023. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
8. Ja, tök életszerű, hogy amíg anyuka elmosogatott, addig a gyerek gyorsan megtanult tízig számolni a meséből. :D
2023. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Bár sikkasztana 🤣

Reggel míg megisszuk a kávét, vagy ha hosszú úton vagyunk akkor néz meséket. Mondjuk nem tudom mi a gond a mesezessel, kiskoromban én is sokat teveztem és itt vagyok.

2023. júl. 20. 15:32
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!