Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud a 22 hónapos gyermek...

Miket tud a 22 hónapos gyermeketek?

Figyelt kérdés

Mindig úgy érzem, hogy le vagyunk maradva főleg a szellemi fejlődésben. 13 kg, 88 cm, örökmozgó fiu, egész nap ügyködik, futkározik, autózik, labdázik, viszont a kismotorra nem hajlandó raulni, ertelmszeruen hajtani sem tudja.

2nyelvu gyerek (férjem angol) angolul már mondja a színeket, számol 10 ig, és egész nap beszél valamit de egyszerűen nem ertem meg, magyarul meg semmit nem mond- holott én magyarul beszelek hozza, és kb egész nap velem van. Elég hisztis gyermek, öltözködni utál, ha mennenk bicajozni azelott is visít, és nem akar beülni az ulesbe… meg cicis, és az étvágya sem túl jó, volt egy idoszak mikor szépen evett kanallal, villaval de mintha vissza fejlődött volna. Amúgy cuki, mindenkire ra mosolyog, huncutkodik, de nagyon nehezen hallgat rám. Pl ha fut és rakialtok hogy állj! nem áll meg, kevés kérést teljesít, de eltudja mutogatni hogy mire van szuksege, mit csinálna szívesen. Bilit látni se akarja, ha nincs rajta pelus inkább visszatartja, csak pelusba pisil/ kakil. Szóval gond ha nem csinalja amire kérem, és hogy meg nem beszél? Gondolom a színeket és a számokat a mesében hallja, és onnan tudja.


2023. júl. 20. 14:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
18# vagyok. Sztorno a válaszom ból,hogy fel se merült,hogy hol tanulta. Most látom,hogy a kérdező írta,elsiklottam felette.
2023. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Igen mindenhol azt irjak, hogy árthat a gyereknek. De aztán olvastam egy magyar pszichológust aki leírta hogy igazabol akkor van a gond hogyha a gyerek egész nap villogó meséket néz. De ha csak 1-2 orat mesezik, és ennyit simán futkos is, a kettő kiegesziti egymást. Én mindig figyelek hogy ne villogó kepek legyenek, és ritka az hogy ul a tv előtt és bámulja a mesét, max 5 percig, mert aztán megy “dolgozni” :D
2023. júl. 21. 04:39
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

A beszéd részére reagálva, lányom 2 évesen kb 5 szót használt, amiből 2 hangutánzó volt, pedig ő még csak nem is kétnyelvű, aztán most 3 évesen örülök, ha kicsit nem beszél. Érteni értett mindent, sőt, a színeket pl ő is tudta, mert ha megkértem, hogy hozza ide a zöld kockát, akkor azt hozta ide.

Mindezt azok után, hogy van egy csodabogár nagyfiam, akinek 1 évesen már be nem állt a szája, másfél éves kora előtt folyékonyan, érthetően, mondatokban beszélt, mondókázott, énekelt és hasonlók.

Rohadtul nem egyformák a gyerekek, és ez a 2 éves kor, ahol a te fiad is tart éppen, ez pont az az időszak, amikor nagyon nagy eltérések lehetnek. Az összetett mondatokban beszélés, a gyönyörűen kimotorozás/futóbiciklizés, a szépen evőeszközzel evés, a szobatisztaság, stb. is teljesen normális ebben a korban, meg az is, ha ezek közül köszöni szépen, még semmiből nem kér, hanem pl egész nap csak futkos, rombol, homokot eszik és beszéd helyett óbégatással/hisztivel fejezi ki magát. Nyilván ez 2 véglet, közte bármi is normális.

3 éves korukra nagyjából behozzák magukat egy szintre. Persze akkor sem teljesen egyformák, de jóval kevésbé szélsőségesek már.

2023. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!